Tipy a triky ako sa stať lepším hráčom

Tipy a triky ako sa stať lepším hráčom

Každý hráč chce byť tým najlepším a podávať dobré výkony. Udržať sa v najlepšej forme však nie je jednoduché. Na čo všetko musíš myslieť?  Prečítaj si naše základné tipy a triky.

Tvoje výsledky vo veľkej miere závisia od tvojho technického vybavenia - gearu. Nemusíš mať vždy najvýkonnejšiu zostavu s rgb podsvietením ale pri 25 FPS nebude žiadnym prekvapením, že tvoji súperi so 60+ FPS ťa ľahko porazia (FPS - počet obrázkov za sekundu- čím viac, tým lepší a plynulejší obraz). Čo sa týka myšiek, je dobré mať možnosť nastavenia rôznych rýchlosti (minimálne od 600 DPI), slúchadlá s mikrofónom (pre lepšiu komunikáciu počas hrania) a stabilné internetové pripojenie ( ideálne cez LAN kábel ) s minimálnou rýchlosťou 10 Mbit/s (ideálne 15-20 Mbit/s).

Ak napríklad dávaš počas týždňa už štvrtý maratón hrania do 3 v noci a stále sa ti nedarí prebojovať do vyššej ligy alebo zlepšiť rank, vieme kde môže byť problém: Tvoje telo jednoducho potrebuje oddych. Vďaka nemu sa ti zregenerujú potrebné mozgové bunky a budeš mať zaručene lepšie reakcie. Predstavu nerda, ktorý spí 4 hodiny denne a nevychádza z izby nechaj v minulom storočí. Dopraj si minimálne 7 hodín spánku.
S klipkajúcimi očami svoju tímu určite nepomôžeš.

Keď sme pri správnej životospráve v noci, určite nezabudni na starostlivosť o svoje zdravie aj počas dňa. Vieš o tom, že profesionálni esportovci venujú veľkú časť dňa aj fyzickej príprave? Netvrdíme, že musíš si ísť hneď kupovať ročné členstvo do fitnescentra, ale aj krátke prechádzky, cvičenie a športové aktivity zaručene pomôžu lepšej cirkulácií krvi, reflexom a väčšej fyzickej a psychickej odolnosti. Tvoja výdrž a odolnosť ti následne dá obrovskú výhodu proti tvojim súperom počas náročných “delay” turnajoch.

Vieme, že CS:GO sa lepšie hrá s tvárou “prilepenou” na obrazovku, no pri takomto štýle hrania, ťa skôr či neskôr čaká návšteva očného lekára. Samotní lekári napríklad odporúčajú pravidelne počas dňa meniť vzdialenosti pozorujúcich objektov. Okrem toho existujú špeciálne okuliare s filtrom na počítač, ktoré pomáhajú v boji proti negatívnym efektom. Nie sú síce zázračným riešením problému, no pomôžu zmierniť záťaž na oči. Tento typ okuliarov napríklad odporúča aj dlhoročný CS:GO hráč a komentátor Dev1.
Taktiež, ak sedíš za pc dlhé hodiny, či už kvôli práci alebo hraniu hier (prípadne oboje), určite by si mal zvážiť aj kvalitnú a hlavne pohodlnú stoličku.

Počas intenzívnejšieho hrania je veľmi podstatné aj správne stravovanie. Pravidelné jedenie, dostatočný prísun potrebných minerálov a prvkov umožní mozgu pracovať na najvyšší výkon. Najlepším spôsobom je vyvážená strava a dostatočný prísun tekutín. Odporúčané je piť minimálne 2 litre vody denne (do tejto kategórie však nespadajú energetické nápoje) a dopĺňať zásoby ako vápnik a horčík, ktorý pomáha lepšiemu sústredeniu. Zaujímavosťou je, že do sveta elektronického športu sa v poslednom čase začala angažovať aj známa značka minerálnych vôd Budiš, ktorá vhodne dopĺňa stratené minerály a podporuje zdravý životný štýl u hráčov. Častokrát ju vidíme aj ako partnera slovenských herných turnajov na ktorých sa snaží šíriť osvetu a pomáha hráčom lepšie sa starať o seba a svoje telo.

Tip: Zapoj sa do súťaže s Budišom o Audi e-trone Sportbike, 10x e-bike BMW Urban, 50x elektrokolobežka Xiaomi Pro a 50x smart hodinky Apple Watch 5. Viac info o súťaži nájdeš na webe https://sutaz.budis.sk/.

Keď sa dostatočne postaráš o svoje telo ( ktoré ti to vždy vráti späť), skús sa povenovať aj dôležitej teórií. Vieme, že zvyčajne je nezáživná, ale ak chceš byť dobrý hráč, musíš o hrách vedieť čo najviac. Nevieš presne mieriť CS:GO? Pozri si tutoriály o správnej metóde strieľania. Nastav si citlivosť pohybu/myšky a pozri si tipy od profesionálnych hráčov. Jednou z najlepších, najľahších a najzábavnejších foriem učenia je sledovanie a opakovanie. Vďaka streamovacím platformám ako je twitch.tv môžeš pravidelne sledovať slovenské alebo svetové esportové ligy takmer vo všetkých hrách, ktoré ťa zaujímajú. Častokrát v nich komentátori podrobne rozoberajú celé zápasy a ty sa môžeš naučiť množstvo nových taktík a herných štýlov, ktoré vieš použiť v tvojej obľúbenej hre.

Týchto pár základných rád ti snáď pomôže, aby si sa zlepšil v hraní a dosahoval čo najlepšie výsledky. Neriaď sa pri hraním zastaralými predstavami o hráčoch a stereotypnom vnímaní esportovcov. Dbaj viac o seba a uvidíš, že aj tvoje výkony sa rapídne zlepšia. Držíme ti palce.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk