Spoločnosť ROG na tohtoročnom CES vyzývala na povstanie hráčov

Spoločnosť ROG na tohtoročnom CES vyzývala na povstanie hráčov

Nový rok nepredstavujú len novoročné predsavzatia, ale v radoch hráčov ešte stále rezonuje začiatok roka aj konferenciou CES a všetkými oznámeniami od herných a iných spoločností. Spoločnosť ROG je dlhoročným účastníkom tejto konferencie a my sme sa zúčastnili brífingu, na ktorom sme sa dozvedeli všetky najnovšie pikošky, vylepšenia a pripravované kúsky, aby sme vám o nich mohli napísať.

Pod heslom The Rise of Gamers, teda povstanie hráčov, predstavili ROG svoju víziu vylepšení, v ktorej sa zamerali na štyri hlavné smery. Vylepšenia výkonu, prenosnosti, chladenia a displejov možno neznejú bombasticky, no pokiaľ je zariadenie dizajnované s prihliadnutím na všetky tieto aspekty, bude ho radosť používať. Čo hmatateľné však prináša ROG do svojich najnovších notebookov? Najnovšie procesory Intel Core 12tej generácie a AMD Ryzen 6000, grafické karty Nvidia RTX 3070 Ti a 3080 Ti, avšak aj nádielku silných Radeon kariet. Všetky modely tiež potešia najnovšími DDR5, alebo LPDDR5 pamäťami, podporou WiFi 6E, novými displejmi, či ešte lepším chladením. Teraz už však horsa na predstavené novinky.

ROG Strix Scar G15 a G17

Ešte minulý rok sme si mali možnosť vyskúšať ROG Strix Scar G15 a nielen prvé dojmy z neho boli nadmieru pozitívne. Preto je príjemné vidieť, že takto schopné zariadenie sa dočkalo silnejších komponentov a aj nového prevedenia v Neon Green farbe. Hardvérovo G15 a G17 samozrejme ponúknu najnovšie AMD procesory až do Ryzen 9 6900HX a Nvidia grafické karty až RTX 3080 Ti, v spojení s 32 GB DDR5 4800 Mhz RAM a FullHD panelom s frekvenciou až 360 Hz, alebo QHD s 240 Hz. Samozrejmosťou sú WiFi 6E, 1 TB Gen 4 SSD a ďalší slot na upgrade. Takttiež je k dispozícii 90 Wh batéria.

ROG Strix Scar 15 a 17

Kúsky ROG Strix Scar 15 a 17 asi tiež netreba predstavovať, nakoľko sú snom mnohých hráčov. A niet sa čomu čudovať, keď sa v nich spája vysoký výkon s funkcionalitou stvorenou priamo pre nich. Od starších modelov sa Scar 15 a 17 príliš nezmenili, teda aspoň navonok. Čo je nové, sú komponenty „pod kapotou“, procesory až do Intel Core i9-12900H, grafika až RTX 3080 Ti, maximálne 64 GB DDR5 4800 Mhz RAM, WiFi 6E, 2 TB Gen 4 SSD disk s ďalším miestom na upgrade, 90 Wh batéria a QHD 240 Hz / FHD 360 Hz. Nové Strix Scar notebooky tiež potešia ešte lepšími teplotami vďaka aplikácii nového riešenia Thermal Grizzly Conductonaut Extreme.

Zephyrus Duo 16

Nadmieru zaujímavé zariadenie Zephyrus Duo 16 do roka 2022 vstupuje s menšími, no stále zaujímavými zmenami. Vďaka svojmu dizajnu, pri ktorom sa po otvorení notebooku nadvihne druhá obrazovka prezývaná ScreenPad+ do ergonomickej polohy, stále disponuje nadmieru schopným chladením. Posledná verzia sa dočkala ešte lepších pántov, ktoré druhý displej nielen nadvihnú, ale prisunú aj bližšie k hlavnému displeju, vďaka čomu používatelia získaju pocit takmer neprerušenej obrazovky.

Hlavný monitor ponúkne veľmi zaujímavú funkciu duálneho rozlíšenia, kde budú mať používatelia na výber z dvoch variantov - 4K 120 Hz, alebo FullHD 240 Hz. K tomuto riešeniu sa v ROG odhodlali kvôli momentálnym limitáciám, čo sa prietoku dát do panelov a ich ovládačov týka, a aj vďaka šikovnosti ich inžinierov dokázali poskytnúť niečo nové. To si určite zaslúži uznanie. Kto by však tejto novinke ešte nedôveroval, bude mať na výber aj panel s označením ROG Nebula HDR s QHD rozlíšením, frekvenciou 165 Hz, svietivosťou až 1100 nitov, 100% DCI-P3 pokrytím a 512 lokálnymi zónami stmievania.

Toto monštrum budú samozrejme poháňať tie najlepšie procesory až do Ryzen 9 6900HX, grafické karty až Nvidia RTX 3080 Ti, pojme až 64 GB DDR5 4800 Mhz RAM, a ponúkne WiFi 6E, až 4 TB Gen 4 SSD v RAID 0, 90 Wh batériu a ešte lepšie chladenie, vďaka použitiu nového riešenia Thermal Grizzly Conductonaut Extreme.

Zephyrus G14

Ďalší obľúbený model z radu Zephyrus s označením G14 prešiel menším refreshom vzhľadu, ktorý sa týka najmä pomeru strán obrazovky, no vylepšenia sa dočkal aj takzvaný Animatrix displej na zadnej strane obrazovky. Pomer strán je po novom 16:10, no ukrýva sa stále v 14’’ tele, vďaka čomu takmer úplne absentujú ramiky okolo displeja a do Animatrix vychytávky pribudlo o 20% viac LED diód a tiež viac dierok, cez ktoré spomínané LED diódy svietia. Vďaka tomu budú môcť hráči ešte viac ohurovať svoje okolie.

Po stránke parametrov disponuje nový Zephyrus G14 najnovšími AMD procesormi, až do modelu Ryzen 9 6900HX a grafickými kartami AMD až do RX 6800S. Tieto dva kompomenty v spojení s DDR5 pamäťami bude poháňať panel s QHD rozlíšením, 120 Hz obnovovacou frekvenciou, odozvou 3 ms, svetlosťou až 500 nitov a 100% pokrytím DCI-P3 farebného spektra. Ďalšie parametre tohto radu tiež nie sú na zahodenie. V rýchlosti môžeme spomenúť batériu s kapacitou 76 Wh, WiFi 6E, 18,5 mm hrúbku, 1,65 kg váhu a IR kameru s podporou Windows Hello.

Asus TUF F15/F17 a A15/A17

Bez zmien neostali ani modelové rady herných notebookov Asus TUF F15/F17 a A15/A17. 15’’ TUF Gaming F15/A15 a 17’’ modely TUF Gaming F17/A17 prinášajú herný výkon vďaka najnovším procesorom AMD Ryzen 6000 a Intel Core 12000. V spojení s grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 30 série a najnovším štandardom DDR5 postačia na kvalitné hranie aj náročnejším hráčom bez toho, aby museli siahať príliš hlboko do vrecka. Všetky modely ponúknu displeje s rozlíšením QHD a frekvenciou 165 Hz, alebo FullHD s 300 Hz frekvenciou. Hlavným rozdielom medzi týmito dvomi modelovými radmi je, okrem použitých procesorov, ešte Thunderbolt 4 pripojenie na modeloch s Intel procesormi a „len“ USB 3.2 Gen2 na AMD kúskoch. Pri všetkých určite poteší batéria s kapacitou až 90 Wh, ktorá poskytuje užívateľom flexibilitu a slobodu tráviť dlhé hodiny mimo dosahu elektrickej zásuvky. Notebooky z radu TUF tiež disponujú odolnosťou vojenskej úrovne MIL-STD, takže sú vhodné aj pre hranie v teréne.

Asus TUF Dash F15

Do rodiny Asus TUF pribudol ešte jeden nový kúsok, s menom Dash F15. Je tenší, prenosnejší a ľahší ako jeho TUF F a A bratia. Ponúkne hardvér až do Intel Core i7-12650H, Nvidia RTX 3070 v spojení s DDR5 4800 Mhz RAM, 76 Wh batériu a monitory s rozlíšením a frekvenciou QHD 165 Hz / FHD 300 Hz.

ROG Flow Z13

Pokiaľ ste sa pri čítaní obávali, že všetky novinky od ROG budú predstavovať iba malé vylepšenia už existujúcich kúskov, radi vás vyvedieme z omylu. Tak ako minulý rok predstavil ROG nové zariadenie Flow X13, prichádza aj teraz úplná novinka s menom Flow Z13. Minuloročný ROG Flow X13 predstavoval maličký notebook s naozaj výkonným procesorom, avšak po stránke dedikovanej grafickej karty ponúkal iba „slabučkú“ GTX 1650. Čo ho robilo špeciálnym, bola externá krafická karta ROG XG Mobile, vďaka ktorej sa zo stroja schopného hrať eSport hry stala mašina bez problémov zvládajúca aj najnovšie AAA tituly.

ROG Flow Z13 ide ešte ďalej a formát kompaktného notebooku nahrádza plnou konvertibilitou z tabletu do notebooku vďaka priloženej klávesnici. S hrúbkou 12 mm a váhou len 1,1 kg by ste od Flow Z13 možno neočakávali veľký výkon, no s procesorom až do Intel Core i9-12900H a grafickou kartou až RTX 3050, poslúži aj v základnej forme ako naozaj silný spoločník. Ďalšie parametre nového Flow Z13 predstavujú LPDDR5 RAM, 56 Wh batéria, displeje 4K/60 Hz alebo FHD/120 Hz so svietivosťou 500 nitov, Thunderbolt 4 konektor, až 1 TB SSD a samozrejmá podpora ROG XG Mobile GPU (ktoré sa tiež dočkali vylepšení v podaní nových kariet). Záverom poteší aj podpora stylusu a bezdrôtových gamepadov.

Spoločnosť ROG neprestáva prekvapovať a už X-tý rok po sebe priniesli produkt, ktorý mierne rúca tradičné predstavy o tom, kam mobilné zariadenia a notebooky napredujú. Nádielka tohtoročného CES je opäť raz úctyhodná a v redakcii nám neostáva nič iné, ako sa tešiť na to, ktoré zariadenia sa k nám dostanú na testovanie a tiež premýšlať o tom, čo ohlásia zas o rok.

Zdroj: ROG, Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk