Western Digital prináša 26 TB disky i nové WD_Black SSD

Western Digital prináša 26 TB disky i nové WD_Black SSD

Western Digital uvádza svetovo prvé pevné disky CMR s kapacitou 22 TB a UltraSMR s kapacitou 26 TB, rozširuje svoje portfólio SSD diskov WD_Black a predstavuje modulárny SSD ekosystém SanDisk Professional PRO-BLADE.

Technológie OptiNAND, UltraSMR a ePMR pre nižšiu TCO pri cloudových úložiskách

Nové disky ePMR využívajú technológiu Western Digital OptiNAND a umožňujú dosahovať bezprecedentnú úroveň kapacít, výkonu a dátovej odolnosti. Pevné disky CMR s kapacitou 22 TB zahŕňajú technológiu OptiNAND a prinášajú najvyššiu hustotu 2,2 TB/platňa na platforme HelioSeal pri pevnom disku s desiatimi platňami.

Nová technológia UltraSMR spoločnosti Western Digital s architektúrou OptiNAND a proprietárnym firmvérom využíva hardvérové vylepšenia na systémovej úrovni HDD a zavádza kódovanie veľkých blokov dát spolu s pokročilým algoritmom na opravu chýb, ktorý zvyšuje počet stôp na palec (TPI) a umožňuje vyššiu kapacitu. Výsledkom je nový 26 TB pevný disk Western Digital Ultrastar DC HC670 UltraSMR, ktorý poskytuje 2,6 TB na platňu a ponúka o 18 % vyššiu kapacitu pre zákazníkov cloudových služieb, ktorí optimalizujú svoje zostavy, aby využili výhody technológie SMR. Vzhľadom k tomu, že poskytovatelia cloudových služieb stále častejšie zaraďujú SMR do svojich plánov pre dátové centrá, je kapacita 26 TB zlomovým bodom urýchľujúcim prijatie tejto technológie.

Tieto pevné disky s jedinečnou architektúrou OptiNAND a technológiou ArmorCache poskytujú zákazníkom taktiež výkonnosť funkcie WCE (Write Cache Enable) v kombinácii s ochranou dát WCD (Write Cache Disable), čo zvyšuje ochranu dát alebo odolnosť v prípade núdzového vypnutia (EPO). Prvýkrát v histórii pevných diskov poskytuje táto funkcia Write Cache Data Safety užívateľom výkon aj ochranu dát bez ohľadu na zvolený režim. Architektúra OptiNAND prináša diskom výrazné zvýšenie výkonu aj v režime WCD, ktoré je najväčšie pri náhodnom zápise s prenosmi väčších dátových blokov. Pri bežnej dĺžke prenosu 256 kB a viac sa IOPS a prenosová rýchlosť zvyšujú o viac než 40% v porovnaní s diskami bez architektúry OptiNAND, pričom pri dĺžke prenosu 1 MB dosahujú špičkové zvýšenie o viac než 80%. Viac tu.

Dostupnosť pevných diskov 22 TB CMR a 26 TB UltraSMR:

  • 22 TB Ultrastar DC HC570 HDD a nový 26 TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD sú dodávané v podobe overovacích vzoriek vybraným zákazníkom. Dodávky DC HC570 HDD do distribučného kanálu začnú od leta 2022. UltraSMR HDD budú dodávané vybraným zákazníkom taktiež od leta 2022.
  • Úložiská Ultrastar Data60 a Data102 JBOD s novými diskami 22 TB CMR Ultrastar prinesú od leta 2022 odvetvovo najvyššiu hustotu zápisu na plne optimalizovanej platforme s pridanou odolnosťou a spoľahlivosťou dát pre softvérovo definované úložisko.
  • Inovácia s technológiou OptiNAND naprieč portfóliom pevných diskov Western Digital sa prejaví taktiež dodávkami 22 TB pevných diskov WD Purple Pro určených pre video a dohľadové systémy, pevných diskov WD Red Pro pre NAS riešenie a WD Gold pre systémových integrátorov a resellerov poskytujúcich služby stredným a malým firmám. Všetko v priebehu leta 2022.

SSD disk WD_BLACK SN850X NVMe

Tento výkonný interný SSD disk PCIe Gen4 prináša zlomové rýchlosti čítania až 7 300 MB/s. Minimalizovaná latencia, prediktívne načítanie a adaptívne riadenie teploty zabezpečí hráčom neuveriteľný zážitok z hrania a pridá navyše rýchle časy načítania a spúšťania hier a herných kapitol, plný vizuálny zážitok a nekompromisné riadenie zahrievania. Ovládací panel WD_BLACK Dashboard (k dispozícii k stiahnutiu) s novým herným režimom Game Mode 2.0 (len u Windows) uvoľňuje potenciál rastu výkonu počítača, a hráči môžu hrať, streamovať, nahrávať a ukladať hry a dominovať pri ich hraní. Voliteľný chladič (pri modeloch 1 TB a 2 TB) je určený pre udržanie špičkového výkonu a je doplnený aj RGB podsvietením pre vylepšenie vzhľadu každého herného stroja.

Externý herný SSD disk WD_Black P40 Game Drive

Externý herný SSD disk WD_Black P40 Game Drive má rozhranie USB 3.2 Gen2x2 a žeravé rýchlosti čítania až 2 000 MB/s. Disk je doplnený RGB podsvietením s ovládaním (len Windows). Ovládací panel WD_BLACK Dashboard (k dispozícii k stiahnutiu) poskytuje plné ovládanie LED displeja a môže byť synchronizovaný s mnohými existujúcimi RGB ekosystémami pre nastavenie, ktoré môže byť personalizované podľa obľúbeného štýlu hráča. Štíhly, kompaktný a odolný dizajn disku predurčuje WD_Black P40 aj pre hranie hier na cestách.

Dostupnosť: SSD disk WD_BLACK SN850X NVMe bude dostupný v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB prostredníctvom vybraných predajcov, reselerov a systémových integrátorov a taktiež v internetovom obchode Western Digital Store od júla 2022. Externý herný SSD disk WD_Black P40 Game Drive bude dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB prostredníctvom vybraných predajcov, reselerov a systémových integrátorov a taktiež na internetovom obchode Western Digital Store od leta 2022.


Modulárny SSD ekosystém SanDisk Professional PRO-BLADE

Riešenie je navrhnuté tak, aby spĺňalo požiadavky na viacstupňové, super rýchle prenosné úložisko pre bleskové nahrávanie, spracovanie a kopírovanie vysokého objemu digitálneho obsahu vo vysokom rozlíšení. Výkonný ekosystém PRO-BLADE umožňuje užívateľom jednoducho vybrať ľahké, vysokokapacitné digitálne zásobníky PRO-BLADE SSD, a tak fyzicky prenášať terabajty uložených dát bez ďalšieho objemného hardvéru. Výnimočne viacúčelový modulárny ekosystém PRO-BLADE je postavený tak, aby transformoval všetky pracovné postupy pomocou škálovateľnej kapacity pri vhodnej časovej úspore nielen v teréne na lokáciách, ale aj následne v štúdiu.

Modulárny SSD ekosystém SanDisk Professional PRO-BLADE zahŕňa zásobníky PRO-BLADE SSD, prenosné puzdro PRO-BLADE TRANSPORT a stolné úložisko PRO-BLADE STATION. Zásobník PRO-BLADE SSD – univerzálny digitálny zásobník SSD NVMe je základom ultimátneho modulárneho ekosystému. Digitálny SSD zásobník PRO-BLADE SSD umožňuje užívateľom škálovať ukladací systém podľa potreby v krátkej dobe, či už v štúdiu alebo v teréne na lokáciách. Digitálny SSD zásobník PRO-BLADE SSD je pripravený na akúkoľvek lokáciu a odolá pádu z výšky až 3 metre aj tlaku až 181 kg, a tým zaistí bezpečnosť dát na cestách.

Vložením digitálneho zásobníku PRO-BLADE SSD do prenosného puzdra PRO-BLADE TRANSPORT môže užívateľ vytvoriť výkonné prenosné SSD úložisko. Vďaka možnosti vloženie až štyroch digitálnych zásobníkov PRO-BLADE SSD do super rýchleho stolného úložiska PRO-BLADE STATION môže užívateľ vytvoriť maximálne univerzálny nástroj pre plynulé pracovné postupy.

Prenosné puzdro PRO-BLADE TRANSPORT SSD

Po vložení multifunkčného, ľahkého digitálneho SSD zásobníku PRO-BLADE SSD do prenosného puzdra PRO-BLADE TRANSPORT s USB-C (20 Gbps) je možné dosiahnuť rýchlosť čítania a zápisu až 2000 MB/s. PRO-BLADE TRANSPORT umožňuje jednoducho vymieňať digitálne SSD zásobníky PRO-BLADE a prenášať terabajty uložených dát bez nutnosti prenášať nadbytočný hardvér. Pripojte puzdro PRO-BLADE TRANSPORT k USB-C kompatibilnej kamere alebo fotoaparátu pre nahrávanie vo vysokom rozlíšení priamo do vloženého digitálneho SSD zásobníku PRO-BLADE. Jednoducho meňte zásobníky a pokračuje v snímaní bez prerušenia.

Stolné úložisko PRO-BLADE STATION SSD

Stolné úložisko PRO-BLADE STATION je možné „nabiť” až štyrmi digitálnymi zásobníkmi PRO-BLADE SSD naraz a vytvoriť tak výkonné SSD úložisko s rozhraním Thunderbolt. Toto stolné SSD úložisko je vybavené rozhraním Thunderbolt 3 (40 Gbps) a je možné nabiť a meniť až štyri vysoko kapacitné PRO-BLADE SSD zásobníky zaraz pre súbežný prenos dát, spracovanie záznamu 4K/8K/12K v reálnom čase a super rýchle kopírovanie dát. Stolné úložisko PRO-BLADE STATION umožňuje profesionálom vziať na seba tie najnáročnejšie pracovné úlohy s využitím výnimočne modulárnej a škálovateľnej SSD pracovnej stanice, ktorá posilní ich kreativitu.

Produkty z modulárneho SSD ekosystému PRO-BLADE budú dostupné u vybraných predajcov a taktiež v internetovom obchode Western Digital Store.

Zdroj: Western Digital

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk