Lenovo predstavuje produkty a riešenia navrhnuté pre hybridný svet

Lenovo predstavuje produkty a riešenia navrhnuté pre hybridný svet

Ponuka zahŕňa širokú škálu sofistikovaných produktov a riešení, ktoré podporujú víziu spoločnosti Lenovo poskytovať inteligentnejšie technológie pre všetkých.

Lenovo prináša nové herné notebooky IdeaPad a bezdrôtovú myš Legion pre začínajúcich hráčov

Nové herné notebooky IdeaPad vynikajú prenosnosťou, takže ich je možné zobrať do školskej lavice, alebo na poriadny herný maratón k priateľom. Zároveň sú výkonnejšie než obyčajné ultrabooky a zvládnu rozbehať špičkové herné tituly rovnako dobre, ako riešenie školských úloh a ďalších povinností. Naviac sú i cenovo dostupné. Pod šasi sa skrývajú výkonné procesory a grafika pre skvelý herný výkon i bezproblémové prehrávanie obsahu.

Ďalším zariadením určeným pre denné použitie pri hraní, práci či štúdiu je mimoriadne ľahká bezdrôtová myš Lenovo Legion M600s Qi Wireless Gaming Mouse, ktorá užívateľom zaistí pohodlné a presné ovládanie počítača.

Hrajte ticho a s chladnou hlavou

Nové modely z radu Lenovo IdeaPad Gaming 3 s modrými ozdobnými prvkami okolo zadného I/O výrezu sú postavené s dôrazom na efektívny design a rýchly chod. Práve nová podoba zadného výrezu ponúka viac než len čistejší vzhľad a dojem, umožňuje totiž aj lepšiu prístupnosť k portom a jednoduchšiu správu káblov.

Tieto tenké herné notebooky s operačným systémom Windows 11 a obnovovacou frekvenciou LCD až 165 Hz prinášajú prostredníctvom zábavného systému optimalizovaného pre hranie hier úžasný herný zážitok a videá výnimočnej kvality. Ponúknu aj špičkový výkon vďaka až 12. generácii procesoru Intel Core i7 z rady H alebo mobilnému procesoru AMD Ryzen z radu 6000.

Notebooky prekonávajú očakávania užívateľov aj po grafickej stránke, a to vďaka voliteľnej grafickej karte až NVIDIA GeForceRTX 3060 alebo najnovšej grafike Intel Arc pri modeli IdeaPad Gaming 3i. Vďaka tejto kombinácii si nové modely hravo poradia s každou náročnou úlohou, či už ide o splnenie hernej misie alebo zvládanie čiastkových krokov pre školský projekt. Smart technológia odvodu tepla so štyrmi vetracími otvormi a optimalizovaná rýchlosť ventilácie je až o 20% vyššia, než u predchádzajúcej generácie a umožňuje tichší a účinnejší chladiaci výkon. Chladenie notebooku vás už teda nikdy nebude rušiť. Pozoruhodné je aj 10% zvýšenie prúdenia vzduchu ventilátorom vďaka inovatívnym štvornásobným prieduchom umiestneným medzi vekom a základňou s ventilátormi na každej strane.

Pre náročnejších užívateľov, ktorí vyhľadávajú vysokú obnovovaciu frekvenciu 165 Hz, má Lenovo pripravené notebooky IdeaPad Gaming 3i a IdeaPad Gaming 3 s až 16-palcovým WQHD+ (2560x1600) IPS displejom s pomerom strán 16:10, 100% farebným gamutom sRGB a jasom až 500 nitov. Dostupné sú aj kompaktnejšie modely s 15,6-palcovým WQHD (2560x1440) displejom a pomerom strán 16:9. Tieto notebooky sú k dispozícii v sivom a bielom prevedení šasi.

Herný zážitok posunie na ďalšiu úroveň audio tuning Nahimic Audio 3D Sound System a charakteristická elegantná herná klávesnica Lenovo s voliteľným štvorzónovým RGB podsvietením pre vybrané modely. U 16-palcových modelov môžu užívatelia využiť výhody prakticky umiestnenej FHD webkamery s rozlíšením 1080 pixelov a ochranným krytom.

Rozhodnúť sa môžu aj pre variant s väčším úložiskom. Užívatelia môžu naviac vďaka spolupráci spoločností Lenovo a Microsoft preskúmať rôzne herné svety s trojmesačným predplatným Xbox Game Pass. Game Pass umožňuje prístup ku galérii viac ako 100 vysoko kvalitných PC hier, do ktorej stále pribúdajú nové tituly. V novej aplikácii Xbox pre Windows PC môžu hráči pomocou Game Pass objavovať hry, prechádzať knižnicou, zobraziť odporúčania a filtrovať herné tituly podľa žánru.

Pohodlné bezdrôtové hranie

Herná myš Lenovo Legion M600s Qi Wireless Gaming Mouse ponúka užívateľom skvelý výkon, presnosť a lepšiu ergonómiu. Jej telo je vyrobené s krátkym, nízkym zaoblením a štíhlym pásom s bočnými úchytmi, ktoré majú zrkadlovú textúru pre väčšie pohodlie pri držaní myši. S váhou len 75 gramov zvláda táto myš plynulý pohyb bez trenia vďaka klzným plochám zo 100% teflónu (PTFE), ktoré umožňujú rýchlejší a dlhší sklz. Časť bezdrôtovej myši Lenovo Legion M600s Qi Wireless Gaming Mouse je vyrobená z recyklovaného plastu, ktorý je známy pre svoju vynikajúcu tepelnú odolnosť. Myš taktiež obsahuje dômyselné technológie ako je 19 000 DPI prostredníctvom senzoru Pixart 3370, optické mikrospínače a až šesť programovateľných tlačidiel.

Lenovo Legion M600 Qi Wireless Gaming Mouse disponuje bezdrôtovým 2,4 GHz Bluetooth aj káblovým pripojením a je plne programovateľná s takmer 16,8 miliónmi kombinácií RGB podsvietenia. Myš je možné ľahko nabiť s USB-C nabíjačkou a plné nabitie trvá iba dve hodiny, ale vďaka veľkej kapacite poskytne táto myš až 10 hodinovú výdrž už po rýchlom 10 minútovom nabíjaní.

Cena a dostupnosť: Nový 16-palcový notebook IdeaPad Gaming 3i s procesorom Intel Core bude dostupný od júla s cenou začínajúcou na 990 Eur vrátane DPH. Model IdeaPad Gaming 3 v 16-palcovom prevedení s procesorom AMD RyzenTM 6000 Series bude dostupný od augusta s cenou od 1099 Eur bez DPH. 15-palcový notebook IdeaPad Gaming 3i s procesorom Intel Core bude dostupný od júla za cenu od 849 Eur s DPH. Notebook IdeaPad Gaming 3 s 15-palcovým displejom a procesorom AMD Ryzen 6000 Series bude k dispozícii od júla s cenou začínajúcou od 990 Eur vrátane DPH. Bezdrôtová myš Lenovo Legion M600s Qi Wireless Gaming Mouse bude na našom trhu k dispozícii od septembra za cenu od 99 Eur vrátane DPH.


Zvýšte produktivitu vďaka najnovším notebookom ThinkPad a mobilnému monitoru ThinkVision

Spoločnosť Lenovo oznámila v rámci veľtrhu MWC najnovší prírastok do portfólia ThinkPad a ThinkVision. Nový ThinkPad X1 Exterme Gen 5 posúva výkon na úplne novú úroveň a je vhodný aj pre tie najnáročnejšie úlohy. Notebook je poháňaný najnovšími procesormi Intel vPro až 12. generácie Intel Core i9 H series s operačným systémom Windows 11 Pro a dostupný s najnovšími grafickými procesormi NVIDIA GeForce RTX Laptop GPUs. Ponúka až 64 GB pamäti DDR5 s voliteľnými dvoma SSD diskami s kapacitou až 8 TB. X1 Extreme Gen 5 teraz taktiež obsahuje technológiu Dolby Voice s potlačením šumu riadeného umelou inteligenciou a voliteľným displejom WQXGA s obnovovacou frekvenciou 165 Hz a nízkym množstvom modrého svetla pre tvorcov obsahu.

Lenovo rovnako tak predstavuje niekoľko aktualizácii svojho portfólia notebookov radu ThinkPad T, ktoré reagujú na potreby pracovníkov v oblasti produktivity a spolupráce. Rozšírený prechod na displeje s pomerom strán 16:10 a technológiou znižujúcou množstvo modrého svetla1 zlepšuje zážitok zo spolupráce, aj vďaka možnosti FHD kamery v kombinácii so zvukovým systémom Dolby Audio a Dolby Voice. Ten je navyše podporený stabilnejšou konektivitou vďaka Wi-Fi 6E2 a rozšírenými možnosťami WWAN3.

Hybridné pracovné prostredie si vyžaduje flexibilné a mobilné pracovné priestory. Dlhý čas strávený na obrazovke zvyšuje tlak na už tak preťažený displej. Preto spoločnosť Lenovo prichádza s úplne novým mobilným USB-C monitorom ThinkVision M14d, ktorý váži menej než 600 gramov a ponúka 14-palcový displej s veľmi úzkym rámčekom a pomerom strán 16:10. Vysoké rozlíšenie (2240 x 1400) podporuje 100% širokú farebnú škálu sRGB pre lepšiu vizuálnu presnosť. Technológie s prirodzene nízkym množstvom modrého svetla pomáhajú chrániť zrak a jednoduché pripojenie pomocou jedného káblu rozširuje priestor na obrazovke. Uľahčuje tak prácu pri zložitých zadaniach a pri spolupráci so zákazníkmi, či kolegami.

X1 Extreme prináša inteligenciu a silu 

ThinkPad X1 Extreme Gen 5 je výkonný stroj navrhnutý tak, aby potešil všetkých užívateľov, ktorí túžia po najvyššom výkone vo vysokom rozlíšení. Piata generácia preberá všetko dobré z radu X1 Extreme a vytvára tak najvýkonnejší ThinkPad X1 všetkých čias.

Nové prvky obsahujú:

 • Nový 16-palcový displej s obnovovacou frekvenciou 165 Hz, pomerom strán 16:10 a technológiou pre nízku hladinu modrého svetla. Ďalšími súčasťami displeju sú jas až 600 nitov s rozlíšením 4K, továrenskou kalibráciou farieb a Dolby Vision HDR pre mimoriadne živý obraz. Dotyková obrazovka a ovládanie pomocou pera sú voliteľnou funkciou u vybraných skupín.
 • Procesory 12. generácie Intel Core H series až do i9 a voliteľná technológia Intel vPro.
 • Nové možnosti vysoko výkonnej mobilnej grafiky vďaka NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s 16GB GDDR6. Medzi ďalšie možnosti patrí NVIDIA RTX 3050 Ti, RTX 3060 alebo RTX 3070 Ti Laptop GPUs.
 • Integrovaná termálna pasta z tekutého kovu pre CPU a GPU a chladenie s odparovacou komorou môžu zaistiť až 10% nárast výkonu vďaka lepšej tepelnej účinnosti a pomáhajú dosiahnuť TDP 110W.
 • X1 Extreme Gen 5 je možné nakonfigurovať s rýchlou pamäťou DDR5 4800Mhz až do kapacity 64 GB a dvoma 4TB SSD M.2 PCIe Gen 4 a veľkokapacitnou 90Wh (watthodinovou) batériou.
 • Čítačka kariet SD Express 7.0 podporujúca najnovšie ultrarýchle pamäťové karty SDXC99.
 • Dolby Voice s najnovšou technológiou potlačenia šumu dopĺňa riešenie Dolby - štandardný reproduktorový systém Dolby Atmos a voliteľný Dolby Vision na vybraných displejoch.
 • ThinkPad X1 Extreme Gen 5 je rovnako ako všetky modely ThinkPad X1 pripravený podporovať kompletnú sadu vyhľadávajúcich funkcií Tile, takže užívatelia môžu nájsť svoj počítač až po dobu 14 dní, a to aj keď je vypnutý.

Certifikácie ISV na cestách

ThinkPad P14s Gen 3 a P16s Gen 1, najmobilnejšia pracovná stanica Lenovo, ponúka kombináciu výkonu a sily pre profesionálnych užívateľov na cestách. Obe zariadenia sú vybavené najnovšími procesormi Intel Core a profesionálnou grafikou NVIDIA T550, certifikáciou ISV a perfektne sa hodia pre aplikácie ako AutoCAD, Revit, SolidWorks a ďalšie. Zaisťujú spoľahlivosť a odolnosť vďaka sade zabezpečení ThinkShield a testovaniu MIL-SPEC, ktoré užívatelia neustále v pohybe potrebujú.

Oba modely taktiež ponúkajú vylepšené funkcie pre lepšiu využiteľnosť, obsahujú širší touchpad, celodennú kapacitu batérie, vylepšenú webkameru s rozlíšením FHD, redukciu modrého svetla a továrenskú kalibráciu farieb X-Rite pre verné zobrazenie farieb. Novinka ThinkPad P16s Gen 1 vďaka tenkému a ľahkému 16-palcovému prevedeniu redefinuje to, čo si predstavujeme pod pojmom výkon a prenosnosť. Tento nový model je rovnako ako všetky počítače radu ThinkPad P navrhnutý s ohľadom na inžinierov, architektov a študentov. Displej s pomerom strán 16:10 prináša väčší priestor pre prehliadanie a tvorbu s mimoriadnou ostrosťou. Oba modely budú k dispozícii v čiernej alebo v prípade hliníkového krytu vo farbe Storm Grey.

Ťažný kôň v podobe ThinkPad T

Rad ThinkPad T, prvýkrát predstavený v roku 2000, patrí medzi najúspešnejšie pracovné notebooky spoločnosti Lenovo. Už dlho je ťažným koňom portfólia navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám firemných užívateľov. Dnes Lenovo predstavuje nový ThinkPad T16 spoločne s aktualizovanými modelmi ThinkPad T14s Gen 3 a T14 Gen 3. K dispozícii sú buď s najnovšími procesormi Intel Core 12. generácie s voliteľnou technológiou Intel vPro, alebo s najnovšími procesormi AMD Ryzen radu PRO 6000 pre mobilné zariadenia s bezpečnostným procesorom Microsoft Pluton, to všetko s operačným systémom Windows 11 Pro.

Medzi nové funkcie patria:

 • Nové 14-palcové a 16-palcové varianty displeja s pomerom strán 16:10 majú úzke rámiky zo všetkých strán. Široká škála možností zobrazenia sa líši podľa modelu a môže ponúknuť jas až 500 nitov s rozlíšením 4K, podporu Dolby Vision HDR a niektoré sú vybavené technológiou pre nízku hladinu modrého svetla. U ThinkPad T14s je k dispozícii variant OLED s rozlíšením 2,8K. U vybraných modelov je voliteľne k dispozícii aj možnosť dotykového ovládania.
 • Mobilnú grafiku zaisťuje integrovaná grafika AMD Radeon 600M pri modeloch AMD alebo až grafika Intel Iris Xe s voliteľnou samostatnou grafikou NVIDIA MX 550 alebo RTX 2050
  u modelov Intel.
 • Wi-Fi 6E a voliteľná bezdrôtová sieť WAN Cat16 4G ponúkajúca rýchle a spoľahlivé pripojenie doma, v kancelárii alebo odkiaľkoľvek inde.
 • Notebooky ThinkPad T14 a T16 sú ponúkané s dvoma variantami batérie. Pri modeli T14 je to 39,3Wh variant pre ľudí, ktorí hľadajú zariadenie o 0,23 kg ľahšie než predošlá generácia pre jednoduchšiu mobilitu, a 52,5Wh variant pre tých, ktorí chcú väčšiu výdrž batérie. Pri modeli T16 sú k dispozícii väčšie varianty batérií s 52,5Wh a 86Wh.
 • Nové prevedenia s pomerom strán 16:10 integrujú voliteľnú FHD kameru alebo infračervenú FHD kameru FHD pre lepšiu kvalitu videokonferencií s krytom pre ochranu súkromia.
  Pri modeli T14 s infračervenou kamerou je k dispozícii radarová detekcie prítomnosti osôb.
 • ThinkPad T14 bude ako prvý na trhu vybavený novým riešením detekcie prítomnosti človeka len softwarovo s využitím technológie ultrazvukového senzoru, ktorú dodáva platforma AI Virtual Smart Sensor Platform spoločnosti Elliptic Labs.
 • Väčší 115 mm touchpad pre lepšiu užívateľskú skúsenosť.
 • Rovnako ako pri modeli X1 Extreme Gen 5 aj tu je Dolby Voice s najnovšími technológii potlačenia šumu pridaný k riešeniam s podporou Dolby, ktoré zahrňujú štandardný systém reproduktorov Dolby Audio a voliteľný Dolby Vision na vybraných displejoch.
 • Tak ako všetky modely X1 sú aj ThinkPady radu T s procesory Intel Core 12. generácie
  a sieťou Intel WLAN pripravené podporovať kompletnú sadu vyhľadávajúcich funkcií Tile, takže užívatelia môžu nájsť svoj počítač až do 14 dní, a to aj keď je vypnutý
 • Pri hybridnej práci je bezpečnosť nesmierne dôležitá. Pre ľahšie prihlasovanie prostredníctvom Windows Hello je do tlačidla napájanie integrovaná čítačka otlačkov prstov a všetky modely obsahujú Windows Secured.

Premeňte hociktoré miesto na kanceláriu

Skvelým doplnkom každého počítača ThinkPad je nový mobilný USB-C monitor ThinkVision M14d. M14d so 14-palcovým IPS 2,2K displejom váži menej než 600 gramov, poskytuje extra zobrazovací priestor so stále bežnejším pomerom strán 16:10 a je ho možné ľahko pripojiť pomocou káblu USB-C, ktorý môže ponúknuť aj prechod napájania pre elegantní riešenie s jedným káblom. Vďaka dvom portom USB-C, ktoré podporujú prenos dát, môže M14d fungovať ako rozbočovač USB umožňujúci pripojenie podporovaných periférií, ako je externé úložisko alebo smartphone.

Nech už ide o pridanie druhého displeja v domácej kancelárii alebo o zdieľanie obsahu s ostatnými v zasadacích priestoroch, ThinkVision M14d je navrhnutý pre dlhodobé používanie vďaka ergonomickému stojanu s nastaviteľnou výškou až 11 mm a je vybavený technológiou prirodzeného nízkeho modrého svetla, čo znižuje namáhanie očí. Naviac je dodávaný s ochranným puzdrom, takže ho možno pohodlne schovať do prenosného puzdra s notebookom. 

 Cena a dostupnosť:

Dostupný od

Cena od

ThinkPad X1 Extreme Gen 5

Júl 2022

2749€

ThinkPad P16s Gen 1 i

Máj 2022

1549€

ThinkPad P14s Gen 3

Máj 2022

1529€

ThinkVision M14d Mobile Monitor

September 2022

359€

ThinkPad T16 i

Máj 2022

1399€

ThinkPad T14 i

Máj 2022

1399€

ThinkPad T14s i

Júl 2022

1599€

ThinkPad T16 AMD

Júl 2022

1399€

ThinkPad T14 AMD

Júl 2022

1399€

ThinkPad T14s AMD

Jún 2022

1599€


Lenovo prináša nové ľahšie zariadenia, ktoré uľahčia život

Pozvoľný prechod na hybridný životný štýl inšpiroval spoločnosť Lenovo k ďalším inteligentným inováciám a spoľahlivým službám, ktoré sú prínosom pre každodenný život používateľov. Na medzinárodnom technologickom veľtrhu MWC preto Lenovo predstavilo nové portfólio konvertibilných notebookov, zariadení 2v1, tabletov a inteligentných riešení.

Či už používatelia pracujú z kancelárie alebo len oddychujú, môžu tieto činnosti pozdvihnúť na vyššiu úroveň vďaka notebookom Lenovo IdeaPad Flex 5i a Lenovo IdeaPad Flex 5 dostupných v dvoch veľkostiach (14-palcový a 16-palcový model). Tieto modely sú k dispozícii s voliteľným perom Lenovo E-color. Nový 12-palcový notebook typu 2v1 Lenovo IdeaPad Duet 5i s operačným systémom Windows 11 je zasa dokonalou voľbou nielen pre študentov.

Ďalším zariadením, ktoré môžu používatelia všestranne využiť vo voľnom čase je tretia, vylepšená generácia tabletu Lenovo Tab M10 Plus s operačným systémom Android, inteligentným perom Lenovo Precision Pen 2 a zdokonaleným režimom na čítanie dokumentov.

Objavujte v rôznych pozíciách s notebookmi 2v1 IdeaPad Flex 5

Nový dizajnový vzhľad konvertibilného notebooku IdeaPad Flex 5i s procesorom Intel Core i7 série U 12. generácie a grafikou Intel Iris Xe MAX umožňuje vylepšenú ergonómiu používania. To isté platí aj o notebooku IdeaPad Flex 5 s procesormi až AMD Ryzen 7 a zabudovanou grafickou kartou Radeon. Viac režimov použitia – laptop, tablet, stojan a stan – umožňuje 360-stupňový pánt, zatiaľ čo dizajn výklopného pántu pri otváraní notebooku umožní mierne zdvihnutie klávesnice pre pohodlnejšie písanie. Táto funkcia pomáha používateľovi takisto sústrediť pozornosť nad spodný rámček priestornej 90% aktívnej plochy displeja.

Modely IdeaPad Flex 5i a IdeaPad Flex 5 sú dostupné v 14- a 16-palcovej verzii displeja. Od oboch môžu používatelia očakávať mimoriadne jasný a čistý obraz s rozlíšením až 2,8K, pomerom strán 16:10 a voliteľnú OLED technologiu pre pôsobivú kvalitu obrazu aj za denného svetla. Nehovoriac o lepšom kontraste a širších pozorovacích uhloch s až 100% farebným gamutom DCI-P3 a jasom 400 nitov. Notebooky IdeaPad disponujú aj certifikátom TÜV potvrdzujúcim nízku produkciu modrého svetla, ktorá pomáha znížiť únavu očí pri zachovaní jasu farieb.

Softvér Lenovo Eye Care pomáha používateľom zvoliť si ideálne nastavenie svetelnosti displeja. Získajte maximum zo spolupráce s ďalšími funkciami Smart Learning od spoločnosti Lenovo ako preklopenie, Smart Power a Smart Noise Cancelling, ktoré pomáhajú vyladiť okolité ruchy a uľahčia domácu výučbu či prácu prostredníctvom vylepšenia FHD webkamery s fyzickou krytkou pre väčšie súkromie. Zabudovaný mikrofón počas hovoru zreteľne zachytí hlas používateľa a pomáha potlačiť rušivé elementy v pozadí ako ťukanie do klávesnice či hlasy z reproduktorov.

Novinky z produktového radu IdeaPad sú vybavené USB-C portom (USB 3.2) pre rýchly prenos3 dát a nabíjanie, výstupom pre externý monitor a portom Thunderbolt 4, s ktorým je pripojenie ďalších zariadení ešte jednoduchšie. Užite si plynulú prácu so všetkými aplikáciami a dokumentami vďaka až 16GB operačnej pamäte a SSD PCle úložisku s kapacitou až 1 TB. Reproduktory s technológiou Dolby Audio sa postarajú o čistý zvuk, zatiaľ čo vďaka funkcii Rapid Charge Boost a rýchlemu 65W adaptéru možno notebook nabiť už za 15 minút na ďalšie dve hodiny prehrávania videa.

Vďaka tenšiemu a ľahšiemu telu sú nové modely IdeaPad prenosnejšie. IdeaPad Flex 5i a IdeaPad Flex 5 budú v ponuke vo viacerých farebných prevedeniach šasi, ktoré pomôžu vyjadriť jedinečný štýl používateľa.7 Na zapisovanie nápadov v režime tabletu môžu používatelia použiť najnovšie voliteľné digitálne pero Lenovo Digital Pen alebo Lenovo E-Color pen, ktoré poľahky zachytí akúkoľvek farbu podľa skutočnej predlohy.

Viac slobody pre kreativitu – hybridný IdeaPad Duet 5i

Štýlový a super tenký IdeaPad Duet 5i prináša obľúbené funkcie tabletu s OS Windows 11 v tele 12-palcového notebooku typu 2v1 s odnímateľným displejom a priloženou Bluetooth klávesnicou. Používatelia môžu prepínať medzi štyrmi režimami použitia – režim notebooku so stojančekom, režim tabletu, režim písania s voliteľným inteligentným perom Active Pen 3 alebo jednoducho oddelia displej od klávesnice a môžu úplne slobodne tvoriť obsah aj na cestách. Odnímateľná bluetooth klávesnica umožňuje dosiahnuť optimálnu vzdialenosť medzi priestorom na písanie a obrazovkou, ktorá bola špeciálne navrhnutá s podperou vo výške zraku pre väčšie pohodlie pri práci alebo štúdiu.

Tento typ notebookov (tzv. hybridné 2v1 zariadenia) je známy predovšetkým pre svoju prenosnosť. Notebook IdeaPad Duet 5i je ľahké a mimoriadne tenké zariadenie s hrúbkou iba 9,45 mm. Dizajn zadného krytu vyrobeného z recyklovaných materiálov je dostupný v modrom a sivom odtieni. Pohlcujúci zážitok zo sledovania obsahu ponúkne pôsobivý 12-palcový 2,5 IPS dotykový displej s pomerom strán 16:10, 96% farebným gamutom DCI-P3 a jasom 450 nitov. Notebook navyše podporuje funkciu Dolby Vision pre dokonalú kvalitu obrazu spolu s pohlcujúcim zvukom Dolby Atmos.

S mimoriadne výkonnými procesormi Intel Core i7 12. generácie, rozšírenou dvojkanálovou pamäťou a Wi-Fi 6 budú používatelia môcť zostať produktívni v každej situácii. Dva plne funkčné porty USB-C umožňujú napájanie, výstup pre externú 4K obrazovku a vysokorýchlostný prenos dát bez kompromisov. Vďaka funkcii Lenovo Smart Login a 6M infračervenej kamere je prihlásenie do notebooku naozaj rýchle. S funkciou Rapid Charge Express získajú používatelia energiu až na tri hodiny prehrávania videa len za 15 minút nabíjania.

Pre jednoduchší život – Lenovo Tab M10 Plus (3rd Gen)

Bavte sa dlhšie a študujte ľahšie s novým 10,61-palcovým 2K IPS LCD displejom tabletu Lenovo Tab M10 Plus (3rd Gen). S úzkym rámčekom zo všetkých strán, jasom 400 nitov a až 85% pomerom obrazovky k displeju si môžu používatelia vychutnať zábavný obsah v najvyššom rozlíšení až 1080 px. Ideálny pre pohlcujúce streamovanie vlastných videí, obľúbených seriálov a filmov od poskytovateľov ako Netflix, Prime Video, Disney+ a další, všetko vo filmovej kvalite. Používatelia sa môžu pokojne pri sledovaní presúvať z miestnosti do miestnosti s obklopujúcim zvukom vďaka Dolby Atmos a štyrom zabudovaným reproduktorom.

Tablet poháňa silný osemjadrový procesor, ktorý v kombinácii s až 6GB operačnej pamäte a 128GB úložiskom poskytne špičkový výkon. Túto výbavu dopĺňa operačný systém Android 12 pripravený pre budúce aktualizácie . Vďaka inteligentnému optimalizovanému nastaveniu režimu na čítanie a voliteľnému puzdru folio case čas pri čítaní doslova uletí predtým, ako znovu používatelia naskočia do procesu učenia. Štúdium bude jednoduchšie aj vďaka nízkej produkcii modrého svetla, potvrdenej certifikáciou TÜV. Používatelia môžu intuitívne zapisovať poznámky alebo skicovať pomocou voliteľného inteligentného pera Lenovo Precision Pen 2 a aplikácii Lenovo Instant Memo. Zapisovanie poznámok bude jednoduchšie vďaka dostatočnej výdrži batérie, 4096 úrovniam citlivosti prítlaku pri písaní a možnosti nakloniť tablet do pohodlnejšej pozície.

Elegantný tablet Lenovo Tab M10 Plus je k dispozícii v jedinečnom dvojfarebnom dizajne s dvoma farebnými možnosťami. Váži len 465 gramov, takže je ľahký ale zároveň dostatočne výkonný pre celodenné použitie a vďaka 7700mAh batérii zvládne až 12 hodín prehrávania videa.

Cena a dostupnosť: 14-palcový konvertibilný notebook IdeaPad Flex 5i s procesormi Intel Core bude dostupný od júla za cenu od 499 Eur s DPH. 14-palcový konvertibilný notebook IdeaPad Flex 5 s procesormi AMD Ryzen bude dostupný od júla za cenu od 599 Eur s DPH. 16-palcový konvertibilný notebook IdeaPad Flex 5i s procesormi Intel Core bude dostupný od júla za cenu od 699 Eur s DPH. 16-palcový konvertibilný notebook IdeaPad Flex 5 s procesormi AMD Ryzen bude dostupný od júla za cenu od 699 Eur s DPH. Notebook 2v1 IdeaPad Duet 5i s pribalenou klávesnicou folio s voliteľným podsvietením bude k dispozícii od augusta za cenu od 749 Eur s DPH. Voliteľné pero k tomuto modelu sa na väčšine trhov predáva samostatne. Tretia generácia tabletu Lenovo Tab M10 Plus bude v predaji od mája za cenu od 239 Eur s DPH. Voliteľné pero k tomuto modelu sa na väčšine trhov predáva samostatne.


Prvý ThinkPad poháňaný procesorom Snapdragon s viacdňovou výdržou batérie, AI a konektivitou 5G poteší najmä tých, ktorí pracujú na diaľku

Spoločnosť Lenovo predstavila v rámci veľtrhu MWC úplne nový ThinkPad X13s, vyvinutý v spolupráci so spoločnosťami Qualcomm Technologies, Inc. a Microsoft. Ide o prvý ThinkPad poháňaný prémiovým procesorom Snapdragon 8cx Gen 3 s operačným systémom Windows 11 Pro. Ultratenký a ultraľahký dizajn bez ventilátorov zaistí tichú prevádzku a posúva tak užívateľskú skúsenosť na novú úroveň. Ohromí predovšetkým neuveriteľnou výdržou batérie až 28 hodín, umelou inteligenciou, rozšírenými možnosťami pripojenia 5G vrátane mmWave3 a podporou aplikácií cez platformu Microsoft App Assure pre nerušenú prácu, bezproblémové zabezpečenie a spoluprácu.

Notebook ThinkPad X13s je navrhnutý tak, aby spotrebovával menej energie. Horné a spodné kryty sú vyrobené z 90% certifikovaného recyklovaného horčíku, z 97% PPC plastov vo vytlačenej obvodovej doske (PCB) batérie a obalu batérie a s recyklovaným kartónom v obale a jeho ochrannej výstuži. ThinkPad X13s je vyrobený metódou nízkoteplotného spájkovania Lenovo, ktoré môže znížiť emisie uhlíka až o 35 %. Okrem toho je vybavený aj 13,3-palcovým displejom s nízkou spotrebou a pomerom strán 16:10 s možnosťou dotykového ovládania alebo technológiou Eyesafe s nízkou hladinou modrého svetla. To znižuje potrebu napájania, čím dochádza k redukcii spotreby energie.

Pre produktívnu prácu odkiaľkoľvek

Tento ľahký notebook s hmotnosťou len 1,06 kg eliminuje každodenné trápenie s neustálym napájaním a hľadaním dostupného internetového pripojenia. Je ideálny pre terénnych pracovníkov, cestovateľov, prácu na diaľku a všetkých, ktorí často striedajú svoje pracovné lokácie. Wi-Fi 6E6 poskytuje stabilnejšie, vysokorýchlostné pripojenie. Pokiaľ nie je pripojenie dostupné, alebo nie je dostatočne zabezpečené, možno zariadenie prepnúť na 5G mmWave alebo sub6 wireless WAN. Získate tak bleskurýchle, vysoko bezpečné pripojenie aj na cestách.

V súčasnej dobe technologických inovácií je najdôležitejšie prinášať lepšiu a produktívnejšiu spoluprácu zákazníkov s ich zariadeniami. Z tohto dôvodu notebook ThinkPad X13s prepája komunikačnú lištu s 5-megapixelovou kamerou s automatickým rámovaním fungujúcim na báze umelej inteligencie a s možnosťou infračervenej (IR) kamery a štandardnou zostavou troch mikrofónov poskytujúcich potlačenie šumu počas konferenčných hovorov. Snapdragon 8cx Gen 3 predstavuje procesor Computer Vision, ktorý disponuje významným vylepšením užívateľského prostredia. Ide napríklad o zlepšenie detekcie prítomnosti človeka pre pohodlnejšie overovanie užívateľa, či zvýšenie bezpečnosti a súkromia. Dôležitá je aj úspora energie vďaka automatickému vypnutiu alebo stlmenie displeja, keď sa užívateľ odvráti od obrazovky.

Čipset Snapdragon 8cx Gen 3 zabezpečuje výnimočnú účinnosť batérie a výkon, ktorý by ste očakávali od prémiového firemného notebooku. Snapdragon 8cx Gen 3 je prvý 5nm čip na svete pre počítače so systémom Windows a vďaka svojej mimoriadnej štruktúre sa stáva najvýkonnejším a najefektívnejším procesorom spoločnosti Qualcomm Technologies. Prináša rýchlosť spracovania s nárastom výkonu na úrovni systému až o 57 % a multi-tasking zvláda rýchlejšie až o 85 %. Ponúka tak neuveriteľne pohotový a svižný výkon. Vďaka plynulému prepínaniu medzi Wi-Fi a ultrarýchlymi sieťami 5G sub6 alebo 4G LTE môže zostať neustále zapnutý a pripojený. Zvukové a kamerové funkcie poháňané umelou inteligenciou vytvárajú videokonferencie, ktoré vás pohltia a ktoré pomáhajú používateľom zostať produktívnymi a sústredenými.

Pre potešenie IT pracovníkov

Hybridný model práce tu s nami zostane aj v budúcnosti. Nástroje ThinkPad X13s nepochybne potešia koncových používateľov, ale zariadenia na IT oddeleniach musia spĺňať prísne požiadavky rôznorodého podnikového prostredia. Služby spoločnosti Lenovo môžu pomôcť s kompletným prechodom na optimalizované moderné IT prostredie od plánovania, konfigurácie, cez rozmiestnenie a manažment, až po podporu a následnú likvidáciu.

Spoločnosti Lenovo, Qualcomm Technologies a Microsoft priebežne spolupracujú s najlepšími nezávislými dodávateľmi softvéru (ISV) prostredníctvom programu Microsoft App Assure pre ARM zariadenia s Windows. Týmto podporujú pôvodnú kompatibilitu a vylepšenia možností firemných aplikácií, ako sú Microsoft 365, Zoom, Sophos a mnoho ďalších, ktoré sú dôležité pre produktivitu a spoluprácu. Pozornosť sa venovala aj zabezpečeniu zariadenia a dát, neoprávnenému prístupu k sieti či virtualizácii potrieb zákazníkov. Vylepšená emulácia platformy x64 vo Windows 11 ponúka lepšiu skúsenosť so staršími aplikáciami, čo umožňuje vývojárom softvéru postupný prirodzený prechod na binárne rozhranie (ABI) ARM64EC.

ThinkPad X13s je okrem toho vybavený pokročilou hardvérovou a softvérovou ochranou proti hrozbám prostredníctvom komplexnej bezpečnostnej platformy ThinkShield. Snapdragon 8cx Gen 3 zlučuje vrstvené zabezpečené spúšťanie (secure boot) a štruktúru Microsoft Pluton implementovanú na čipe Qualcomm Secure Processing Unit. V počítačoch s Windows 11 spĺňajúcich štandard Secured-core tak chráni identitu používateľa, dát a aplikácií.

Smerovanie k lepšej a udržateľnejšej budúcnosti

Okrem recyklovaných materiálov a efektívnych výrobných procesov ponúka spoločnosť Lenovo aj veľkoobjemové obaly, ktoré môžu znížiť množstvo obalového odpadu. Vďaka projektu Lenovo CO2 Offset Service, prostredníctvom ktorého môžu firmy prispievať na konkrétne ekologické projekty, sa zákazníkom cez nákupy počítačov Think (stolové počítače, pracovné stanice, notebooky) podarilo kompenzovať viac ako 50 000 ton oxidu uhličitého. To zodpovedá množstvu skleníkových plynov, ktoré vypustí viac ako 100 000 osobných automobilov počas jedného roku.

Cena a dostupnosť: ThinkPad X13s bude dostupný od júna 2022 s odporúčanou cenou od 1399 Eur.


Jedinečné a univerzálne notebooky ThinkBook sú navrhnuté tak, aby inšpirovali k úspechom

Spoločnosť Lenovo predstavila v rámci technologického veľtrhu MWC notebooky ThinkBook 14s Yoga Gen 2 a ThinkBook 13s Gen 4. Nové modely prichádzajú v duálnych farebných tónoch a zaujmú anodizovaným hliníkovým telom. Vybavené sú inteligentnými inovatívnymi technológiami a vysoko výkonnými prvkami, ktoré posúvajú možnosti v oblasti produktivity, spolupráce a bezpečnosti. Kombinácia procesorov Intel Core 12. generácie, Windows 11 Pro, rýchleho úložiska SSD, technológie Intel Thunderbolt 4 a Intel Wi-Fi 6E2 má poskytnúť neporovnateľnú efektivitu a pomôcť používateľom zvládnuť najnáročnejšie pracovné úlohy.

Používateľský zážitok vylepšujú vlastnosti ako Smart Appearance, AI Meeting Manager, inteligentné potlačenie hluku s cieľom zjednodušiť a spríjemniť virtuálne stretnutia. Smart Power On, čítačka odtlačkov prstov v tlačidle zapínania, chráni dáta a prináša ďalší bezpečnostný rozmer zaručený štandardným diskrétnym hardvérom Trusted Platform Module 2.0 (dTPM).

Výborná univerzálnosť

ThinkBook 14s Yoga Gen 2 sa vďaka rôznym módom3 plne prispôsobuje potrebám používateľa a optimalizuje tak pracovný proces. Silný výkon, živé farby displeja a najmodernejšie komponenty sú samozrejmosťou pre tento univerzálny notebook.

 • Obdivuhodný výkon:
  • Najnovšie procesory 12. generácie Intel Core s Intel Iris Xe graphics umožňujú používateľom ľahko preplávať medzi jednotlivými úlohami vo Windows 11 Pro .
  • 14-palcový displej s FHD Dolby Vision a 100% sRGB farebnou škálou prináša potešenie z bohatého farebného zobrazenia a živý vizuálny zážitok. Technológia Low Blue Light filtruje vyžarovanie modrého svetla a znižuje únavu očí.
  • Duálne úložisko SSD podporuje až 2 x 1TB PCIe Gen 4 SSD a ponúka priestor pre obrovské súbory. ThinkBook disponuje pamäťou DDR4 s podporou až do 40 GB.
  • Intel Thunderbolt 4 a USB-C porty umožňujú rýchly prenos dát a zjednodušujú konektivitu k napájaniu aj k externým zariadeniam, vrátane monitorov.
  • Intel Wi-Fi 6E2 zvyšuje bezdrôtový výkon vďaka lepšiemu a stabilnejšiemu pripojeniu a nižšej latencii.
  • Smart Power On zahŕňa čítačku odtlačkov prstov pre väčšie pohodlie a bezpečnosť.
 • Dizajn:
  • Dotykový mód displeja s ochranným sklom Corning Gorilla Glass prináša ľahkú a prirodzenú interakciu pri dotyku viacerých prstov naraz. Písanie perom Smart Pen podporujú všetky aplikácie.
  • Tenký a hladký hliníkový dizajn je dostupný vo farbách Mineral Grey a Abyss Blue.
  • ThinkBook 14s Yoga bol navrhnutý tak, aby vyhovel štandardom Mil-Spec pri testovaní v špatných podmienkach, vrátane extrémnych teplôt, tlaku, prachu, vibrácií a iné.
 • Inteligentný a intuitívny:
  • Vďaka Smart Pen môžete jednoducho zaznamenávať poznámky, skicovať alebo podpisovať dokumenty. Pri zamknutej obrazovke a vytiahnutí pera sa automaticky otvorí aplikácia Smart Note pre rýchle zapisovanie poznámok. Nová podpora Windows 11 s prostredím Windows Ink prináša príjemnejší a intuitívnejší pocit z písania.
  • AI Meeting Manager prekladá hlas alebo audio do textovej formy v 14-tich podporovaných jazykoch v ktoromkoľvek textovom poli.
  • FHD webkamera je vybavená fyzickou krytkou.
  • Glance od Mirametrix je vybavený umelou inteligenciou a rozpoznáva tvár používateľa a stará sa tak o súkromie a väčšiu bezpečnosť.
  • Smart Appearance zlepšuje efekty kamery, umožňuje rozostriť pozadie či pridať obrázok počas videohovorov.
  • Vďaka Lenovo Vantage Tool, Super Resolution môže 720p video poskočiť až na 1080p.
  • Dolby Audio a Harman reproduktory zlepšujú zážitok zo zvuku. Zabudovaná technológia potlačenia hluku v dvojfázových mikrofónoch zefektívňuje virtuálne stretnutia. Používateľ si môže nastaviť ideálny mód podľa potreby (Private, Shared alebo Environmental).
  • Rýchly a jednoduchý prístup k Voice-over-IP funkciám so špeciálnymi klávesami a Service Hot Key pre rýchly prístup k podpore.

Pripravený na nečakané

Najtenší ThinkBook s hrúbkou len 14.9 mm, ThinkBook 13s Gen 4 i má prakticky všetky vlastnosti výkonu a inteligentných funkcií svojho univerzálneho súrodenca a vyčnieva svojím dizajnom v duálnych farbách Cloud Grey a Arctic Grey. Tento rýchly laptop váži len 1,25 kg a disponuje 91% pomerom obrazovky k telu na 13,3-palcovom displeji s voliteľným Dolby Vision, jasom 400 nitov a 2.5K dotykovým panelom pre presné farebné zobrazenie a kontrast. Navrhnutý na Intel Evo platforme s rýchlym úložiskom a duálnou LPDDR5 pamäťou stelesňuje silu a výkon pre novú generáciu produktivity.

Unikátne vlastnosti ThinkBook 13s Gen 4 i:

 • Nový štíhlejší kovový vzhľad so šírkou len 14.9 mm.
 • 3 varianty 13.3-palcového displeja zahŕňajú rozlíšenie WUXGA a WQXGA a možnosť dotykového displeja. Všetky sú vybavené technológiou TÜV Rheinland Low Blue Light.
 • FHD webkamera pre vyššiu kvalitu videa, fyzická krytka pre väčšie súkromie.
 • Ambientný svetelný senzor upravuje jas podľa okolitého svetla pre lepší komfort očí.
 • Až 1TB PCIe SSD úložiska a až 32GB pamäť
 • Prakticky celodenná výdrž 56 Wh batérie – až 11 hodín
 • 2 x Intel Thunderbolt 4 port pre audio, video a napájanie

EMEA Ceny a dostupnosti: ThinkBook 14s Yoga Gen 2 bude dostupný od júla 2022 v cene od 899 Eur. ThinkBook 13s Gen 4 i bude dostupný od júla 2022 v cene od 749 Eur.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk