Nový HP Spectre x360 14 prináša prelomový dizajn v spojení s adaptívnou inteligenciou

Nový HP Spectre x360 14 prináša prelomový dizajn v spojení s adaptívnou inteligenciou

Krásne spracovaný konvertibilný počítač stavia na ekologicky najudržateľnejšom portfóliu počítačov od HP a je prvým notebookom na svete používajúcim nožnicový spínací mechanizmus klávesnice z prírodného obnoviteľného materiálu.

HP predstavil notebook HP Spectre x360 14, ktorý poskytuje pohodlie typické pre 15-palcovú obrazovku v kombinácii s mobilitou 13,5-palcového zariadenia. Ponúka dokonalé zážitky pri surfovaní po internete, čítaní, písaní i sledovaní obsahu. Dnes bol tiež predstavený rozšírený rad notebookov HP Spectre a ENVY, postavených na procesoroch Intel Core 11. generácie. Tieto modely sú vďaka neuveriteľnému zvýšeniu výkonu a predĺženej výdrži batérie dokonalou voľbou pre prácu z domova.

HP Spectre x360 14: notebook, v ktorom sa krása snúbi s adaptívnou inteligenciou a s neprekonateľným výkonom

Notebooky radu Spectre platia aj naďalej ako synonymá vybrúseného dizajnu, ktorého vzhľad vždy upúta. Prispievajú k tomu dvojito skosené hrany hliníkového šasi, dotiahnuté k dokonalosti presným CNC obrábaním spolu s farebným vyhotovením v temne čiernej Nightfall Black s medenými akcentmi Copper Luxe, v námornej modrej Poseidon Blue s mosadznými akcentmi Pale Brass alebo v prírodnej striebornej Natural Silver. Medzi ďalšie výnimočné vlastnosti tohto zariadenia patria aj nasledujúce:

 • Spectre x360 14 je prvým notebookom v rade Spectre x360 s displejom s pomerom strán 3:2, ktorý ponúka v zvislom smere zhruba o 20 % viac zobrazovacej plochy než 16:9 – čo je ideálne pri surfovaní po internete, čítaní aj upravovaní obsahu a rovnako pre produktívnejšiu a efektívnejšiu prácu. Používateľ získava pocit ako pri práci s papierom veľkosti A4, preto možno ľahko digitálne vytvárať a podpisovať dokumenty alebo načrtávať nápady.
 • Pomer plochy obrazovky k telu zariadenia dosahuje 90,33 % (STBR) a presné a realistické podanie farieb zaručuje 100 % farebná kalibrácia s Delta E menším ako dve.
 • Voliteľný OLED displej ponúka neuveriteľný kontrastný pomer 1 000 000 : 1, jasnejšie a bohatšie farby zaručuje široký farebný gamut pokrývajúci 100 % DCI-P3. OLED panel notebooku Spectre x360 14, ktorý sa môže pochváliť certifikáciou TUV , ako aj Eyesafe , obmedzuje množstvo škodlivého modrého svetla posunutím zobrazovaného farebného spektra, pričom ale stále zaručuje žiarivé podanie farieb.
 • Prvý notebook radu Spectre s klávesnicou typu „všetko v jednom“, obsahujúci tlačidlo vypínača napájania, po novom aj tlačidlo spúšte fotoaparátu, tlačidlo pre príkazové centrum HP, tlačidlo na stlmenie mikrofónu a čítačku odtlačkov prstov.
 • Spectre x360 14 s certifikáciou Energy Star a EPEAT Gold je vítaným prírastkom do najudržateľnejšieho portfólia počítačov HP zahŕňajúceho viac ako 100 produktov s certifikáciou EPEAT Gold registrovaných vo viac ako 19 krajinách - to je väčší počet, než akým sa môže pochváliť akákoľvek iná spoločnosť pôsobiaca v oblasti IT. Vďaka inovatívnemu použitiu prírodných obnoviteľných materiálov v nožnicovom mechanizme klávesnice sa HP podarilo za dobu životnosti zariadenia znížiť objem emisií CO2 o ekvivalent zodpovedajúci spáleniu 600 kg uhlia. Okrem toho sa na výrobu obalu prístroja namiesto plastovej peny používa biologicky odbúrateľná nasávaná kartonáž.

Model Spectre x360 14 bol vyvinutý a doladený v spolupráci so spoločnosťou Intel a prešiel testami potvrdzujúcimi a overujúcimi, že spĺňa požiadavky platformy Intel Evo, čo poskytuje záruku, že prístroj spĺňa hardvérové špecifikácie Intel a kľúčové parametre súvisiace s používateľskou skúsenosťou, týkajúce sa odozvy, funkcie okamžitého prebudenia, výdrže batérie a podpory rýchleho nabíjania. Spectre x360 14 je oproti minuloročnému modelu Spectre X360 13 vybavený najnovším procesorom Intel Core 11. generácie, ktorý prináša zvýšenie výkonu o 34 %, a samostatným integrovaným grafickým procesorom Intel Iris Xe, ktorého výkon je vyšší o 79 %.

Toto zariadenie s výdržou batérie až 17 hodín vám bude k dispozícii v celej domácnosti alebo kamkoľvek sa vydáte. Práca z domu vyžaduje konzistentné a rýchle pripojenie a Spectre x360 14 vám vďaka technológii Wi-Fi 6 poskytne trikrát rýchlejšie pripojenie a podporuje aj Bluetooth 5.0. Zariadenie podporuje tiež Thunderbolt 4 pre rýchly prenos dát a odosielanie a prijímanie veľkých súborov, ako sú videá, fotografie a filmy, v priebehu niekoľkých sekúnd. Jednoduchý prenos súborov medzi zariadeniami a operačnými systémami zaisťuje aplikácia HP Quick Drop. Vďaka podpore dotykového pera HP MPP 2.0 Tilt a funkcie magnetického pripevnenia je Spectre x360 14 ideálny pri tvorivej činnosti a hodí sa pre prácu v aplikácii Adobe Fresco. Počas 30-dňového skúšobného obdobia sú zadarmo poskytované aplikácie Adobe Creative Cloud, Premiere Rush, Premiere Pro, Creative Cloud Photography Plan a Acrobat Standard.

Spectre x360 14 ponúka rad inteligentných funkcií a softvérových riešení, určených na bezproblémové prispôsobenie používateľovi na základe činností a aplikácií používaných v danom čase. Tieto funkcie zahŕňajú:

 • Inteligentné riadenie spotreby energie pre optimalizáciu produktivity pomocou technológie Intel Dynamic Tuning, ktorá zabráni prehriatiu alebo vybitiu batérie, keď sa zariadenie nachádza v taške, a rýchly prístup do aplikácie HP Command Center pomocou vyhradenej klávesy na klávesnici typu „všetko v jednom“ pre jednoduchý výber funkcií, ako napr. režim Power Save alebo ochrana batérie pomocou funkcie Adaptive Battery Optimizer.
 • Režim Focus pre multitasking a produktivitu sa stlmením jasu práve nepoužívaných aplikácií na pozadí a zachovaním jasu aktuálne používanej aplikácie. Táto funkcia prispieva k predĺženiu výdrže batérie stlmením jasu ostatných častí obrazovky, ktoré sa práve nepoužívajú, čo skvele slúži aj pre ochranu súkromia.
 • AI Noise Removal s využitím technológie Intel GNA 2.0 pre inteligentné adaptívne potlačenie šumu a automatické odstránenie ruchov na pozadí v komunikačných aplikáciách Microsoft Teams a Zoom a pri zvukových výstupoch a vstupoch, ako sú reproduktory, slúchadlá a mikrofón.
 • Funkcia Smart Sense v HP Command Centre, ktorá automaticky optimalizuje a prispôsobuje systém výkonu, akustike a teplote na základe používanej aplikácie a umiestnenia notebooku.
 • Auto Color, najnovšie nastavenie v ovládacom paneli zobrazenia HP, sa na základe sledovaného obsahu automaticky prepne na optimálny farebný priestor pre najlepší zážitok zo sledovania. To znamená, že z farebného priestoru DCI-P3 pri sledovaní filmu sa zariadenie prepne na sRGB pre surfovanie po internete alebo na Adobe RGB pri tlači a spracovanie obrázkov.

Prémiové počítače novej generácie: všestrannosť prinášajúca neobmedzené možnosti s vysokým výkonom a s rýchlym pripojením

Na jeseň budú k dispozícii aj vybrané notebooky HP Spectre a ENVY s procesormi Intel Core 11. generácie, grafickým procesorom Intel Iris Xe a overením pre platformu Intel Evo určené pre používateľov, ktorí túžia po najvyššom výkone, všestrannosti a mobilite pre svoje digitálne aktivity. Medzi tieto zariadenia patria:

 • HP Spectre x360 13: Toto pôsobivo mobilné konvertibilné zariadenie je zásluhou procesorov Intel Core 11. generácie a grafického procesora Intel Iris Xe ešte výkonnejšie, pretože oproti predchádzajúcej generácii prináša 35 % navýšenie výkonu procesora pre riešenie náročných úloh, ako sú úpravy fotografií alebo tvorba 3D, a ponúka batériu s výdržou až 16,5 hodiny.

 • HP ENVY x360 13: Tento konvertibilný počítač s adaptívnym a mobilným dizajnom, ktorý je prvýkrát osadený procesorom Intel Core 11. generácie a grafickým procesorom Intel Iris Xe, sa ideálne hodí pre pracovníkov v tvorivých profesiách pracujúcich z domova, podporuje dotykové pero HP MPP 2.0 Tilt, je vybavený batériou s výdržou až 12,75 hodiny a obsahuje funkcie pre ochranu súkromia, ako sú krytka kamery, čítačka odtlačkov prstov, funkcia stíšenia mikrofónu a tlačidlo HP Sure View, zabudované do klávesnice typu ‘všetko v jednom‘.

 • HP ENVY 13: Toto elegantné a výkonné zariadenie pre tvorivých pracovníkov, ktoré bolo modernizované procesormi Intel Core 11. generácie a grafickým procesorom Intel Iris Xe, ponúka 88 % pomer obrazovky k telu5, batériu s výdržou až 13 hodín, displej s rozlíšením až 4K UHD, rozhranie s rýchlym dátovým prenosom, zobrazovací výstup s rozlíšením 5K cez rozhranie Thunderbolt 4 a pripojenie pomocou technológie Wi-Fi 6.

Dostupnosť:

 • HP Spectre x360 14 bude na Slovensku dostupný od novembra za ceny od 1459 Eur.
 • HP Spectre x360 13 bude na Slovensku dostupný od novembra za ceny od 1639 Eur.
 • HP ENVY x360 13 bude na Slovensku dostupný od novembra za ceny od 909 Eur.
 • HP ENVY 13 bude na Slovensku dostupný od novembra za ceny od 1019 Eur.
Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk