Nové počítače Lenovo Yoga povýšili dizajn udržateľnosťou

Nové počítače Lenovo Yoga povýšili dizajn udržateľnosťou

Lenovo Yoga sa rozpína naprieč rôznymi formami a prináša odvážne inovácie a rafinované remeselné spracovanie v novom svete „práce/učenia sa/hry odkiaľkoľvek“.

Prémium vyšpičkuje vašu zábavu na maximum – Yoga 9i

Lenovo každý rok uvádza na trh novú triedu zariadení Yoga 2-v-1 s inteligentnejšími technológiami, aby prinieslo pohlcujúce zážitky, ktoré ľudia potrebujú na zlepšenie svojho pracovného dňa a voľného času, a tento rok nie je výnimkou. Pripravte sa na nový konvertibilný Yoga 9i (14”, 7) s Windows 11 a optimalizovanou odozvou procesora Intel Core i7-1260P 12. generácie v kombinácii s grafikou Intel Iris Xe, aby ste dosiahli špičkový výkon tam, kde ho najviac potrebujete.

Od streamovania cez prehliadanie až po úpravu fotografií a videí, zažite skutočný výkon, ktorý potrebujete pre svoje najväčšie objavy na jednom z tenkých, ľahkých a rýchlo konvertibilných notebookov Lenovo. Dizajn Yoga 9i, navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Intel, splní požiadavky notebooku Intel Evo prostredníctvom hardvérových špecifikácií Intel a kľúčových cieľových skúseností pre odozvu, okamžité prebudenie, výdrž batérie, rýchle nabíjanie a inteligentnú spoluprácu, aby sa zabezpečilo superrýchle spustenie systému, prakticky odkiaľkoľvek, kde používate svoj notebook.

Viac než len viacrežimový notebook, ktorý sa preklopí do režimu tabletu a späť, prémiový Yoga 9i prináša vylepšený zvukový zážitok s novými reproduktormi, ktoré sú ešte hlasnejšie ako predchádzajúca generácia. Sledujte filmy a počúvajte hudbu s autentickým zvukom, ktorý umelec zamýšľal, s vylepšenou otočnou zvukovou lištou so štyrmi reproduktormi Bowers & Wilkins, ktoré pozostávajú z dvoch basových reproduktorov a dvoch výškových reproduktorov hore a po stranách pre vylepšený rozsah frekvenčnej odozvy zvyšujúci hĺbku, čistotu a teplo basových efektov.

Vychutnajte si oslňujúcu dotykovú obrazovku OLED IPS s rozlíšením až 4K s tenkými rámikmi a certifikáciou VESA DisplayHDR 500 True Black pre 100-percentnú presnosť farieb DCI-P3. Podporuje tiež Dolby Vision HDR, ktorý poskytuje neuveriteľnú ultraživú kvalitu obrazu spolu s pohlcujúcim zvukom Dolby Atmos. Dodáva sa vo formáte 16:10 pre menej scrolovania a s obnovovacou frekvenciou 60 Hz pre každodenné používanie. Certifikácia TÜV Low Blue Light znamená, že je špeciálne kalibrovaný, aby pomohol znížiť únavu očí.

Najvýznamnejšia aktualizácia Yoga 9i môže byť najmenej zrejmá. Aby sme držali krok s dnešným rušným hybridným spôsobom štúdia či práce, tento konvertibilný notebook prináša na trh aj inovácie v oblasti produktivity s jednoduchším otváraním jednou rukou pre pohodlie pri multitaskingu a netradičným rozložením klávesnice od okraja po okraj s novým panelom 1 kliknutia. Funkčné klávesy s piatimi ďalšími klávesovými skratkami označenými užívateľsky príjemnými ikonami pre rýchly prístup k často používaným funkciám, ako napr:

 • Skratka na prechod do režimu výkonu Smart Power, ktorý umožňuje vyšší výkon alebo dlhšiu výdrž batérie v závislosti od toho, čo práve robíte – bez toho, aby ste si museli pamätať predchádzajúcu kombináciu kláves Fn+Q. Stačí vyhľadať ikonu výkonu a aktivovať funkciu Smart Power, ktorá optimalizuje životnosť batérie systému a chladenie s až 28 W TDP a 75 Wh batériou.
 • Inteligentná funkcia rozostrenia pozadia, ktorá okamžite pomáha chrániť súkromie okolia pri videohovoroch prostredníctvom Microsoft Teams alebo iných platforiem spolupráce jediným kliknutím; Ak chcete znova zobraziť jasný obraz vás a vášho pozadia, znova stlačte tlačidlo.
 • Zvuková lišta zabudovaná do 360-stupňového pántu Yoga 9i poskytla dizajnérskym a inžinierskym tímom spoločnosti Lenovo jedinečnú príležitosť pridať inteligentnejší funkčný kláves na zmenu zvukového režimu, ktorý nazývame Vibe Check a používateľom pomáha lepšie vnímať rozdiely medzi odlišnými zvukovými profilmi a dosiahnuť tak väčšiu spokojnosť a zážitok z počúvania pre prakticky akýkoľvek druh zábavy. Vyberte si hudobný režim, herný režim alebo filmový režim pre lepší zvukový efekt, ktorý nezničí atmosféru.
 • Okrem osvetlenia Smart Sense, ktoré automaticky upravuje podsvietenie klávesnice na základe okolitého svetla, je tu tlačidlo farebného režimu, ktoré používateľom uľahčuje prepínanie vzhľadu systému medzi tmavým a svetlým režimom prostredníctvom funkcie natívnych nastavení farieb v systéme Windows, ktorý funguje najlepšie. Okrem toho, že je to oddych pre vaše oči, zapnutie tmavého režimu pre OLED displej môže potenciálne pomôcť predĺžiť životnosť batérie a hodí sa v prostredí so slabým osvetlením.
 • V rovnakom stĺpci kláves zistíte, že čítačka odtlačkov prstov bola umiestnená tu namiesto pôvodného miesta, kde sa vaše zápästia zvyčajne dotýka opierky dlaní, aby sa zvýšil komfort a čistejší vzhľad. Má tiež FHD infračervenú (IR) kameru s elektronickou uzávierkou pre zvýšenie súkromia, plus pohodlné inteligentné prihlásenie so senzorom na zistenie prítomnosti osoby a umožnenie odhlásenia, keď je preč, a prihlásenia, keď sa vráti k svojmu zariadeniu.

Čo je ešte nové na Yoga 9i? Pre začiatok, čo tak o 45 percent väčší touchpad pre väčší priestor pre prsty, výkon a presnosť klikania, plus viac portov, vrátane dvoch portov Intel Thunderbolt 4 a rozšírenej Wi-Fi 6E pre rýchle pripojenie. A čo viac, tento prenosný výkonný notebook je k dispozícii v príjemných neutrálnych odtieňoch, ako je Storm Grey a teplý Oatmeal odtieň, reflexné bočné steny s vysokým leskom dodávajú tomuto vlajkovému 2-v-1 notebooku nádych elegancie. Pre mimoriadnu odolnosť je jeho telo vyrobené z prvotriedneho hliníka a prichádza s novým dizajnom Comfort Edge, aby bolo prenášanie notebooku z miesta na miesto o niečo jednoduchšie. V škatuli tiež nájdete Precision Pen 2 s detekciou naklonenia alebo e-farebné pero pre všetkých tých, ktorí píšu poznámky rukou alebo uprednostňujú pocit skutočného pera v ruke pre prirodzenejší a intuitívnejší zážitok z kreslenia.

Byť produktívnym nikdy nevyzeralo tak dobre – Yoga 7i

Nechajte sa ohromiť všestrannosťou a výkonom notebooku Yoga 7i 2-v-1 ponúkaného v dvoch veľkostiach, 14-palcovej a 16-palcovej, pre maximálny zážitok. Oživte zábavu na plnohodnotnom Yoga 7i (14”, 7) s až 2,8K OLED dotykovým displejom so 100-percentným farebným gamutom DCI-P3 pre vytváranie obsahu a ultraživú kvalitu obrazu s Dolby Vision ako aj pohlcujúci zvuk s Dolby Atmos. Výkon ďalšej úrovne procesora Intel Core i7-1260P 12. generácie a grafika Intel Iris Xe distribuuje skutočný hybridný procesorový výkon, čím zvyšuje vašu schopnosť robiť, čo chcete bez váhania aj vďaka dlhotrvajúcej výdrži 71 Wh batérie a rýchlemu nabíjaniu Rapid Charge Express. 14-palcová Yoga 7i je k dispozícii vo farbe Storm Grey a novom pokojnom odtieni Stone Blue.

Zmeňte veci k lepšiemu s Yoga 7i (16”, 7), ktorá je ideálna pre milovníkov filmov, geekov, tvorcov obsahu alebo nenáročných hráčov, ktorí potrebujú väčšiu dotykovú obrazovku pre pohlcujúcejší zážitok z počítača s neuveriteľným zvukom Dolby Atmos. Vychutnajte si až 2,5K LCD 60Hz displej s formátom 16:10 a 100-percentným farebným rozsahom sRGB pre optimalizovanú technológiu TÜV s nízkou mierou modrého svetla a Dolby Vision. Tento 16-palcový Yoga 7i je k dispozícii vo farbách Storm Grey a novom odtieni Arctic Grey.

Vyberte si model s 12. generáciou procesora Intel Core i7-1260P a integrovanou grafikou Intel Iris Xe pre vynikajúcu odozvu, alebo ešte dokonalejší vizuálny obsah a zábavné herné zážitky na 16-palcovom Yoga 7i a využite voliteľný procesor Intel Core i7-12700H 12. generácie v kombinácii s výkonom ďalšej úrovne z novej vylepšenej grafickej konfigurácie Intel Arc A Series (už čoskoro). Ide o prvý tenký a ľahký SKU prenosného počítača svojho druhu od spoločnosti Lenovo, ktorý je určený na Intel Evo verifikáciu s pokročilou grafikou, pozoruhodným výkonom TDP 60 W, kapacitou batérie až 100 Wh a funkciou Rapid Charge Express.

Yoga 7i je navrhnutý s novým Comfort Edge pre uhladený vzhľad vo všetkých režimoch, voliteľným aktívnym perom a ďalšími portami vrátane Thunderbolt 4, USB Type-A a čítačky kariet HDMI/SD – bez ohľadu na to akú veľkosť alebo konfiguráciu si používateľ vyberie, bude si užívať:

 • Bezpečnosť a pohodlie inteligentného prihlásenia s Full HD IR kamerou
 • Väčší 91-percentný pomer obrazovky k telu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou s výrazným pántom
 • Vylepšenú ochranu očí vďaka technológii slabého modrého svetla certifikovanej TÜV


Pracujte, hrajte sa a zároveň pomáhajte planéte – Yoga 6

Intuitívny dizajn, technológie a móda sa menia a v niektorých prípadoch začínajú splývať a ak ste si to nevšimli, práve teraz sa veľa hovorí o životnom prostredí. S novým konvertibilným notebookom Yoga 6 (13”, 7), je Lenovo v mnohých ohľadoch popredu. Yoga 6 je inšpirovaný všetkými spôsobmi, akými sa v každodennom živote rozhodujeme a ktoré ovplyvňujú životné prostredie.

Začať žiť udržateľnejšie môžete jednoduchým výberom notebooku 2-v-1 v odtieni Dark Teal vyrobeného z recyklovaných materiálov, vrátane krytu z recyklovaného hliníka, alebo krytu potiahnutého látkou, ktorý je vyrobený z 50 percent recyklovaných plastov a je ošetrený povrchovou úpravou pre odolnosť voči škvrnám. Len si pomyslite, že dnešná plastová fľaša v recyklačnom koši by sa mohla zajtra použiť na výrobu dvoch látkových poťahov. V napájacom adaptéri bolo použitých 30 percent recyklovaných plastov. Yoga 6 tiež neobsahuje ortuť, arzén a brómovaný spomaľovač horenia (BFR) a má certifikáciu ENERGY STAR a EPEAT Silver pre splnenie noriem úspory energie a životného prostredia.

Takmer 25 percent batériových článkov Yoga 6 používa plast po spotrebe; dokonca aj balenie notebooku je tým „najzelenším“, aké sme kedy na Yoge ponúkali, nakoľko udržateľné papierové obaly získavame zo zodpovedne spravovaných lesov certifikovaných FSC. Rovnako tak 90 percent ochranného vankúša vo vnútri boxu bolo vyrobených z recyklovaného plastu. Okrem toho, že je tento ľahký konvertibilný počítač šetrnejší k životnému prostrediu, je výkonný vďaka procesoru AMD Ryzen 7 5700U a integrovanej grafike AMD Radeon, čo zaručuje ultrarýchly výkon prostredníctvom 8 výkonných jadier, hodnotu s elegantným užívateľským prostredím Windows 11 a hyperúčinnú výdrž batérie s rýchlym nabíjaním Rapid Charge Boost.

Yoga 6, navrhnutý pre prenosnosť a prémiovú zábavu takmer odkiaľkoľvek, ponúka 13-palcový dotykový displej s Full HD pomerom 16:10 pre ostrý obraz s Dolby Vision a dva predné reproduktory a DolbyAtmos pre neuveriteľný zvukový zážitok. Navyše získate viac I/O portov oproti predchádzajúcej generácii a na vybraných trhoch aj voliteľné pero. Tu a nižšie sa dozviete, ako sa Lenovo približuje k uhlíkovo neutrálnym operáciám.

Služba Lenovo CO2 Offset – teraz aj pre spotrebiteľov!

Pre používateľov, ktorí sa chcú posunúť o krok ďalej a aktívne sa podieľať na zlepšení životného prostredia, predstavuje spoločnosť Lenovo svoju službu CO2 Offset Service pre spotrebiteľov. Medzi prvými zariadeniami, na ktorých je dostupná, sú všetky počítače Lenovo Legion a Yoga, vrátane tých, ktoré boli práve predstavené. S cieľom poskytnúť používateľom jednoduchý a transparentný spôsob, ako kompenzovať emisie uhlíka a pomôcť životnému prostrediu, spoločnosť Lenovo vypočítala priemerné emisie uhlíka svojich počítačov počas ich životného cyklu, od výroby a prepravy až po používanie a likvidáciu.

V mieste nákupu dostanú používatelia možnosť prihlásiť sa, kredity na kompenzáciu uhlíka sa neskôr zakúpia na základe vypočítaných emisií ich zariadenia a partner spoločnosti Lenovo na kompenzáciu uhlíka prispeje do jedného z viacerých projektov Organizácie Spojených národov v oblasti klimatických zmien. Od spustenia tejto služby spoločnosť Lenovo pomohla komerčným spoločnostiam kompenzovať viac ako 500 000 metrických ton oxidu uhličitého, čo je ekvivalent skleníkových plynov vypustených z viac ako 100 000 osobných vozidiel najazdených v priebehu jedného roka. Teraz prostredníctvom rozšírenia tejto služby do spotrebiteľského priestoru, majú používatelia počítačov Yoga a Lenovo Legion, ktorí sa zaujímajú o riešenie klimatických zmien prostredníctvom kompenzácie CO2, jednoduchý a transparentný spôsob, ako to urobiť jedným kliknutím.

Vylepšená ochrana pre moderného používateľa – Lenovo Premium Care Plus

Ďalšou funkciou, z ktorej môžu spotrebitelia ťažiť v januári tohto roku, je novinka v zvýšenej podpore PC, Lenovo Premium Care Plus. Keďže práca, učenie a zábava na diaľku sú čoraz častejšie, táto rozšírená služba bola navrhnutá s ohľadom na moderného používateľa, aby ďalej chránila technológiu, ktorá sa stala ešte dôležitejšou pre každodenný život. Od pridanej ochrany v prípade náhodných pádov až po udržanie výkonu vášho počítača vždy na tej najvyššej úrovni, tento balík poskytuje rozšírenú počítačovú podporu v reálnom čase, ktorou je Premium Care známa, a navyše pokročilé služby podpory Lenovo všetko v jednom balíku.

Monitory vytvorené pre úžasný vzhľad – Lenovo Q27h, Lenovo Q27q, Lenovo Q24i

Ak sa vám nedarí vidieť dokonale len pomocou displeja vášho notebooku na hybridné učenie, prácu a zábavu, alebo ste si museli vystačíť s kancelárskym monitorom prepašovaným z prázdnej kancelárie, tento rok bol čas zhodnotiť, čo skutočne chcete od rozšíreného displeja – a dá sa povedať, že ak monitor nevyhovuje vašim potrebám alebo zmyslu pre štýl, nemá vo vašej domácnosti miesto. Lenovo prichádza na pomoc s novým radom pozoruhodných spotrebiteľských monitorov série Q, ktoré ponúkajú skvelé rozlíšenie, inteligentný zvuk, výber portov a moderný dizajn, ktorý si zamilujete.

Jedným z takýchto prémiových displejov pre tvorcov trendov je špičkový 27-palcový monitor Lenovo Q27h-20 so štýlovým dizajnom a poprednou Lenovo technológiou prirodzeného nízkeho modrého svetla s certifikátom Eyesafe pre lepšiu ochranu zraku. Tento takmer bezrámikový displej zo všetkých 4 strán poskytuje vynikajúci používateľský zážitok vďaka rozlíšeniu QHD IPS a technológii HDR pre živé farby s presnosťou 95 percent DCI-P3, 99 percent sRGB a Delta E<2.

Premeňte svoj Lenovo Q27h na zábavný pripájací displej s praktickým dokovacím riešením USB-C na jeden kábel, ktoré umožňuje nabíjanie zariadenia a/alebo rozšírenie displeja na zobrazenie obsahu na viacerých obrazovkách; je to inteligentnejší spôsob, ako vášmu notebooku poskytnúť až 90 W nabíjacieho výkonu, aby ste dokončili, čo treba. Ideálny na každodenné použitie s integrovaným držiakom na telefón a inteligentným reproduktorom na zníženie neporiadku na stole, jeho výrazné asymetrické kovové rameno umožňuje výškové nastavenie displeja, aby zodpovedal výške vášho zorného poľa pre maximálne pohodlie. Pevná Terrazzo šedá základňa navyše prináša stabilitu a extra pocit luxusu, ktorý spotrebitelia od dizajnu Lenovo očakávajú.

V ponuke, ktorá moderným rodinám prináša vytúžené inteligentnejšie možnosti v nádhernom balení, sú aj ďalšie dva spotrebiteľské monitory série Q – väčší 27-palcový monitor Lenovo Q27q-20 s rozlíšením QHD a 23,8-palcový monitor Lenovo Q24i-20 s rozlíšením až Full HD.

S podobnou 7,1 mm ultratenkou hlavou a takmer bezrámikovým dizajnom z troch strán tieto štýlové bežné monitory spájajú sofistikovanosť a pohodlie s ergonomickým stojanom, vstavanou technológiou prirodzeného nízkeho modrého svetla pre zdravie očí a výkonnými funkciami zobrazenia. Tieto dvojfarebné strieborno-čierne monitory spolu s ich kovovým vlajkovým súrodencom sa dajú ľahko spravovať a optimalizovať jediným kliknutím myši pomocou inteligentnejších funkcií Lenovo Artery.

Mobilná myš Yoga, myš Yoga Performance a 130W viacportová nabíjačka Lenovo Go

Keď vás chytí inšpirácia alebo zavolá práca, musíte byť schopní pripojiť svoju nabíjateľnú myš k akémukoľvek zariadeniu a pracovať bez námahy na akomkoľvek povrchu. Pre tých, ktorí hľadajú prvotriednu bezdrôtovú myš na pohľad a dotyk pre zvýšenie produktivity, je tu ultra prenosná Yoga Mobile Mouse s nízkym profilom alebo nová Yoga Performance Mouse s ergonomickým dizajnom a programovateľnými tlačidlami.Dostupné vo farbách Cloud Grey a Dark Teal hue, ktoré ladia s novými zariadeniami Yoga, majú tri voliteľné nastavenia pre vyššiu citlivosť až 2400 DPI, plus dynamické rolovacie koliesko s dvoma rýchlosťami. Obe plne funkčné myši poskytujú používateľom presnosť infračerveného senzora, pripojenie Bluetooth s dvoma hostiteľmi pre väčšiu presnosť a integrovanú batériu s dlhou výdržou, ktorú je možné jednoducho dobíjať cez port USB-C, vďaka čomu sa upozornenia pri vybití batérie stanú minulosťou. A ak vás láka vzhľad s menej káblami, namiesto toho, aby ste svoju domácu kanceláriu zaplnili niekoľkými náhodnými nabíjačkami, prečo neupgradovať na elegantné stolové riešenie, ktoré umožňuje súčasné nabíjanie až štyroch zariadení vrátane nových myší Yoga.Zoznámte sa s kompaktnou 130W multiportovou nabíjačkou Lenovo Go, ktorej cieľom je pomôcť spotrebiteľom preferujúcim otvorený port prostredníctvom jediného nabíjacieho rozbočovača s tromi portami USB-C na nabíjanie notebooku s výkonom až 100 W a jedným portom USB-A s rýchlym nabíjaním do 18W. Prenosná nabíjačka inteligentne prideľuje energiu v závislosti od pripojeného zariadenia a obsahuje LED indikátory na zobrazenie stavu nabitia.

Ceny a dostupnosť:

 • Konvertibilný notebook Yoga 9i (14”, 7) s procesorom Intel Core 12. generácie sa očakáva v Q2 2022 s cenou začínajúcou na 1 799 Eur s DPH
 • Konvertibilný 16-palcový notebook Yoga 7i s procesorom Intel Core 12. generácie s voliteľnou grafikou novej generácie (už čoskoro) sa očakáva v Q2 2022 s cenou začínajúcou na 999 Eur s DPH. Model 14-palcového Yoga 7i s procesorom Intel Core 12. generácie bude takisto dostupný v Q2 2022 s cenou začínajúcou na 999 Eur s DPH . Aktívne pero v balení je voliteľné v závislosti od trhu.
 • Konvertibilný notebook Yoga 6 (13”, 7) s procesormi AMD Ryzen 5000 Series s cenou začínajúcou 799 Eur s DPH bude dostupný v Q2 2022.
 • Monitor Lenovo Q27h-20 bude dostupný v máji 2022 s cenou začínajúcou na 399 Eur.
 • Monitor Lenovo Q27q-20 bude dostupný v máji 2022 s cenou začínajúcou na 349 Eur.
 • Monitor Lenovo Q24i-20 bude dostupný v máji 2022 s cenou začínajúcou na 219 Eur.
 • Bezdrôtová myš Yoga Wireless Mobile Mouse bude dostupná v júni 2022 s cenou začínajúcou na 39 Eur s DPH.
 • Bezdrôtová myš Yoga Wireless Performance Mouse bude dostupná v júni 2022 s cenou začínajúcou 39 Eur s DPH. Multiportová nabíjačka Lenovo Go 130W Multi-port Charger bude dostupná od júna 2022 s cenou začínajúcou na 99 Eur s DPH.
 • Služba Lenovo CO2 Offset Service bude dostupná na zariadeniach Yoga od januára 2022.
Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk