ASUS predstavil nové notebooky s procesormi Intel 11tej generácie

ASUS predstavil nové notebooky s procesormi Intel 11tej generácie

Je len málo lepších liekov na zahnanie nudy, ako objavovať novinky, ktoré si pre svojich fanúšikov pripravujú spoločnosti. ASUS totiž predstavil nový rad notebookov s 11. generáciou procesorov Intel Core a tiež aj svoj prvý notebook na platforme Intel Evo, ktorá by mala posunúť výkon, dizajn a výdrž na doposiaľ nevídanú úroveň. Intel Evo notebooky sú totiž navrhnuté, aby spĺňali špecifikácie a kľúčové vlastnosti projektu Athena a ponúkli prémiový výkon, odozvu, energetickú efektivitu batérie a špičkové vizuály. Tieto notebooky takisto využívajú grafický čip Intel Iris Xe a obsahujú Intel WiFi 6 a Thunderbolt 4. Medzi novinky predstavené na virtuálnom brífingu patrili nielen dizajnové, tenke a ultra mobilné zariadenia, ale aj kúsky posúvajúce vpred hranice toho, čo slovo notebook vlastne predstavuje.

Tenký, konvertibilný, OLED

ZenBook Flip S (UX371) si vyslúžil titul „najtenší konvertibilný notebook s OLED displejom na svete“ a ide o prvý ASUS notebook, ktorý spĺňa podmienky dizajnu Intel Evo. Intel Evo je nová platforma postavená na zariadeniach s procesormi z radu Tiger Lake. Vďaka nim sľubuje Intel oveľa lepšie výsledky ako po stránke výkonu, tak aj výdrže batérie. ZenBook Flip S je naozaj mobilné zariadenie, vďaka hrúbke iba 13,9 mm a hmotnosti okolo 1,2 kg. Vo výbave má 4K UHD OLED NanoEdge PANTONE Validated dotykový displej so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3, certifikátom VESA Display HDR 500 a podporuje aj nový aktívny stylus ASUS Pen so 4096 úrovňami tlaku. Zaujímavou voľbou pri tomto notebooku však bude aj 1W panel, vďaka ktorému ZenBook Flip S vydrží na batérii naozaj dlho. Konvertibilitu má ZenBook Flip S v malíčku, vďaka 360° ErgoLift pántu a tak je možné používať ho nielen ako notebook, ale aj ako tablet alebo čokoľvek medzi. Medzi ďalšie vychytávky tohto notebooku patrí ASUS NumberPad 2.0, NumPad zabudovaný priamo do touchpadu a taktiež nový dizajn klávesnice od kraja ku kraju. O výkon sa starajú procesory až do Intel Core i7 (11. generácie) s grafickým čipom Intel Iris Xe, až 16 GB RAM a až 1 TB PCIe SSD úložiskom. O konektivitu zase dva Thunderbolt 4 USB-C, USB 3.2 Gen 1 Type-A a HDMI porty. Batéria s vysokou kapacitou zabezpečuje výdrž až 15 hodín.

Odolný a pritom ľahký, s pomerom strán obrazovky 3:2

Nový ZenBook S (UX393) je prémiový 13,9-palcový notebook s formátom displeja 3:2. Vďaka celokovovej konštrukcii bude naozaj odolný, no vďaka použitiu moderných materiálov má hrúbku len 15,7 mm a hmotnosť pod 1,35 kg. Obrazovka s pomerom strán 3:2 má rozlíšenie 3,3K (3300 x 2200), opäť ponúka PANTONE certifikáciu a, spolu s 67 Wh batériou a podporou rýchleho nabíjania, poskytuje výdrž až 12 hodín. Elegantný dizajn zdobí logo ASUS na veku a pánt ErgoLift zabezpečuje pohodlný zážitok z písania na klávesnici. ZenBook S podobne ako jeho konvertibilný brat využíva procesory 11. generácie Intel Core, až 16 GB RAM a až 1 TB PCIe SSD. Takisto ponúka plnohodnotný HDMI a USB 3.2 Gen 1 Type-A port, dva Thunderbolt 4 USB-C porty a čítačku MicroSD kariet.

14 palcov pod 1 kilo

Magickú hranicu 1 kg sa v ASUSe podarilo pokoriť už aj so 14 palcovým zariadením. ASUS ZenBook 14 Ultralight (UX435EAL/UX435EGL) je totiž najľahší 14-palcový ZenBook s hmotnosťou iba 980 g. Tento notebook kombinuje maximálnu prenosnosť s čistou eleganciou a hravým výkonom. Poháňa ho procesor 11. generácie až do Intel Core i7 s grafickým čipom Intel Iris Xe alebo NVIDIA GeForce MX450. ZenBook 14 Ultralight je vybavený bezrámikovým NanoEdge displejom so 100 % pokrytím priestoru sRGB. Vo výbave má voliteľný touchpad ASUS NumberPad, pánt ErgoLift pre pohodlné písanie a bohaté I/O porty, vrátane dvoch portov Thunderbolt 4 USB-C, USB 3.2 Gen 1 Type-A port, štandardný HDMI 2.0 port a čítačku microSD kariet. Taktiež obsahuje Intel WiFi 6 (802.11ax) konektivitu s technológiou ASUS WiFi Master.

ASUS ďalej predstavil ZenBook Pro 15 (UX535), najmenší 15-palcový notebook na svete so 4K OLED displejom a ExpertBook B9 (B9400), najľahší 14-palcový biznis notebook.

„ASUS má skvelé portfólio nových notebookov s procesormi Intel Core a zážitkovými inováciami, ktoré sa nám podarilo spoločne dosiahnuť vďaka projektu Project Athena, vrátane prvého ASUS notebooku s dizajnom Intel Evo, ASUS Zenbook Flip S,“ povedal Chris Walker, podnikový viceprezident divízie Mobile Computing Platforms v spoločnosti Intel. „Naše procesory 11. generácie Intel Core s grafickou kartou Intel Iris Xe prinášajú najlepší výkon na trhu pre tenké a ľahké notebooky, od produktivity, cez tvorbu obsahu až po zábavu.“ Nové portfólio notebookov poháňa operačný systém Microsoft Windows. „ASUS pokračuje v inovovaní Windows počítačov, aby splnil neustále sa meniace požiadavky dnešných používateľov,“ povedala Nicole Dezen, viceprezidentka divízie Device Partner Sales v spoločnosti Microsoft Corp. „Od notebooku ExpertBook B9, ktorého odolnosť spĺňa vojenské štandardy a prináša mobilitu pre profesionálov, až po notebooky radu ZenBook, ktoré sú vylepšené o najnovší grafický čip a WiFi 6, používatelia si určite užijú bezpečnosť a produktivitu na týchto nových počítačoch.“

Špičkové ASUS technológie v nových počítačoch

Portfólio nových notebookov využíva okrem technológií od Intelu aj špičkové riešenia od ASUSu, vrátane niektorých, ktoré sú zamerané na rastúci trend práce mimo kancelárie. ASUS notebooky s OLED displejmi poskytujú výnimočne detailné a realistické vizuály s podsvietením, ktoré je šetrné k ľudským očiam. Každý displej ponúka živé a jasné farby, pohyb bez šmúh, 100 % pokrytie priestoru DCI-P3, 0,2 ms odozvu, hlboké zobrazenie čiernej, ktoré je certifikované ako VESA DisplayHDR 500 True Black, kontrast 1.000.000:1 a certifikáciu PANTONE Validated pre verné zobrazenie farieb. Displeje tiež spĺňajú certifikáciu TÜV Rheinland, ktorá berie do úvahy vyžarovanie modrého svetla a starostlivosť o ľudské oči. Rozhranie ASUS ScreenXpert 2.0 pre funkciu ASUS ScreenPad prináša pokročilú produktivitu a funkcie ako sú intuitívny dizajn rozhrania, rýchlejšia práca medzi obrazovkami, personalizovaný multitasking a kompatibilita s viacerými nástrojmi od ASUSu. MyASUS je portál pre rýchly prístup k aplikáciám ASUSu a softvéru na správu systému, optimalizáciu výkonu a kontakt s podporou spoločnosti ASUS. V rámci tohto portálu je možné prispôsobiť si viacero systémových nastavení – okrem iného je k dispozícii nové a vylepšené nastavenie ventilátorov. Toto nastavenie umožňuje aktivovať tichý režim pre tichšie pracovné prostredie, režim výkonu pre náročné aplikácie či štandardný režim pre každodenné úkony. Pre prácu z domu alebo na diaľku poskytuje ASUS technológiu ASUS WiFi Master a tlmenie okolitého hluku a nechcených zvukov pomocou umelej inteligencie. ASUS WiFi Master využíva funkcie WiFi SmartConnect, WiFi Stabilizer a WiFi RangeBoost na zabezpečenie stabilného bezdrôtového pripojenia, filtrovanie rušenia a automatický výber najlepšieho WiFi signálu. Tlmenie okolitého hluku pomocou umelej inteligencie využíva strojové učenie na odstránenie nežiadaných zvukov počas konferenčných hovorov. Táto funkcia je dostupná cez portál MyASUS.

Vybrané novinky budú dostupné na slovenskom trhu v nasledujúcom štvrťroku 2020 a ďalšie začiatkom roka 2021. Ceny jednotlivých zariadení budú zverejňované priebežne.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk