ASUS tento rok v segmente notebookov "rozvíja neuveriteľné"

ASUS tento rok v segmente notebookov "rozvíja neuveriteľné"

Nový rok neprináša len snahu plniť predsavzatia, veľké výpredaje s vianočnou výzdobou či hádzanie stromčekov von oknom. Pre hráčov aj všetkých ostatných predstavuje novinky na poli technológií a konferenciu CES, na ktorej sa veľké mená stále snažia ohúriť a získať nových fanúšikov. V segmente počítačov a technológií k ním rozhodne patrí aj spoločnosť ASUS, preto nie je prekvapením, že aj tento rok uviedli radu noviniek, ktoré zaujmú nielen najnáročnejších profesionálov, ale aj amatérov a nováčikov.

Najnovšie procesory Intel Core 12. generácie a AMD Ryzen 6000, nové grafické karty, príchod DDR5 a LPDDR5 pamätí, podpora WiFi 6E, nové displeje či lepšie chladenie – to všetko sú novinky od spoločnosti ASUS bližšie predstavené v článku nižšie.

Zenbook 17 Fold OLED

Asi najzaujímavejším počinom z dielne ASUS je prvý 17,3-palcový skladací OLED notebook s menom Zenbook 17 Fold OLED. Dotykový displej ponúka rozlíšenie 2,5K s pomerom strán 4:3, ktorý sa po preložení zmení na dva 12,5-palcové displeje s pomerom strán 3:2 a Full HD. Displej ponúka certifikácie Pantone Validated a TÜV Rheinland pre ochranu očí a pokrýva 100 % farebného priestoru DCI-P3. Toto zariadenie tiež podporuje Dolby Vision HDR a Dolby Atmos vďaka štyrom reproduktorom ladením spoločnosťou Harman Kardon.

Zenbook 17 Fold OLED tiež poteší zabudovanou HD IR kamerou s rozlíšením 5 MP kompatibilnou s funkciou Windows Hello, plnohodnotnou Bluetooth klávesnicou ASUS ErgoSense s touchpadom. Obrazovka a forma však nie sú všetko, dôležitý je aj hardvér – preto ho poháňa 12. generácia procesorov Intel Core i7 s grafickou kartou Intel Iris Xe. Vo výbave má aj dva USB-C Thunderbolt 4 porty s podporou rýchleho nabíjania 75 Wh batérie a pripojením k externým displejom.

Zenbook 14X OLED Space Edition

Zenbook 14X OLED Space Edition je špeciálna edícia navrhnutá pri príležitosti 25. výročia 600-dňovej vesmírnej misie notebooku ASUS P6300. Disponuje unikátnym dizajnom s tematikou vesmíru a farbou Zero-G Titanium. Zenbook 14X OLED Space Edition oslavuje kľúčový míľnik v histórii ASUS notebookov a nabáda používateľov k tomu, aby aj oni začali cestu spoznávania vlastných limitov. Exkluzívnym prvkom tejto špeciálnej edície je 3,5-palcový OLED displej ZenVision, ktorý je umiestnený na veku a zobrazuje prispôsobiteľné správy a animácie.

Space Edition je navrhnutý tak, aby prežil možno aj vesmírne cestovanie, spĺňa mimoriadne náročné požiadavky vesmírnych štandardov SMC-S-016A, takže prežije extrémne teploty (-24 až 61 °C) vo funkčnej prevádzke a vibrácie (20 – 2 000 Hz). Notebook poháňa procesor 12. generácie Intel Core i9 s grafickou kartou Intel Iris Xe, 32 GB RAM, PCIe 4.0 SSD úložiskom a Intel WiFi 6E. 2,8K 90 Hz OLED HDR Pantone Validated dotykový displej s pomerom strán 16:10 prináša realistické obrazy s certifikáciou DisplayHDR True Black 500, 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3 a TÜV Rheinland ochranou očí.

Zenbook 14 OLED

Vynovený Zenbook 14 OLED predstavuje výkonný, štýlový a ľahký 14-palcový notebook, ktorý posúva slovné spojenie „perfektná prenosnosť“ na novú úroveň. Najnovšia generácia prináša moderný dizajn s novým prevedením veka a dvomi elegantnými farbami - Aqua Celadon a Ponder Blue. Notebook v sebe kombinuje tie najlepšie vizuály a audio s cieľom prinášať pohlcujúce zážitky, čo dosahuje vďaka OLED NanoEdge displeju s pomerom strán 16:10, rozlíšením 2,8K, obnovovacou frekvenciou 90 Hz, jasom 550 nitov a certifikáciou Pantone Validated (samozrejme aj so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3). O zvuk sa starajú reproduktory a inteligentný zosilňovač s certifikáciou Harman Kardon pre výrazné priestorové znenie.

Aj napriek kompaktným rozmerom (hrúbke len 16,9 mm a hmotnosti 1,39 kg) sa v hliníkovom šasi nachádza 12. generácia procesorov Intel Core s grafickou kartou Intel Iris Xe alebo Ryzen 5825U procesor, až 16 GB RAM, ultrarýchle PCIe 4.0 SSD úložisko, 75 Wh batéria a Intel WiFi 6E konektivita. Vo výbave je tiež plnohodnotné zastúpenie I/O portov vrátane dvoch Thunderbolt 4 USB-C.

ASUS ExpertBook B5

ASUS ExpertBook B5 je rad ultraľahkých notebookov dostupných v tradičnom formáte alebo v 360° konvertibilnom tvare pre maximálnu prenosnosť a flexibilitu. Nové modely ExpertBook B5 a ExpertBook B5 Flip sú vybavené 14-palcovými displejmi a ich precízne navrhnuté minimalistické šasi sú vyrobené z čistého hliníka a zliatiny hliník/horčík s cieľom posunúť hranice ľahkosti. Procesor Intel Core i7 s grafickou kartou Intel Iris Xe prináša vysoký výkon a dopĺňa ho až 48 GB RAM a Intel WiFi 6E konektivita. 360° panel modelu B5 Flip umožňuje používať notebook v režime od stanu (Tent) až po tablet pre okamžitú spoluprácu, zdieľanie obsahu alebo prezentácie.

Nový rad B5 takisto ponúka celodňovú výdrž batérie a viacero technológií pre zvýšenie efektivity mobilnej práce. Medzi ne patrí tlmenie hluku pomocou umelej inteligencie počas hovorov a konferencií, podpora pre dual-SSD RAID zapojenie a ASUS NumberPad pre rýchle zadávanie čísel. Súkromie používateľov, podniková ochrana a každodenná odolnosť sú takisto základnými stavebnými kameňmi radu B5, čo sa prejavuje zabudovaným snímačom odtlačkov prstov, voliteľnou IR kamerou, TPM 2.0 čipom a odolnosťou, ktorá spĺňa vojenský štandard MIL-STD 810H.

ASUS Chromebook Flip CX5

Na záver predstavil ASUS Chromebook Flip CX5 disponujúci 360° ErgoLift panelom umožňujúcim používať jeho 16-palcový NanoEdge displej pod rôznymi uhlami pre ideálnu všestrannosť. Poháňa ho procesor 12. generácie Intel Core i7 s grafickou kartou Intel Iris Xe a 16 GB RAM. Vo výbave je aj dvojpásmová Intel WiFi 6E (802.11ax) konektivita, vďaka čomu nebudú jeho majitelia nikdy odrezaný od rýchleho prístupu na internet.

Zdroj: Asus, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk