SAPPHIRE uvádza na trh grafiky NITRO+ a PULSE AMD Radeon RX 6800

SAPPHIRE uvádza na trh grafiky NITRO+ a PULSE AMD Radeon RX 6800

Grafické karty s dizajnom a výkonom inšpirovaným nadšencami.

Herné grafické karty SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 6800 Series budú dostupné v týchto
modeloch:

  • NITRO+ AMD Radeon RX 6800 XT so 16 GB GDDR6
  • NITRO+ AMD Radeon RX 6800 so 16 GB GDDR6
  • NITRO+ AMD Radeon RX 6800 XT Special Edition so 16 GB GDDR6

Tieto karty poskytujú 4K herný výkon, vďaka ktorému môžete ovládať svoj herný zážitok. NITRO+ AMD Radeon RX 6800 XT so 4608 stream procesormi beží na dvoch nastaveniach taktu, pričom boost takt má až 2360 MHz a herný až 2110 MHz. NITRO+ AMD Radeon RX 6800 je vybavená grafickým procesorom so 3840 stream procesormi, boost taktom až 2190 MHz a herným taktom až 1980 MHz. Najnovšie 16 GB vysokorýchlostné pamäte GDDR6 s taktom 16 Gbps a so 128 MB Infinity Cache dramaticky znižujú latenciu a spotrebu energie, celkovo poskytujúc vyšší herný výkon ako tradičné GPU architektúry. Grafická karta tiež poskytuje až 4 výstupné porty vrátane 1x HDMI 2.1 VRR a FRL a 3x Display Port 1.4 s výstupmi DSC na podporu najnovších monitorov na trhu. Na vylepšenie raytracingu slúži kartám NITRO+ AMD Radeon RX 6800 72, respektíve 60 lúčových akcelerátorov.

USB-C spolu s plným ARGB

Pre nadšencov ARGB a hráčov používajúcich USB Type-C SAPPHIRE prináša špeciálnu edíciu GPU tejto série: NITRO+ AMD Radeon RX 6800 XT SE. Karta je vybavená krásnymi ARGB ventilátormi, s ktorými vo vašej PC zostane určite vynikne.

Vylepšené chladenie

Grafické karty SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 6800 Series sú vybavené novým hybridným ventilátorom s dizajnom lopatiek, ktorý kombinuje kľúčové plusy oboch typov ventilátorov. Zahŕňa tichosť tradičnej konštrukcie axiálneho ventilátora so silným tlakom vzduchu, ktorý vytvára až o 5,5% väčší tlak vzduchu pri zachovaní nízkeho hluku ventilátora v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Nový dizajn Wave Fin v spojení s inovatívnym dizajnom V Shape pre chladenie GPU znižuje trenie, aby sa znížil hluk, čo vedie k tichšiemu hernému zážitku, urýchľuje a centralizuje prúdenie vzduchu okolo GPU pre efektívny odvod tepla a aktívne chladí VRM, MOFSETy a tlmivky. Do chladiaceho modulu boli pridané dve tepelné trubice pre rozptyl tepla z komponentov s vynikajúcou účinnosťou. V porovnaní s predchádzajúcou pamäťovou podložkou K5 má novo implementovaná pamäťová podložka K6.5 takmer o 38% lepšiu tepelnú vodivosť medzi komponentmi a chladičom.

Grafické karty SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 6800 sú vybavené chladením Tri-X. Dva väčšie ventilátory a jeden menší ventilátor sa otáčajú v opačnom smere, aby napájali chladiace riešenie Tri-X, ktoré zvyšuje prúdenie vzduchu pod ventilátormi. Tunelované plutvy na ventilátoroch zvyšujú konvekciu prúdenia vzduchu a zabezpečujú, aby chladič Tri-X udržiaval nízku teplotu a hluk. S 16-fázovým digitálnym napájaním a 15-fázovým digitálnym napájaním pre NITRO+ AMD Radeon RX 6800 XT a RX 6800, grafické karty NITRO+ AMD Radeon RX 6800 vyvážia distribúciu a tepelný rozptyl, ktorý umožní plný výkon priekopníckej hernej architektúry AMD RDNA 2.

Kvalitné komponenty pre stabilnú životnosť GPU

Známa funkcia Intelligent Fan Control umožňuje, aby ľahké pracovné zaťaženie karty bežalo úplne potichu s pasívnym chladením. Spolu s funkciou Precision Fan Control, ktorá znižuje cyklus otáčania ventilátora, ovládanie IC ventilátora na grafickej karte zaisťuje, že výkon chladenia a šumu karty vytvárajú tichý a ľadovo chladný herný zážitok. Nový dizajn ventilátora obsahuje ložiská Dual Ball Bearing, ktoré poskytujú až o 85% dlhšiu životnosť ako bežné ventilátory s objímkovým ložiskom a luxusné ticho. Pre jednoduché a ľahké čistenie je ventilátor vybavený systémom SAPPHIRE Quick Connect, s ktorým drží ventilátory na mieste len jedna skrutka pre rýchlu manipuláciu. Každá karta je vybavená systémom Dual BIOS, kde si môžete vybrať medzi režimom výkonu a tichým režimom, aby ste vylepšili svoj herný zážitok. Pomocou softvérového prepínača BIOS TriXX môžu hráči ľahko prepínať režim výkonu do tichého režimu a späť.

ARGB LED

Grafické karty SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 6800 Series skrášľuje ARGB LED krytka spolu s ARGB backplateom, kde môžete ovládať rôzne farby LED pomocou SAPPHIRE TriXX. Vyberte si z rôznych režimov vrátane režimu rýchlosti ventilátora, režimu teploty PCB alebo farebný dúhový režim respektíve vypnutím diód LED môžete grafickú kartu úplne prispôsobiť tak, aby vyhovovala akejkoľvek zostave. 3-pólový port v zadnej časti grafických kariet SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 6800 umožňuje externú synchronizáciu RGB LED medzi grafickou kartou a základnou doskou.


SAPPHIRE taktiež uvádza na trh grafické karty SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 6800 Series poskytujúc používateľom pútavý herný zážitok a vynikajúcu hodnotu za peniaze.

Grafické karty SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 6800 Series budú k dispozícii v týchto modeloch:

  • PULSE AMD Radeon RX 6800 XT so 16 GB GDDR6
  • PULSE AMD Radeon RX 6800 so 16 GB GDDR6

PULSE AMD Radeon RX 6800 XT prichádza so 4608 stream procesormi bežiacimi na boost takte až 2310 MHz a hernom takte až 2065 MHz. PULSE AMD Radeon RX 6800 je vybavený GPU so 3840 stream procesormi, boost taktom až 2170 MHz a herným až 1 950 MHz. Najnovšia 16 GB vysokorýchlostná pamäť GDDR6 s taktom 16 Gb/s so 128 MB pamäte Infinity Cache dramaticky znižuje latenciu a spotrebu energie a celkovo poskytuje lepšie hranie. Poskytuje tiež až 4 výstupné porty vrátane 1 x HDMI 2.1 VRR a FRL a 3x Display Port 1.4 s výstupmi DSC na podporu najnovších monitorov. 

Rovnako ako NITRO+ využívajú technológie chladenia Tri-X, Intelligent Fan Control a Dual BIOS. Externý PCIe konektor je taktiež chránený funkciou Fuse Protection.

Rad NITRO+ aj PULSE využíva funkciu TriXX Boost pre zvýšenie FPS za pomoci malého zníženia rozlíšenia, ktoré je však následne zlepšené pomocou Radeon obrazového zaostrovania. Grafické karty taktiež využívajú rôzne Radeon funkcie pre ešte lepší herný zážitok ako: AMD Fidelity FX - toolkit pre developerov poskytujúci kolekciu svetelných, tieňových a reflektívnych efektov a Radeon Anti-Lag poskytujúci nižšiu latenciu pre ultra-rýchlu odozvu.

Dostupnosť: Grafické karty SAPPHIRE NITRO+ a PULSE AMD Radeon RX 6800 sa dodávajú teraz a budú k dispozícii u vybraných e-tailerov a maloobchodných predajcov po celom svete.

Zdroj: Sapphire

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk