Displej smartfónu TCL 10Pro dosiahol v DXOMARK vynikajúci výsledok

Displej smartfónu TCL 10Pro dosiahol v DXOMARK vynikajúci výsledok

TCL 10Pro dosiahol výborný výsledok v nezávislom prestížnom rebríčku DXOMARK, ktorý hodnotí kvalitu fotoaparátov, audia a displejov moderných smartfónov.

V rámci nového systému hodnotenia, ktoré objektívne porovnáva výkony jednotlivých telefónov v rámci najrôznejších kritérií, dominoval model TCL 10Pro kategóriám Čitateľnosť displeja a Video a porazil aj celkového lídra rebríčka Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. TCL 10Pro je pritom až trikrát lacnejší telefón než konkurenti v rebríčku.

Výsledky, ktoré skúmajú kvalitu displeja z perspektívy koncového používateľa a zohľadňujú celkový vizuálny zážitok zo smartfónu (hodnotí sa okrem iného čitateľnosť, farba, video, pohyb, dotyk a ďalšie), zhodnotili TCL 10Pro v oblasti výkonu displeja ako vynikajúce zariadenie. Tento model, rovnako ako celé portfólio smartfónov TCL, využíva nielen displeje vlastnej výroby, ale aj zobrazovaciu technológiu TCL NXTVISION, pomocou ktorej je obraz živší a ponúka reálnejšie farby, jas a kontrast v reálnom čase.

V teste rebríčku DXOMARK sa okrem iného píše:

Model TCL 10Pro sa v našom teste čitateľnosti umiestnil na 1. mieste a o jeden bod porazil dokonca aj celkového lídra rebríčka v oblasti displejov, smartfón Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G. Naši testeri okrem iného zistili, že úrovne jasu displeja TCL sú viac než vhodné pre vnútorné a slabé osvetlenie ...

Podrobné výsledky TCL 10Pro v teste DXOMARK

Do prvého testu DXOMARK Display bolo zaradených deväť najobľúbenejších vlajkových smartfónov roku 2020. Vedľa zástupcu TCL boli vo výbere dva modely od Samsungu a po jednom od značiek Apple, OPPO, Black Shark, Xiaomi, OnePlus a ASUS. TCL 10Pro zvíťazil v kategóriách Čitateľnosť displeja a Video. S celkovým skóre displeja 83 bodov tento model porazil hneď štyri konkurenčné produkty - na celkové prvenstvo, ktoré ovládli ultra prémiové vlajkové lode konkurencie s cenou až trikrát vyššou, stratila vlajková loď od TCL iba šesť bodov.

TCL 10Pro - najlepší displej za rozumnú cenu

Najväčšou prednosťou smartfónu TCL 10Pro je jednoznačne displej s naozaj špičkovými parametrami. Telefón je navyše neporovnateľne lacnejší ako produkty s displejmi podobnej kvality, ktoré ponúka konkurencia. Užívateľ získa nielen rad funkcií zo segmentu vlajkových lodí, ale tiež si môže byť istý, že dostáva telefón, ktorý má osvedčenú špičkovú kvalitu displeja s technológiou NXTVISION a to za cenu dvakrát až trikrát nižšiu.

Zdroj: TCL

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk