Lenovo predstavuje nové herné notebooky, desktopy aj nečakanú spoluprácu

Lenovo predstavuje nové herné notebooky, desktopy aj nečakanú spoluprácu

Spoločnosť Lenovo uvádza na trh nové prírastky naprieč portfóliom notebookov, konvertibilných zariadení, All-in-One počítačov a monitorov. Tie, pre hráčov, najzaujímavejšie novinky sa týkajú produktov zo série Lenovo Legion, určenej nielen pre začínajúcich, ale aj pokročilých a náročnejších hráčov. Tí sa teraz môžu tešiť na silnejšie komponenty, lepšie klávesnice, dlhšiu životnosť batérie či inovatívne chladenie Coldfront 2.0.

Tohtoročnou vlajkovou loďou herného portfólia Lenovo Legion sa stal notebook s označením Legion 7i. Ten je podľa spoločnosti ideálny pre vášnivých hráčov, ktorí radi súťažia. Notebook je ako stvorený pre najrôznejšie vizuálne efekty a detaily vďaka svojmu 15-palcovému Full HD displeju (1920 x 1080). Nenápadné celokovové šasi ukrýva procesor až 10. generácie Intel Core i9 H-Series, dostatok úložného priestoru i operačnej pamäte. Legion 7i by mal bez problémov zvládnuť akýkoľvek multitasking, streaming alebo tvorivú činnosť, nakoľko popri silnom Intel procesore zabezpečuje plynulé hranie najnovších titulov grafická karta až NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER GPU s Max-Q dizajnom.

V Lenovo však nezabúdajú ani na klávesnicu, ktorá je pre mnohých užívateľov dôležitá nielen pri hraní. Nová a ešte viac optimalizovaná klávesnica Lenovo Legion TrueStrike zaručuje 100% anti-ghosting a odozvu v milisekundách.

Popri svojich hrubších bratoch vybavených silnými procesormi aj dedikovanými grafickými kartami ponúka Lenovo aj tenký a ľahký model Legion Y740Si. Až 32GB RAM, procesor Intel Core i9, či veľké úložisko sú stále tu, avšak svoju váhu, iba 1.7 kg, dosahuje absenciou dedikovanej grafickej karty a nutnosti ju chladiť. Milovníci výkonu však nemusia zúfať, nakoľko im tento notebook poslúži vďaka Thunderbolt 3 konektorom v spojení s novým Lenovo BoostStation, externému GPU boxu.

Cenovo dostupnejšie modely Lenovo Legion 5 budú dostupné v 15-palcovej a 17-palcovej verzii s klávesnicou Lenovo Legion TrueStrike a voliteľným 4-zónovým RGB podsvietením klávesnice. Legion 5 tiež ponúkne užívateľom, ako prvý notebook spoločnosti Lenovo, využitie mobilného procesora AMD Ryzen 4000 H-Series.

Zaujímavé však nie sú iba nové Legion notebooky, ale zmenami prešla aj séria dekstop počítačov, ktorá sa rozšírila o Lenovo Legion Tower 5i. Ten je vhodný pre náročných hráčov vyžadujúcich výkonné domáce zariadenie nielen pre virtuálne súboje, ale aj náročnejší multitasking, či prácu. Legion 5 disponuje chladiacim systémom Coldfront 2.0 s vylepšeným chladičom CPU s výkonom 150 wattov a väčšími ventilátormi pre lepšiu cirkuláciu vzduchu po celej 28-litrovej skrini. Tiché chladiace riešenie je súčasťou komplexného vnútorného hardwaru a softwaru a zaručuje nižšiu teplotu systému.

V neposlednej rade hráčov poteší nový zakrivený monitor Lenovo G34w s rozlíšením WQHD pre absolútne odstrihnutie sa od okolitého sveta. S obnovovacou frekvenciou 144 HZ a technológiou AMD FreeSync Premium zaistí plynulé hranie bez trhania obrazu a v prípade, že je užívateľ pri počítači už dlhšiu dobu, automaticky zníži intenzitu modrého svetla, a tak chráni oči pred namáhaním.

Na záver však spoločnosť Lenovo prišlo aj s ohlásením zaujímavej spolupráce. Značka Lenovo sa totiž spojila s výrobcom motoriek Ducati a svetlo sveta uzrelo zariadenie Lenovo Ducati 5 v limitovanej edícií. Tento 14 palcový notebook je vybavený najnovšími Intel Core i7 procesormi desiatej generácie, 16GB RAM, 1TB NVMe SSD diskom a ponúka aj tie najnovšie technológie ako WiFi 6, Dolby Audio, či USB-C. Všetci majitelia tejto dizajnovej chuťovky sa tiež nebudú musieť báť o životnosť notebooku, vďaka kovovému telu, ale tiež vďaka 3 ročnej prémiovej technickej podpore priamo u majiteľov doma, ktorá je už v cene tohoto zariadenia.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk