ASUS uvádza do predaja ZenBook Flip S (UX371)

ASUS uvádza do predaja ZenBook Flip S (UX371)

Najtenší konvertibilný notebook na svete s OLED displejom kombinuje výbornú mobilitu, flexibilitu a výkon s luxusným dizajnom.

Tento ultratenký notebook umožňuje pohodlné prenášanie vďaka hrúbke iba 13,9 mm a hmotnosti 1,2 kg. Unikátny dotykový displej 4K UHD OLED so živými farbami, bezrámikovým NanoEdge dizajnom a certifikáciou PANTONE Validated disponuje 100 % farebným gamutom DCI-P3 a certifikáciou VESA DisplayHDR 500 True Black pre hlboké zobrazenie čiernej farby. Zároveň ponúka TÜV Rheinland certifikát pre ochranu zraku a stylus ASUS Pen so 4 096 úrovňami tlaku.

ZenBook Flip S ponúka luxusné a prémiové spracovanie s prestížnou povrchovou úpravou Jade Black, detailmi brúsenými diamantom a dekoračným panelom z kartáčovaného hliníka. Odolné a precízne vyrobené 360° pánty ErgoLift umožňujú používať ZenBook Flip S v režime notebooku, tabletu či stojana. Technológia ASUS NumberPad 2.0 zjednodušuje rýchle zadávanie dát a klávesnica, ktorá pokrýva celú šírku notebooku, poskytuje dostatok miesta pre klávesy s užitočnými funkciami. Neuveriteľný výkon zabezpečuje procesor Intel Core i7 11. generácie, grafická karta Intel Iris Xe, 16 GB RAM a PCIe SSD disk o veľkosti 1 TB.

Najtenší konvertibilný notebook na svete s OLED displejom

ZenBook Flip S umožňuje pohodlné prenášanie vďaka elegantnému a kompaktnému šasi, ktoré má hmotnosť iba 1,2 kg a hrúbku 13,9 mm – ide o najtenší konvertibilný notebook na svete s OLED displejom. Vynikajúci dotykový displej 4K UHD OLED NanoEdge ponúka mimoriadne detailný a realistický obraz s jasom 500 nitov a pomerom kontrastu 1000000:1 pre tú najčiernejšiu čiernu farbu s certifikáciou VESA DisplayHDR 500 True Black, 178° pozorovacie uhly a 100 % farebný gamut DCI-P3. 0,2 ms odozva zabezpečuje akúkoľvek akciu bez rozmazania obrazu a hladké posúvanie textu.

Panely ASUS OLED sú nakalibrované tak, aby presne reprodukovali farby v trojrozmernom objeme, vďaka čomu je možné reprodukovať 100 % farebného gamutu DCI-P3 pri akejkoľvek úrovni jasu. Všetok obsah je tak zobrazený verne a podľa predstáv jeho tvorcov a to nielen pri plnom jase, ale aj pri ľubovoľnom nastavení, čo je obzvlášť dôležité v prípade HDR obsahu. Vďaka extrémnemu kontrastu a vernej reprodukcii farieb vyzerá všetko ostro a živo, a to aj pri tmavších tónoch. OLED displej s certifikáciou TÜV Rheinland znižuje vyžarovanie modrého svetla až o 70 % a stylus ASUS Pen so 4096 úrovňami tlaku a aplikáciami Windows Ink umožňuje byť plne kreatívny, a to aj na cestách.

Umenie dokonalosti

ZenBook Flip S je elegantný vďaka detailom Red Copper, ktoré sú brúsené diamantom a dokonale dopĺňajú nadčasovú povrchovú úpravu Jade Black. Dekoračný panel z kartáčovaného hliníka, ktorý je nad klávesnicou, doťahuje dizajn k dokonalosti a vytvára luxusný vzhľad. Precízne nahrnuté pánty ErgoLift využívajú odolný kovový viacprevodový mechanizmus, ktorý nadvihuje klávesnicu pre pohodlnejšie písanie a lepší prieduch vzduchu v prípade, že je notebook otvorený nad 135°.

V režime tabletu sa mechanizmus automaticky vytočí, aby sa displej mohol plocho sklopiť k telu. ZenBook Flip S využíva technológiu ASUS NumberPad 2.0 , ktorá kombinuje touchpad so zabudovanou numerickou klávesnicou s LED podsvietením – aj v režime numerickej klávesnice je možné ovládať kurzor myši. ZenBook Flip S ponúka nový dizajn klávesnice, ktorý pokrýva celú šírku tela a poskytuje tak dostatok priestoru pre funkčné klávesy na zvýšenie produktivity.

Neuveriteľný výkon

ZenBook Flip S je navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúci výkon a to kdekoľvek. Jeho tenké a ľahké telo obsahuje všetko potrebné pre nekompromisnú produktivitu v kancelárii, doma alebo na cestách. Výkon zabezpečuje procesor Intel Core i7 11. generácie, grafická karta Intel Iris Xe a vysokorýchlostná pamäť RAM o veľkosti 16 GB v kombinácii s bleskovým úložiskom PCIe 3.0 x4 SSD. ZenBook Flip S ponúka výdrž až 15 hodín a nová technológia rýchleho nabíjania umožňuje nabiť 60 % kapacity v priebehu 49 minút.

Technológia ASUS USB-C Easy Charge umožňuje nabíjanie pomocou adaptérov USB-C s certifikáciou Power Delivery alebo pomocou štandardnej USB-C nabíjačky, ako sú powerbanky či cestovné adaptéry. ZenBook Flip S ponúka bohatú výbavu I/O portov, vrátane HDMI portu štandardnej veľkosti, dvoch Thunderbolt 4 USB-C portov a tiež USB-A 3.2 portu 1. generácie. K dispozícii je takisto WiFi 6 s prenosovými rýchlosťami až do 2,4 Gbps s podporou technológie ASUS WiFi Master Premium, ktorá filtruje rušenie a automaticky vyberá najlepší hotspot.

Dostupnosť a cena: ASUS ZenBook Flip S (UX371) je dostupný na Slovensku s cenou od 1 469 EUR.

Dostupné modely v SR:

 

Farba

Uhlopriečka

Procesor

RAM

Úložisko

VGA

Cena v EUR s DPH

UX371EA-HL135R

Jade Black

13.3

Core i7-1165G7

16GB LPDDR4X

1TB SSD

Intel Iris Xe

1 799

UX371EA-HL210R

Jade Black

   13.3

Core i7-1165G7

16GB LPDDR4X

512GB SSD

Intel Iris Xe

1 699

UX371EA-HL144R

Jade Black

13.3

Core i5-1135G7

8GB LPDDR4X

512GB SSD

Intel Iris Xe

1 469

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk