Lenovo predstavilo svoje najnovšie notebooky

Lenovo predstavilo svoje najnovšie notebooky

Lenovo odhaľuje zariadenia poháňané 11. generáciou Intel Core vPro - odnímateľný ThinkPad X12, redizajnovaný X1 Carbon, X1 Yoga s Dolby Voice, nové riešenie Smart Dock, ale aj 14-palcový notebook Yoga Slim 7i Pro.

Lenovo uvádza na trh doteraz najtenšie zariadenie zo série ThinkPad, ThinkPad X1 Titanium Yoga. Notebook je vyrobený z titánu a pri hrúbke len niečo cez 11 mm disponuje 13,5-palcovým displejom s rozlíšením 3:2 s podporou Dolby Vision HDR a Dolby Atmos Speaker System. Kompletnou zmenou prešli ThinkPad X1 Carbon Gen 9 a X1 Yoga Gen 6, ktoré teraz ponúkajú lepšie užívateľské prostredie, displej s vychytávkou pre zníženie modrého svetla s rozlíšením 16:10, integrovanú čítačku odtlačkov prstov a teraz aj funkciu ComputerVision Experiences (CVx) podporenú senzorom pre detekciu prítomnosti ďalšieho človeka s cieľom zvýšenia bezpečnosti.

Notebooky X1 Carbon a X1 Yoga s Dolby vision a Dolby Atmos Speaker System sú jedny z prvých zariadení s podporou Dolby Vision, vďaka čomu zabezpečia kvalitný prenos video konferencií s čistým zvukom, ktorý pôsobí prirodzenejšie, znižuje únavu poslucháčov a robí tak schôdze produktívnejšie. Nové modely sa pripájajú k X1 Fold a ultraľahkému X1 Nano, ktoré boli predstavené v septembri 2020 a vytvárajú komplexné prémiové portfólio ThinkPad X1 pripravené na éru 5G.

Lenovo ďalej predstavuje ThinkPad X12 Detachable, ktorý kombinuje vlastnosti vysoko výkonného notebooku s flexibilitou 12,3-palcového odnímateľného tabletu. Displej je chránený odolným Corning Gorilla Glass a podporuje vstup voliteľného pera Lenovo Precision Pen alebo Lenovo Digital Pen. Na ďalší level sa posúvajú aj inteligentné dockovacie zariadenia ThinkPad Thunderbolt 4 a USB-C Universal a Smart Docks. Tie sú navrhnuté tak, aby riešili všetky scenáre pripájania odkiaľkoľvek, umožňujúc tichú detekciu, sťahovanie a inštaláciu aktualizácií firmwaru. Smart Docks poháňané Microsoft Azure Sphere vylepšujú funkčnosť aktualizácií v prípade vzdialeného fungovania, správu zariadení a monitorovanie stavu portu bez rušenia používateľa a bez nutnosti pripojenia PC.

Práca na diaľku si vyžaduje efektívne nástroje

Prechod na prácu z domova počas posledných deviatich mesiacov poukázal na nutnosť kolaborácie kľúčových nástrojov. Nedávna štúdia sponzorovaná spoločnosťami Lenovo a Intel naznačuje, že 50 % zamestnancov vníma svoje PC zariadenia ako zastarané a ocenili by, ak by sa firma zamerala na zlepšenie v oblasti každodenného používania technológií. Vedúci IT plánujú v nasledujúcich dvoch rokoch takmer zdvojnásobiť svoje investície do lepšieho zamestnaneckého vybavenia s cieľom zvýšiť produktivitu, agilitu organizácie a spokojnosť zákazníkov.

Lenovo sa v tomto roku preto zameria na poskytovanie riešení pre pracovné prostredie s dôrazom na vzdialené fungovanie. Investície do technológií na koncové zariadenia, inteligentná spolupráca, vylepšené video konferencie a dokovacie možnosti môžu významne ovplyvniť produktivitu a efektivitu kdekoľvek. V prípade ThinkPadu je kladený dôraz na konektivitu užívateľa bez ohľadu na to, kde sa práve nachádza, ako aj optimalizáciu systémových funkcií pre najlepšie možné konferencie, zvýšenie bezpečnosti používateľa a implementáciu technológií, ktoré zabezpečia spokojnosť používateľa.

Lenovo sa usiluje o vedúcu pozíciu v oblasti konektivity, čomu nasvedčuje možnosť pripojenia všetkých modelov ThinkPad X1 prostredníctvom 5G k rýchlejšiemu bezdrôtovému pripojeniu (WWAN). Notebooky podporujú i pripojenie 4G-LTE pre prípad, že sa v danej oblasti zatiaľ 5G sieť ešte len vyvíja. Integrovaná WiFi 6 poskytne rýchle bezdrôtové pripojenie, ak signál WWAN nie je dostupný. X1 Carbon a X1 Yoga poskytujú Dolby Voice pre kvalitné konferenčné hovory využívajúce priestorovú zvukovú technológiu, ktorá oddeľuje hlasy pre prirodzenejšie a menej únavné meetingy.

Dolby Voice optimalizuje výkon reproduktorov a mikrofónov pomocou funkcií, ako je dynamické vyrovnanie, ktoré sa automaticky prispôsobí tichším hlasom a potlačenie šumu pre zníženie nežiadúcich zvukov na pozadí a ozvenu bez ohľadu na to, akú platformu používateľ využíva. Produktivita je podporená aj lepším rozpoznávaním reči pre hlasových asistentov. Vybrané displeje naprieč portfóliom disponujú funkciou redukcie modrého svetla pre zníženie namáhania očí. Nové pomery obrazovky 16:10 alebo 3:2 ponúkajú viac pixelov a vylepšujú pomer obrazovky k telu notebooku.

Najnovšie portfólio X1 podporuje na vybraných displejoch Dolby Vision pre vernú kvalitu obrazu a farieb a spolu s reproduktorovým systémom Dolby Atmos zaisťuje skvelý zvuk. Model X12 tiež ponúka podporu Dolby Vision so systémom Dolby Audio. Portfólio ThinkPad X1 (okrem X1 Fold) je navrhnuté na platforme Intel Evo a je poháňané procesormi Intel Core 11. generácie s grafikou Intel Iris Xe, ktoré prinášajú vyššiu rýchlosť a inteligenciu. Spoločne s bezpečnostným riešením ThinkShield a Intel Hardware Shield dostupným výhradne na platforme Intel vPro poskytuje ochranu počítača integrovanú v hardvéru. Bezpečnosť a ComputerVision Experiences (CVx) sú vylepšené o detekciu prítomnosti človeka na účely bezdotykového prihlásenia vďaka rozpoznaniu tváre pomocou Windows Hello a tiež o uzamknutie v prípade vzdialenia.

Nové funkcie doplnené o dlhšiu výdrž baterie, voliteľný displej PrivacyGuard ePrivacy, ktorý pomáha chrániť užívateľov pred zvedavými pohľadmi a PrivacAlert pre upozornenie, keď niekto pozerá cez vaše rameno, posunú CVx na vyššiu úroveň zapojenia. Integrácia odtlačku prsta do tlačidla napájania efektívne snúbi dve funkcie do jednej. V rámci celého radu ThinkPad je k dispozícii najnovšia aktualizácia Lenovo Commercial Vantage. Nová verzia 1.3 so sebou prináša vylepšené rozloženie používateľského rozhrania s cieľom uľahčiť užívateľom ovládanie a prispôsobenie funkcií zabudovaných do zariadenia a poskytnúť správcom IT lepšiu správu u koncových používateľov.

Ceny a dostupnosť

  • ThinkPad X1 Titanium Yoga bude dostupný od februára 2021 s cenou od 2661 € vrátane DPH.
  • ThinkPad X1 Carbon bude k dispozícii od apríla 2021. Očakáva sa, že ceny začnú od 2280 € vrátane DPH.
  • ThinkPad X1 Yoga bude k dispozícii od apríla 2021. Očakáva sa, že ceny začnú od 2657 € vrátane DPH.
  • ThinkPad X12 Detachable bude k dispozícii od februára 2021 s cenou od 1710 € vrátane DPH.
  • ThinkPad X1 Carbon 9. generácie a X1 Yoga 6. generácie budú dostupné od apríla, ceny budú upresnené.
  • Dostupnosť dokovacích riešení ThinkPad a ceny budú k dispozícii neskôr.

Lenovo predstavilo taktiež 14-palcový notebook Yoga Slim 7i Pro, ktorý ponúka užívateľom možnosť voliteľného LCD alebo mimoriadne živého OLED displeja. Nový notebook Lenovo Yoga Slim 7i Pro (OLED verzia) predstavilo Lenovo na CES a podobne ako jeho súrodenec s LCD a Intel Evo ponúka až 11. generáciu mobilného procesora Intel Core s grafikou Intel Iris Xe, alebo až NVIDIA GeForce MX450.

Lenovo sa snaží neustále zariadenia vylepšovať a to vďaka odvážnym inováciám, rafinovanému spracovania a inteligentnejším technológiám, ako je okamžité zapnutie notebooku, bezdotykové prihlásenie a režim inteligentného chladenia. Zariadenia sú vytvorená tak, aby spĺňala certifikát iIntel Evo - Lenovo a Intel na toto označenie cielia vylepšeným dizajnom notebooku s OLED panelom, ktoré chystajú na 2. štvrťrok 2021. Navyše Yoga disponuje vstavanými mikrofónmi, ktoré dopĺňajú funkcie "hands-free", ako napríklad oslovovanie Alexy.

Vďaka OLED panelu vyrobenému spoločnosťou Samsung Display je 14-palcový Yoga Slim 7i Pro dostupný aj s 2,8K (2880 x 1800) OLED displejom a disponuje obnovovacou frekvenciou 90 Hz a vyšším pomerom strán 16:10 pre plynulejšie a prirodzenejšie zobrazenia. Yoga Slim 7i Pro je prvým notebookom radu Lenovo Yoga, ktorý ponúka užívateľom vylepšenú technológiu OLED displeja, ktorá sa zásadne líši od LCD. Prakticky nekonečne vysoký kontrastný pomer, sýta čierna tmavých scén a posilnené farebné zložky obrazu preukazujú kvality OLED technológie. Dômyselná kombinácia kvalitného displeja, tenkého dizajnu, mobilných procesorov a umelej inteligencie (AI) spoločne vytvára prvotriedny notebook, ktorý ponúka lepšiu kvalitu obrazu, nízku dobu odozvy a spotrebu energie.

Displej má impozantné pokrytie farebného priestoru (gamut 100 % DCI-P3, 125 % sRGB) pre živšie farby a realistickejší zážitok z HDR vhodný pre špičkovú úpravu videa a fotografií. HDR tiež vylepšuje kontrast medzi najjasnejšou a najtmavšou časťou obrazu a nechýba ani podpora Dolby Vision. Yoga bola vždy klenotom medzi notebookmi zastávajúcimi štýl a prenosnosť. Nároční užívatelia ocenia jasnosť a čitateľnosť obrazu, a to aj vonku na priamom slnečnom svetle. To sa deje vďaka schopnosti každého jednotlivého pixelu vyžarovať vlastné svetlo, takže ho možno samostatne vylepšiť, stlmiť a vypnúť pre lepší kontrast.

Cena a dostupnosť

14-palcová Yoga Slim 7i Pro (LCD verzia) bude dostupná na slovenskom trhu od apríla 2021 za cenu od 875 € vrátane DPH. Dostupnosť a cena OLED verzia zatiaľ nebola stanovená. 

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk