HP prináša nové monitory radu Z

HP prináša nové monitory radu Z

HP Inc. pri príležitosti konferencie Adobe MAX predstavila svoje najnovšie inovácie týkajúce sa ekosystému HP Create, ktorý umožňuje pokryť všetky fázy tvorivého procesu počínajúc zaznamenaním nápadu cez návrh až po používateľskú skúsenosť.

Spolupráca a iteratívne postupy na diaľku

Spoločnosť HP ďalej rozširuje svoju víziu ekosystému HP Create, ktorý bol prvýkrát predvedený na konferencii Adobe MAX 2019 a predstavila v tejto súvislosti nové projekty, partnerstvo a produkty, ktoré podporujú tvorivú komunitu a reagujú na zmeny v spôsobe jej práce.

HP ZCentral poskytuje tvorivým pracovníkom možnosť využívať výhody vzdialeného prístupu k výkonným pracovným staniciam, o čo sa stará softvérové riešenie ZCentral Remote Boost, ktoré získalo cenu Emmy. Podpora spolupráce v reálnom čase, ktorú toto riešenie ponúka, dáva umelcom, dizajnérom i technickým špecialistom do ruky mocný nástroj, ktorý im umožňuje byť produktívny a spolupracovať z domova, z kancelárie alebo zo vzdialeného štúdia. Umelci teraz môžu pri práci v tímoch spolupracujúcich na diaľku úplne prirodzeným spôsobom zaznamenávať svoje nápady a koncepty pomocou vylepšeného displeja a tabletu Wacom.

Platforma NVIDIA Omniverse v spojení s pracovnou stanicou ZCentral, podporujúcou viac OS, poskytuje umelcom a návrhárom možnosť flexibility pri výbere hardvéru. NVIDIA Omniverse umožňuje návrhárom, umelcom a technikom spolupracovať v reálnom čase, používať pri tom viac programov a vytvárať a renderovať 3D prostredie. Umelci môžu pracovať vo svojom obľúbenom programe na tvorbu 3D obsahu, ako je Substance by Adobe, a súčasne prispievať svojim výtvorom do zdieľanej 3D scény vo sfére platformy Omniverse.

Výhody pracovnej stanice HP ZCentral a platformy NVIDIA Omniverse:

 • Vzdialené nástroje pre spoluprácu a spoločnú tvorbu v reálnom čase, určené pre pracovné postupy v oblasti 3D
 • Možnosť voľby koncového zariadenia a aplikácie vďaka otvorenému ekosystému HP podporujúcemu viacerých operačných systémov (Windows, MacOS, Linux) a podpore viacerých aplikácií, zabezpečovanej riešením NVIDIA
 • Bezproblémová podpora konfigurácií s viacerými displejmi, rozlíšenie 4K a snímkovej frekvencie 60 fps

Absolútny stredobod pre tvorivých pracovníkov

Tvoriví pracovníci teraz môžu rozpracovávať nové nápady a uvádzať ich do života na displejoch radu Z, špeciálne upravených pre tvorivé profesie. Nové displeje HP Z25xs G3 a Z27xs G3 DreamColor uľahčujú a zjednodušujú kreatívne pracovné postupy a navyše dokážu na obrazovke reprodukovať viac ako miliardu farieb, navyše zaručujú presnosť farebného podania ihneď po vybalení. Nové dynamické monitory DreamColor, ktoré sú kompatibilné so všetkými zariadeniami a platformami, sú navrhnuté takým spôsobom, aby umocnili zážitok z práce na obrazovke a zjednodušili kreatívne pracovné postupy. Ide o prvé HDR monitory na svete určené pre aplikácie vyžadujúce presné podanie farieb, pri ktorých možno jas upravovať jediným dotykom, čo tvorivým pracovníkom zjednodušuje prácu a umožňuje zvýšiť podsvietenie obrazovky jediným pohybom.

 • Zobrazenie viac ako miliardy farieb, farebný gamut PANTONE Validated, až HDR 600 pre väčší kontrast a žiarivé farby, individualizované farebné predvoľby podľa pracovného postupu a továrni kalibrované farby hneď po vybalení
 • Úplná kompatibilita bez obmedzení s možnosťou pripojenia k počítačom Mac alebo PC pomocou jediného kábla USB-C
 • Úprava jasu jediným dotykom umožňuje používateľom rýchly náhľad pri maximálnom jase jednoduchým stlačením tlačidla a potom návrat do predchádzajúceho stavu bez prerušenia pracovného postupu

Šesť nových displejov Z Core predstavuje novú generáciu prémiových displejov, prinášajúcich bezchybne presné farebné podanie hneď po vybalení zo škatule a ultratenký profil. Tieto bezrámčekové displeje, ktoré sú o 82 % tenšie ako predchádzajúca generácia, uspokojujú dopyt po maximálnej presnosti a veľkom priestore na obrazovke a ponúkajú skvelý vizuálny zážitok. 83 % tvorivých pracovníkov v prieskume uviedlo, že ako primárne výpočtové zariadenie používajú notebook s USB-C, a túžia preto po kompatibilite, ktorá im bez obmedzenia umožní pripojiť a napájať zariadenie Mac alebo PC. Nový rad sa dodáva v rôznych veľkostiach až do rozlíšenia 4K a ponúka úplnú kompatibilitu naprieč zariadeniami a možnosť napájania s výkonom 100 W cez kábel USB-C. IT manažérov určite poteší, že displeje Z sú vybavené softvérom HP Display Manager pre správu koncových zariadení. HP Display Manager prináša možnosť vzdialene monitorovať, sledovať a nastavovať flotilu displejov, čím predlžuje ich životnosť a šetrí energiu.

Vďaka funkcii HP Eye Ease šetria displeje Z Core zrak používateľov, pretože sa radia medzi vôbec prvé výkonné monitory na svete, používajúce trvalo aktivované potlačenie modrej zložky svetla, čím používateľom poskytujte maximálnu zrakovú pohodu s nulovým dopadom na vernosť farieb.

Novo navrhnuté s dôrazom na ochranu životného prostredia

Rad Z by HP sa naďalej rozširuje o výrobky navrhnuté so zreteľom na trvalú udržateľnosť, ktoré obsahujú recyklované materiály a plasty, ktoré by inak skončili v oceánoch, a sú v každom ohľade inovatívne, balením počínajúc a energetickou účinnosťou končiac. V nových displejoch Z sú použité starostlivo spracované plasty, ktoré by inak skončili v oceánoch, a spotrebné recyklované materiály, čo potvrdzuje neochvejnú snahu spoločnosti HP o ochranu životného prostredia prostredníctvom najudržateľnejšieho portfólia počítačov na svete. Pri návrhu najnovšieho portfólia prémiových displejov bol výber všetkých komponentov od obrazovky až po poslednú skrutku vykonávaný s jednoznačným zámerom a zodpovednosťou. Plasty v prelomovom portfóliu displejov Z pochádzajú z viac ako 80 % z použitých spotrebiteľských plastov a z plastov, ktoré by plávali v oceánoch, pričom 75 % všetkého použitého hliníka bolo upcyklovaného a obaly sú kompletne vyrobené z udržateľných zdrojov. Spoločnosti a tvoriví pracovníci teraz môžu pokračovať vo svojom úsilí o ochranu životného prostredia, bez toho aby museli obetovať špičkový výkon alebo premyslený štýl.

Dostupnosť a ceny*:

 • Displej HP Z25xs G3 QHD USB-C DreamColor bude v predaji od marca 2021 za ceny od 599 dolárov.
 • Displej HP Z27xs G3 4K USB-C DreamColor bude v predaji od marca 2021 za ceny od 749 dolárov.
 • Displej HP Z24f G3 FHD bude v predaji od januára 2021 za ceny od 239 dolárov.
 • Displej HP Z24n G3 WUXGA bude v predaji od januára 2021 za ceny od 299 dolárov.
 • Displej HP Z24u G3 WUXGA bude v predaji od mája 2021 za ceny od 349 dolárov.
 • Displej HP Z27q G3 QHD bude v predaji od januára 2021 za ceny od 399 dolárov.
 • Displej HP Z27u G3 QHD USB-C bude v predaji od marca 2021 za ceny od 449 dolárov.
 • Displej HP Z27k G3 4K USB-C bude v predaji od marca 2021 za ceny od 559 dolárov.

*ceny sú momentálne k dispozícii len v USD

Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk