Samsung prináša novú skladačku: Galaxy Z Fold2 5G

Samsung prináša novú skladačku: Galaxy Z Fold2 5G

Samsung Galaxy Z Fold2 5G je skladací smartfón tretej generácie. Ponúka odvážny dizajn v kombinácii s vynikajúcimi technickými parametrami a posúva hranice mobilných zážitkov.

Nový a vylepšený dizajn

K odvážnemu dizajnu nového modelu Galaxy Z Fold2 5G neoddeliteľne patrí aj skvelé dielenské spracovanie, takže telefón môžete bez obáv používať od rána do večera.

  • Displej, ktorý vás pohltí – Predný displej s technológiou Infinity-O má uhlopriečku 6,2 palca alebo 15,7 cm, takže sa na ňom bez problémov dajú čítať e-maily, sledovať navigácia alebo dokonca aj fotografie či filmy bez toho, že by ste museli prístroj otvárať. A po otvorení vás čaká obrovský hlavný displej s uhlopriečkou 7,6“ čiže 19,3 cm, s tenučkými rámikmi a predným fotoaparátom bez výrezu. Displej má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, čo poteší aj náruživých hráčov a náročných filmových fanúšikov. Okrem toho sa vďaka duálnym reproduktorom môžete tešiť na vynikajúci čistý a dynamický zvuk s vylepšenými stereo efektami.
  • Odolné prevedenie a vynikajúce dielenské spracovanie – Galaxy Z Fold2 5G sa dočkal nového štíhleho spracovania, vďaka ktorému pôsobí na prvý pohľad luxusným dojmom. Hlavný displej kryje špičkové sklo Ultra Thin Glass. Dôležitou súčasťou konštrukcie je skrytý pánt (technológia Hideaway Hinge) s vačkovým mechanizmom, v tele fotoaparátu prakticky neviditeľný, vďaka ktorému môže telefón sám bez akejkoľvek opory stáť na podložke. Od predchádzajúceho modelu Galaxy Z Flip prebral telefón tiež drobnú medzierku medzi telom a krytom pántu, vďaka ktorej lepšie odpudzuje prach a rôzne nečistoty. V novom prevedení je toto riešenie priestorovo ešte úspornejšie než pri modeli Galaxy Z Flip, ochranné vlastnosti sú pritom rovnaké. Dôvodom je modifikované zloženie a hustota uhlíkového vlákna, z ktorého je pánt vyrobený.
  • Prispôsobte si telefón svojmu štýlu - Ak sa chcete naozaj odlíšiť od ostatných, ponúka Samsung online nástroj, ako si dizajn modelu Galaxy Z Fold2 5G upraviť pomocou štyroch farebných variantov pántu Hideaway Hinge - Metallic Silver (strieborná), Metallic Gold (zlatá), Metallic Red (červená) and Metallic Blue (modrá). Špičkový dizajn tak bude zodpovedať vášmu vlastnému autorskému zámeru.

Obraz, po akom túžite

Vďaka originálnej skladacie konštrukcii a sofistikovanému prevedeniu ponúka Galaxy Z Fold2 5G mobilné zážitky na doteraz nepoznanej úrovni. Veľkú zásluhu na tom má režim Flex a funkcia App Continuity, vďaka ktorým sa stierajú hranice medzi predným a hlavným displejom. Vďaka tomu možno v otvorenom i zavretom stave sledovať či vytvárať obrazový obsah prakticky bez obmedzenia.

  • Prístroj rovnako flexibilný a produktívny ako vy sami - Vďaka režimu Flex je fotografovanie a natáčanie videozáznamov ešte jednoduchšie ako predtým, a zároveň si môžete prezerať aj svoje čerstvé výtvory. Funkcia Capture View Mode umožňuje oboje priamo vo fotografickej aplikácii. Na spodnej polovici sa zobrazí až päť snímok alebo okienok s videozáznamami, na hornej potom náhľad aktuálnej scény. Pri tvorbe kompozície sa navyše môžete spoľahnúť na špeciálnu funkciu Auto framing. Vďaka nej máte pri natáčaní voľné ruky a prístroj bude naďalej automaticky ostriť na ústredný motív, dokonca aj keď sa pohybuje.
  • Funkcie, ktoré podporujú kreativitu - Dokážete si predstaviť, že sa v jedinom zábere spojí perspektíva z pohľadu fotografa i fotografovaného objektu? Nový Galaxy Z Fold2 5G to vie vďaka funkcii Dual Preview, pri ktorej sa automaticky spojí záber na prednom i hlavnom displeji. Radosť budú mať aj milovníci selfies, ktoré možno teraz robiť v maximálnej kvalite pomocou fotoaparátu na zadnej strane. K náhľadu scény pritom poslúži predný displej.
  • Špičkové fotografické funkcie – Do výbavy Galaxy Z Fold2 5G patrí aj celý rad skvelých fotografických funkcií pre pokročilých. Patria medzi ne režimy Pro Video, Single Take, Bright Night alebo tradičný nočný režim. Ľubovoľný okamih tak môžete zvečniť vo vynikajúcej kvalite.

Ako dostať z každého okamihu maximum

K maximálnej produktivite samozrejme patria aj pokročilé možnosti multitaskingu, s ktorým nemá Galaxy Z Fold2 žiadny problém. Hlavný displej, za ktorého veľkosť by sa nemusel hanbiť žiadny tablet, možno prispôsobiť obľúbenému pracovnému štýlu.

  • Multitasking bez problémov – Režim Multi-Active Window umožňuje ľahko ovládať spôsob zobrazenia na displeji. Kto chce byť maximálne produktívny, môže si otvoriť niekoľko rôznych súborov tej istej aplikácie a zobraziť ich vedľa seba . Rôzne aplikácie je možné zase otvárať a súbežne zobraziť pomocou funkcie Multi-Window Tray. A ak chcete presunúť alebo skopírovať texty, fotografie alebo dokumenty z jednej aplikácie do druhej, stačí využiť obľúbenú funkciu pretiahnutia, známu zo stolových počítačov . Prípadne možno v jednej aplikácii ľahko a rýchlo urobiť snímku obrazovky a do druhej ju okamžite presunúť (funkcia Split Screen Capture).
  • Optimalizované užívateľské rozhranie s aplikáciami - Užívateľské rozhranie na hlavnom displeji si môžete voliť podľa ľubovôle tak, aby najlepšie vyhovovalo vašim potrebám. V nastavení možno ľahko prepínať medzi tradičným telefónnym zobrazením a špeciálnou úpravou pre veľký displej .
  • Optimalizované zobrazenie aplikácií - Tiež zobrazenie jednotlivých aplikácií (napr. Gmail, YouTube alebo Spotify) si môžete upraviť na mieru. Kancelárske programy Office v systéme Microsoft 365 možno nastaviť podobne ako na tablete. Trebárs potenciál poštového programu Microsoft Outlook možno využiť naozaj na maximum, keď v ľavej časti displeja zobrazíte schránku a v pravej text aktuálnych správ. U dokumentov vo Worde, tabuliek v Exceli alebo prezentácií v PowerPointe možno zase pracovať s nástrojovou lištou podobne ako na PC.

Strategické partnerstvá posilňujú vedúce postavenie radu Galaxy

Strategické obchodné partnerstvá majú pre Samsung veľký význam. Napríklad vďaka dlhodobému partnerskému vzťahu so spoločnosťou Google sme dokázali vytvoriť otvorený ekosystém pre skladacie prístroje. Samsung v tejto oblasti vyvinul celý rad inovatívnych softvérových riešení, aby čo najlepšie využil špeciálnu konštrukciu týchto telefónov. Osvedčené partnerstvo s Microsoftom nám zase umožňuje ponúknuť užívateľom maximálnu produktivitu v mobilnom prostredí, opäť s využitím špeciálnych hardvérových vlastností prístroja a jeho veľkého displeja.

Rad Galaxy sa už dlho drží na špici technologického vývoja a Samsung s novým modelom opäť posúva hranice mobilných inovácií a technických riešení. Majitelia modelu Galaxy Z Fold2 5G sa môžu tešiť na bleskurýchle pripojenie vďaka podpore 5G, batéria s kapacitou 4 500 mAh vydrží bez problémov celý deň a vďaka rýchlemu dobíjaniu (Super Fast Charging ) sa nemusíte báť, že vám dôjde energia. Okrem toho Galaxy Z Fold2 5G ponúka aj bezdrôtové pripojenie Samsung DeX, ktoré výrazne uľahčuje predovšetkým pracovnú činnosť. Integrovaná technológia UWB (Ultra Wide Band) zase príde vhod pri rýchlom a ľahkom zdieľaní súborov, fotografií alebo videozáznamov v systéme Nearby Share.

Prémiová služba Galaxy Z Premier Service

Majitelia modelov Galaxy Z Fold2 5G môžu využiť službu Galaxy Z Premier Service, vďaka ktorej majú po ruke špeciálne zostavený tím produktových špecialistov. Vďaka nim sa jednoduchšie dohadujú schôdzky a individuálne konzultácie s expertami a je tiež možné jednoducho zistiť, ako naplno využiť všetky jedinečné prednosti Galaxy Z Fold2 5G. Okrem toho pri nákupe Galaxy Z Fold2 5G z oficiálnej slovenskej distribúcie zákazníci automaticky získavajú poistenie náhodného poškodenia po dobu jedného roka od dátumu nákupu zariadenia. A v neposlednom rade sa majitelia môžu tešiť na priebežné aktualizácie operačného systému Android v troch generáciách.

Model Galaxy Z Fold2 5G bude na Slovensku dostupný v značkových predajniach Samsung a v e-shopoch Samsung.sk a alza.sk v čiernej (Mystic Black) a bronzovej (Mystic Bronz) farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 1 999 Eur od 18. septembra. Záujemcovia si môžu smartfón už predobjednať s termínom dodania 18. septembra. Zákazníci s Galaxy Z Fold2 5G navyše získajú 4-mesačné predplatné YouTube Premium zdarma. Okrem toho pri nákupe Galaxy Z Fold2 5G z oficiálnej slovenskej distribúcie automaticky získavajú poistenie náhodného poškodenia po dobu jedného roka od dátumu nákupu zariadenia.

Galaxy Z Fold2 5G technické špecifikácie

Displej

Hlavný displej

- 7,6'' QXGA+ Dynamic AMOLED 2X (22.5:18) Infinity Flex Display (2208 x 1768), 373 ppi

Predný displej

 - 6,2'' HD+ Super AMOLED Display (25:9), 2260 x 816, 386ppi

*Hlavný displej: Rozmer sa udáva ako uhlopriečka plného obdĺžnika bez ohľadu na zaoblené rohy. Skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom k zaobleným rohom menšia.

**Predný displej: Rozmer sa udáva ako uhlopriečka plného obdĺžnika bez ohľadu na zaoblené rohy. Skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom k zaobleným rohom menšia.

Rozmery a hmotnosť

V zavretom stave: 68.0 x 159.2 x 16.8 mm (pánt) ~ 13.8 mm (v prevesení), 282 g
V otvorenom stave: 128.2 x 159.2 x 6.9 mm (rámik) ~ 6.0 mm (displej), 282 g

Fotoaparát

Predný fotoaparát 1 

10 MPix Selfie: f2,2, veľkosť pixelu: 1,22 μm, uhol záberu: 80˚

Predný fotoaparát 2

10 MPix Selfie: f2,2, veľkosť pixelu: 1,22 μm, uhol záberu: 80˚

Trojitý zadný fotoaparát

12 MPix ultraširoký fotoaparát: f2,2, veľkosť pixelu: 1,12 μm, uhol záberu: 123˚

12 MPix širokouhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, optický stabilizátor, f1,8, veľkosť pixelu: 1,8 μm, uhol záberu: 83˚
12 MPix fotoaparát s teleobjektívom: PDAF, f2,4, optický stabilizátor, veľkosť pixelu: 1,0 μm, uhol záberu: 45˚
Duálny optický stabilizátor, optický zoom 0,5x do šírky a 2x do dĺžky, až 10x digitálny zoom, HDR10+, kontinuálne zaostrovanie

Procesor

7㎚ 64-bit Octa-Core Processor (3.09GHz + 2.40GHz + 1.80GHz)

Pamäť

12 GB RAM + interné úložisko 512 GB (UFS3.1) *

12 GB RAM + interné úložisko 256 GB (UFS3.1) (UFS3.1)

* 512 GB je k dispozícii len na vybraných trhoch (Čína, Hongkong, Tchaj-wan apod). Skutočná kapacita závisí na predinštalovanom softvéri.

Batéria

Duálna batéria 4500 mAh (typická kapacita) *

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná  odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Meraná (minimálna) kapacita je 4365 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.

Nabíjanie

Rýchle nabíjanie s káblom i bezdrôtovo*
Wireless PowerShare**

*Káblové dobíjanie je kompatibilné s QC2.0 a AFC, bezdrôtové nabíjanie je kompatibilné s WPC a PMA
**Systém Wireless PowerShare je obmedzené na Samsung alebo iné smartfóny s bezdrôtovým nabíjaním WPC Qi, ako sú Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+ S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 a nositeľné technológie ako Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch alebo Galaxy Buds. Nemusí fungovať s určitým príslušenstvom, krytmi či zariadeniami iných značiek. V závislosti na sieťovom prostredí môže ovplyvniť príjem hovorov alebo dátové služby.

Operačný systém

Android 10

Siete 

[LTE]*: Enhanced 4X4 MIMO, 7CA, LAA, LTE Cat.20
- až 2Gb/s Download / až 200 Mb/s Upload

[5G]**: Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6 / mmWave
* Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

**Vyžaduje optimálne pripojenie 5G. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

Konektivita

[Wi-Fi] 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE80 MIMO, 1024QAM

[Bluetooth]* Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mb/s), USB type-C, NFC, lokalizačné služby (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

[Ultra Wide Band]
 * Pokrytie Galileo a BeiDou je obmedzené. BeiDou nie je v niektorých krajinách dostupné.

SIM Card

1x eSIM, 1x Nano SIM
*SIM karty sa predávajú samostatne. Dostupnosť závisí od krajiny a operátora.
*eSIM vyžaduje bezdrôtové dátové služby a umožňuje využívať mobilné služby bez fyzickej SIM karty.

*Dostupnosť eSIM sa môže líšiť v závislosti od softvérovej verzie, krajiny a operátora. Skontrolujte, či váš operátor eSIM podporuje.

Platby (Samsung Pay)

Kreditné a debetné karty: podpora MST, resp. NFC
členské karty, darčekové kupóny a pod.
*Dostupné vo vybraných krajinách (na Slovensku nie je služba Samsung Pay dostupná). Riešenia a funkcie sa môžu líšiť na jednotlivých trhoch, u  operátorov a poskytovateľov služieb.

Senzory

Kapacitná čítačka odtlačkov prstov (na strane), akcelerometer, barometer, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor prítomnosti, svetelný senzor

Autentifikácia

Blokovanie: obrazec, PIN, heslo

Biometrické blokovanie: odtlačok prsta*, rozpoznávanie tváre

*Galaxy Z Fold2 má kapacitnú čítačku odtlačkov prstov (na strane)

Audio

Stereo reproduktory

Priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus)
Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128 *, PCM: až 32 bit, DSD: DSD64/128
Podpora formátov: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

*Pri prehrávaní DSD64 a DSD128 záleží na formáte súboru.

Video

Podpora formátov: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
TV pripojenie: Bezdrôtové: Smart View (zrkadlenie 1080p pri 30 obr/s) / Káblové: podpora DisplayPort cez USB-C. Podporuje videovýstup cez HDMI adaptér. (DisplayPort 4K UHD pri 60 obr/s)

Zabezpečenie

Technológia Knox: monitoring a ochrana v reálnom čase.
Antivir, prevencia malware. (Systém McAfee)
Bezpečná zložka: bezpečný priestor v zariadení na aplikácie, fotografie, videá a pod. chránený odtlačkom prsta.
*Antivírové a antimalwarové programy sa v jednotlivých krajinách líšia. Dostupnosť závisí od krajiny a operátorovi.

Farebné varianty

 [Základné farby]
Mystic Black, Mystic Bronze
[Užívateľské farby – pant]*

Metallic Silver, Metallic Gold, Metallic Red, Metallic Blue

 * Možnosť využitia užívateľských farieb bude k dispozícii na 22 trhoch: Austrália, Rakúsko, Belgicko, Kanada, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Nový Zéland, Portugalsko, Rusko, Španielsko, Švédsko, Thajsko, Spojené arabské emiráty, Veľká Británia, USA a Vietnam.

Obsah balenia

Galaxy Z Fold2, dátový kábel, cestovný adaptér, špendlík na SIM kartu, stručný návod,

slúchadlá (USB Type-C) s technológiou AKG, leták pre službu Galaxy Z Premier Service, Brand Story Leaflet

* Niektoré z uvedených súčastí, vrátane krycieho a ochranného filmu, nemusia byť dostupné v závislosti od zakúpeného modelu alebo od miestneho trhu.

Zdroj: Samsung

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk