Lenovo uvádza päť nových notebookov Yoga

Lenovo uvádza päť nových notebookov Yoga

Taktiež predstavuje nový, vstavaný, samodiagnostický nástroj Lenovo Vantage Smart Performance Services.

Lenovo predstavilo päť nových spotrebiteľských notebookov Yoga, ktoré kombinujú štýl, výkon a presnosť. Lenovo Yoga je našou špičkovou značkou notebookov pre spotrebiteľov a zariadenia sú navrhnuté na poskytovanie prémiových skúseností prostredníctvom odvážnych inovácií a dokonalého spracovania, vďaka čomu sú inteligentné technológie každodennou realitou aj pre tých najnáročnejších spotrebiteľov. Či už sa chcete obklopiť svetom videí, vychutnať si najhorúcejšie letné hity alebo potrebujete plnohodnotný multimediálny zážitok pri tvorbe obsahu, môžete tak urobiť pomocou výkonného systému Windows 10 a škály inteligentných funkcií vrátane Alexa, optimalizovanej výdrže batérie, rýchleho nabíjania a ultrarýchleho pripojenia WiFi.

Vzhľadom na úspech tenkých a ľahkých notebookov, ktoré vytvárajú lepšie prepojený svet, sa pozornosť upriamuje na dizajnové detaily a ponuku výberu najnovších procesorov. Ultratenký notebook Lenovo Yoga Slim 7i (13-palcový), notebook novej generácie Lenovo Yoga Slim 7i Pro (14-palcový) a nový prenosný 2v1 notebook Lenovo Yoga 7i (dostupný v 14-palcovej a 15,6-palcovej verzii) sú vybavené procesormi novej generácie Intel Core (dostupné už čoskoro) a určené pre ľudí, ktorí požadujú vysoký výkon, pohlcujúce vizuálne efekty, skvelú konektivitu a dlhotrvajúcu výdrž batérie, takže sa nemusia cítiť pripútaní k zástrčke. Elegantný 14-palcový notebook Lenovo Yoga Slim 7 Pro je veľmi výkonný, rovnako ako konvertibilný notebook prvej generácie Lenovo Yoga 6 (13,3-palcový) – oba sú v ponuke procesorom AMD Ryzen 4000 Series Mobile s úžasnou odozvou na podporu tvorivých a produktívnych úloh, dokonca aj na cestách.

Poskytovanie inteligentnejších technológií: Inteligentné chladenie poháňané umelou inteligenciou, Lenovo Vantage Smart Performance Services a Lenovo Premium Care

Predstavujeme najnovšie vylepšenia v oblasti umelej inteligencie (AI) v rámci optimalizácie batérie a inteligentnej tepelnej vodivosti, ktoré boli prvýkrát použité v notebooku Yoga Slim 7i Pro s procesorom Intel novej generácie. S týmto modernizovaným riešením správy napájania, ktoré je plne poháňané AI technológiou, nemusíte ani zdvihnúť prst, aby ste so svojím novým modelom Yoga Slim 7i Pro dosiahli špičkový výkon. To preto, že zariadenie sa neustále učí a dokáže automaticky zvýšiť otáčky pri činnostiach skutočne náročných na výkon alebo znížiť výkon, aby šetrilo energiu.

Ostatné štyri nové notebooky Yoga majú režim inteligentného chladenia ako predvolené nastavenie AI optimalizácie na predĺženie životnosti batérie a zvýšenie výkonu; všetky modely poháňané procesormi Intel Core novej generácie boli navrhnuté tak, aby predĺžili výdrž batérie notebooku priemerne o 20 %. Ak chcete zvýšiť svoj maximálny výkon, s produktom Lenovo Q-Control stačí stlačiť klávesy Fn-Q a presunúť sa do režimu Performance pre náročné úlohy alebo do režimu Stealth, aby ste počas sledovania filmu znížili hluk ventilátora.

Ďalšia nová vstavaná výhoda pre používateľov zariadení Lenovo je dostupná prostredníctvom Lenovo Vantage a je to aplikácia, ktorá vám umožní vyťažiť z počítača Lenovo ešte viac. Služba Lenovo Vantage Smart Performance Services je nová autodiagnostická služba, ktorá pristupuje proaktívne k údržbe správne pracujúceho zariadenia. Cieľom služby Lenovo Vantage Smart Performance Services je pomôcť predchádzať potenciálnym problémom s počítačom skôr, ako k nim dôjde, má tiež za cieľ skenovať, detekovať a odstrániť spyware, malware a adware, opraviť problémy so sieťou a s prístupom a automaticky naladiť PC, čo vedie k lepšiemu pripojeniu na internet, ako aj k zrýchleniu počítačových procesov, vrátane dĺžky trvania spustenia systému, rýchlosti nahrávania/sťahovania a spúšťania všeobecných aplikácií.

Prostredníctvom služieb Lenovo Vantage Smart Performance Services bude môcť každý zákazník spoločnosti Lenovo bezplatne skenovať svoj počítač, aby rýchlo identifikoval potenciálne problémy. V prípade akýchkoľvek potrebných opráv či získania úplného prístupu k vybraným a automatickým funkciám programu, sa môžu zákazníci prihlásiť na odber služby na jeden až štyri roky, keď bude k dispozícii na ich trhu. Pre ešte lepší zážitok zo služieb podpory môže byť do ktoréhokoľvek zo zariadení pridaný program Lenovo Premium Care, ktorý umožňuje držiteľom balíka na viac ako 36 trhoch priamy prístup k pokročilej úrovni zákazníckeho servisu a podpory, keď ich potrebujú.

Uvoľnite sa. S Lenovo Smart Assist a Alexa máte kontrolu vo svojich rukách

Súčasťou nášho prémiového portfólia notebookov Yoga sú inteligentnejšie funkcie, ktoré vám umožnia lepšie využiť služby Alexa. Alexa sprístupňuje používateľom hands-free funkcie ako nastavenie pripomienky, prehranie a preskočenie skladby alebo ovládanie hlasitosti bez toho, aby museli odvrátiť pozornosť od dokumentu, ktorý upravujú alebo od webovej stránky, ktorú si prezerajú. V nasledujúcich mesiacoch môžete od osobnej asistentky Alexa očakávať ďalšie funkcie, ktoré vám pomôžu zostať v kontakte s ľuďmi, vychutnať si hudbu a ovládať svoju inteligentnú domácnosť.

Ľahkosť a zvýšená bezpečnosť, ktorú poskytuje program Lenovo Smart Assist, bude tiež hudbou pre vaše uši. Zapnite počítač rýchlejšie jednoduchým zdvihnutím vrchného krytu a funkcie ako infračervená (IR) kamera a Windows Hello v zariadeniach Yoga Slim 7i, Yoga Slim 7i Pro a Yoga Slim 7 Pro a vám poskytnú bezpečnejšie hands-free prihlasovanie rozpoznávaním tváre. Pokročilé funkcie monitora, ako napríklad Privacy Alerts, sú poskytované prostredníctvom senzorického AI softvéru od Glance by Mirametrix, ktorý pomáha chrániť obrazovku pred ľuďmi vo vašej blízkosti, aby zaistil, že vaša práca zostane skrytá pre neželanými pohľadmi. Pre ešte vyššiu bezpečnosť je obrazovka navrhnutá tak, aby sa zobrazovaný obsah automaticky rozostril, keď sa odvrátite od počítača. Všetky novopredstavené notebooky Yoga pre spotrebiteľov sú schopné automaticky zvyšovať kvalitu vášho videoobsahu až na úroveň FHD 1080 pixelov pomocou strojového učenia v prehrávači Windows Media Player, známom ako Super Resolution.

Tenké a ľahké notebooky, ktoré dopĺňajú váš život

Malý a výkonný 13,3-palcový notebook Yoga Slim 7i s takmer bezrámikovým QHD displejom je ideálny pre tých, ktorí ocenia neuveriteľný obraz na čistú zábavu či tenký a funkčný celokovový dizajn. Tento nový notebook s procesormi Intel Core novej generácie (dostupné už čoskoro) a integrovanou grafikou novej generácie založenej na architektúre Intel Xe pre prelomový výkon, prichádza s rozšírenými funkciami Alexa, skleneným panelom a infračervenou kamerou. Notebook je navyše neuveriteľne tenký a ľahký – pri hrúbke 13,9 mm má hmotnosť len 1,23 kg a získate s ním až 16 GB RAM pamäte LPDDR4X, úložisko 1 TB SSD PCIe (4. generácie) a nádherný displej s expanzívnym pomerom obrazovky až 91 %, 100 % sRGB a Dolby Vision pre nevídaný zážitok zo sledovania s režimom starostlivosti o oči a pridanou ochranou pred modrým svetlom, certifikovanou TÜV Rheinland ako bezpečnejšou.

Vychutnáte si kvalitnú zábavu s reproduktormi Harman a pohlcujúci zvuk Dolby Atmos, s výdržou 50 WHr batérie až 16 hodín a vylepšeným rýchlym nabíjaním. Zariadenie prináša aj pokročilé funkcie pripojenia vrátane Bluetooth 5, Intel Thunderbolt 4 port typu C pre plnohodnotné pripojenie a rýchle prenosy dát a technológiu Intel Wi-Fi 6 (Gig+), ktorá je trikrát rýchlejšia ako štandardné Wi-Fi pripojenie. Vyberte si medzi sofistikovaným odtieňom Light Silver alebo Iron Grey, dostupnom s farebne zladenou klávesnicou.

Mobilní multitaskeri si zamilujú nový Yoga Slim 7i Pro (14-palcový) pre vyššiu produktivitu s procesormi Intel Core novej generácie (dostupné už čoskoro), s až 32 GB RAM pamäte LPDDR4X a s neuveriteľnou výdržou batérie až 18 hodín, so 61 WHr batériou a rýchlonabíjaním Rapid Charge Boost, aby ste svoj projekt pripravili čo najskôr. Vychutnáte si ohromujúci displej s 2,8K širokouhlým pozorovacím uhlom zobrazenia spolu so živou farbou a jasom až 400 nitov, s obnovovacou frekvenciou 90 Hz určenou na skrátenie časovej odozvy pri hraní hier alebo pri streamovaní obsahu. Navyše má vyšší pomer zobrazenia strán (16:10) pre ľahšie používanie obrazovky pri posúvaní obsahu na webových stránkach alebo v dokumentoch. A pre dlhé noci pred počítačom predstavujeme náš vyspelejší režim starostlivosti o oči vďaka novému panelu Eyesafe Display, ktorý kombinuje hardvérové a softvérové úpravy RGB na efektívnejšie zníženie modrého svetla rozptýlením škodlivých emisií v celom svetelnom spektre, a to bez vplyvu na živú integritu farieb. Je to certifikované riešenie s vyššou ochranou od TÜV Rheinland, ktoré ponúka ochranu pred modrým svetlom.

Vyťažte maximum z pohlcujúcej zábavy so 100% farebným spektrom sRGB a ultraživou kvalitou obrazu vďaka Dolby Vision. Vytvorte niečo kúzelné prostredníctvom spusteného výkonnostne náročného obsahu pomocou vášho výberu buď integrovanej grafiky novej generácie založenej na architektúre Intel Xe, alebo najnovšej grafike NVIDIA GeForce MX pre vzrušujúci výkon. V kombinácii s inteligentnejšími funkciami Alexa, výkonným zvukom reproduktorov Harman a zvukom Dolby Atmos, najrýchlejšou Intel Wi-Fi 6 a s portom Thunderbolt 4 – Yoga Slim 7i Pro je mobilným zábavným centrom.

Na oboch modeloch s procesorom Intel aj na novom Yoga Slim 7 Pro (14-palcový) s bleskovými procesormi AMD Ryzen 4000 Series Mobile, nájdete zmysluplné detaily, ako je Windows Hello a infračervená kamera so zvýšeným vrúbkom pre jednoduchšie otváranie jednou rukou či podsvietenú klávesnicu s novými klávesami v tvare kupoly, ktoré umožňujú pohodlnejší pocit písania s hlbším zdvihom kláves na úrovni 1,3 mm. Pre ľahšie použitie sme tiež zväčšili veľkosť nášho touchpadu o 33 %. Oba notebooky sú ponúkané v odtieňoch Light Silver alebo Slate Grey s doplnkovým displejom zo skleneného panela a sú tenké 14,6 mm s hmotnosťou iba 1,45 kg, aby sa poľahky zmestili do vašej tašky.

Vybavený až ôsmimi ultrarýchlymi jadrami, na 14-palcovom Yoga Slim 7 Pro máte na výber procesory až do AMD Ryzen 9 4900H Series Mobile pre výrazné zvýšenie rýchlosti a vyvážený výkon – čo je ideálne pre responzívny multitasking, editovanie videí a ďalšie úlohy. So 16 GB RAM pamäťou DDR4 poskytuje Yoga Slim 7 Pro až 17 hodín výdrže batérie a s funkciou Rapid Charge Boost získate dve hodiny energie už za 15 minút nabíjania. Vychutnajte si úžasný zážitok zo zábavy so vstavanou grafikou AMD Radeon. Procesory Ryzen 4000 Series Mobile ponúkajú v porovnaní s predchádzajúcou generáciou až dvojnásobnú energetickú účinnosť.

Pohlcujúce 2v1 zariadenie, ktoré zapôsobí z každého uhla

Či už ide o sledovanie filmov, počúvanie hudby, vytváranie obsahu, prehliadanie alebo komunikáciu – nechajte Lenovo, aby maximalizovalo vaše skúsenosti s našimi novými konvertibilnými zariadeniami, ktoré umožňujú viacnásobné režimy použitia (notebook, stan, tablet a stojan) pre väčšiu flexibilitu a hodnotu pre zákazníka.

Zoznámte sa s Yoga 7i, novým konvertibilným notebookom 2v1, ktorý vyzerá skvele vo všetkých režimoch použitia, navrhnutý so zaoblenými hranami, aby sa vám držal pohodlnejšie, s dotykovým displejom so širokým pozorovacím uhlom a rozlíšením Full HD v dvoch veľkostiach, 14-palcový a 15,6-palcový. Dolby Vision prináša úžasné vizuálne efekty a výnimočnú farbu na 14-palcovej obrazovke zariadenia Yoga 7i a na 15,6-palcovej FHD VESA400 DisplayHDR obrazovke prináša jas na úrovni 500 nitov, so 72 % NTSC farebnou škálou, vďaka čomu je prenosným strojom na zábavu.

K dispozícii so všetkou rýchlosťou a priestorom, ktorý potrebujete, vrátane dvoch portov Intel Thunderbolt 4, so 16 GB DDR4 RAM pamäťou a úložiskom až 1 TB SSD PCIe M.2, sú obidva notebooky dostupné v sofistikovanom odtieni Slate Grey a Dark Moss s farebne zladenou, podsvietenou klávesnicou. Ak chcete získať aj numerickú klávesnicu, vyberte si väčšiu 15,6-palcovú verziu s hmotnosťou 1,83 kg. Zariadenia sú vybavené procesormi Intel Core novej generácie (dostupné už čoskoro) a integrovanou grafikou Intel pre odvážny výkon, lepšiu produktivitu a dlhšiu výdrž batérie s vylepšenou technológiou Rapid Charge Express, ktorá ponúka až 13 hodín výdrže batérie v 15,6-palcovom modeli a až 16 hodín výdrže batérie so 71 Whr batériou pri kompaktnejšom 14-palcovom modeli, ktorý je tenký iba 17,7 mm a váži len 1,43 kg.

Ponorte sa do prémiového zvuku predného systému reproduktorov Dolby Atmos a požiadajte asistentku Alexa, aby spustila váš obľúbený zoznam skladieb. Medzi ďalšie premyslené detaily dizajnu patrí integrovaná čítačka odtlačkov prstov, okamžité spustenie systému v okamihu, keď otvoríte vrchný kryt a integrovaná ochrana súkromia TrueBlock na vystúpenej webovej kamere. Voliteľné aktívne pero je ideálne pre záležitosti, ako je úprava fotografií, skicovanie alebo rýchle zaznamenávanie.

13,3-palcový notebook Lenovo Yoga 6 je prvotriedny konvertibilný notebook prvej generácie od Lenovo určený pre spotrebiteľov, ktorý má jedinečný hybridný dizajn vytvorený z kovových a mäkkých materiálov zabalených do nápadnej modrej látky, vďaka čomu, na rozdiel od všetkých konvertibilných notebookov Lenovo, ktoré ste kedy videli, toto zariadenie skutočne vynikne. Táto prenosná mašina s univerzálnosťou 2v1 je vybavená najvýkonnejším procesorom AMD Ryzen 7 4700U Mobile Series so vstavanou grafikou AMD Radeon, ktorá vám pomôže zvládnuť úlohy bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate.

Yoga 6 s výdržou batérie až 18 hodín so 60 WHr batériou má žiarivý dotykový displej Full HD s jasom 300 nitov a s podsvietenou klávesnicou a dizajn obrazovky s úzkym rámom na všetkých štyroch stranách. Stereo reproduktory v prednej časti, optimalizované pomocou Dolby Atmos, poskytujú prvotriednu kvalitu zvuku a zábavy, zatiaľ čo flexibilný 360-stupňový kĺb umožňuje používateľom ľahko meniť režimy zariadenia. Potrebujete niečo? Opýtajte sa asistentky Alexa, teraz s rozšírenými funkciami používateľského rozhrania, aby bol váš život ľahší.

S hmotnosťou iba 1,32 kg a s vylepšenými bezpečnostnými funkciami, ako je vstavaná čítačka odtlačkov prstov a bezpečnostný kryt webovej kamery TrueBlock, môžete zariadenie Yoga 6 zobrať so sebou kamkoľvek a pri prehliadaní, náčrtoch, streamovaní a tvorbe použiť voliteľné digitálne pero. Tento notebook s pamäťou 16 GB RAM DDR4 a úložiskom až 1 TB SSD PCIe M.2 si ihneď získa svojich fanúšikov.

Tvorba inteligentnejších počítačov, ktoré vás udržia v spojení a dokážu sa prispôsobiť tomu, čo potrebujete, je naša vášeň. Okrem toho uvádzame na trh aj nové stolové počítače IdeaCentre Mini 5i, slúchadlá s aktívnym potlačením šumu (ANC) a myš Yoga s laserovým prezentérom v nových odtieňoch Shadow Black. Navštívte Lenovo StoryHub newsroom, kde nájdete fotografie a špecifikácie a zostaňte naladení na ďalšie produkty, ktoré predstavíme čoskoro.

Ceny a dostupnosť:

  • 14-palcový notebook Lenovo Yoga Slim 7i Pro s najnovšou grafikou NVIDIA GeForce MX začína na cene od 899 eur (vrátane DPH) a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom decembra 2020. Obidva budú vybavené procesormi Intel Core novej generácie (dostupné už čoskoro).
  • 14-palcový notebook Lenovo Yoga Slim 7 Pro s procesorom AMD Ryzen 9 4900H Mobile začína na cene od 799 eur (vrátane DPH) a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom septembra 2020.
  • 14-palcový konvertibilný notebook Lenovo Yoga 7i s procesormi Intel Core novej generácie (dostupné už čoskoro) začína na cene od 999 eur (vrátane DPH) a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom decembra 2020,15,6-palcový model začína na cene od 1099 eur (vrátane DPH) a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom decembra 2020.
  • 13,3-palcový konvertibilný notebook Lenovo Yoga 6 s procesormi AMD Ryzen 7 4700U Mobile začína na cene od 899 eur (vrátane DPH) a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom novembra 2020.
  • Lenovo Vantage Smart Performance Services je v súčasnosti k dispozícii v Severnej Amerike začína na cene od 29,99 USD za jednoročné predplatné. Očakáva sa, že postupné rozširovanie programu v rámci EMEA a vo svete bude pokračovať počas roka 2021.
  • Kompaktný desktop IdeaCentre Mini 5i začína na cene od 499,99 eur (vrátane DPH) a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom októbra 2020.
  • Yoga slúchadlá s aktívnym potlačením hluku (ANC) v novom odtieni Shadow Black začínajú na cene od 149,99 eur (vrátane DPH) a budú podľa očakávaní k dispozícii začiatkom novembra 2020.
  • Yoga myš s laserovým prezentérom v novom odtieni Shadow Black začína na cene od 71,99 eur (vrátane DPH) a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom novembra 2020.
Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk