GPU NVIDIA GeForce RTX SUPER poháňajú vysoko výkonné notebooky

GPU NVIDIA GeForce RTX SUPER poháňajú vysoko výkonné notebooky

Pracujte, hrajte, tvorte s viac než stovkou nových notebookov poháňaných GPU NVIDIA GeForce. Novinky zahŕňajú aj nové modely s GeForce RTX SUPER a Max-Q technológiami.

NVIDIA oznámila, že v spolupráci s výrobcami po celom svete uvedie na trh cez stovku nových tenkých, ľahkých a rýchlych modelov notebookov s GPU NVIDIA GeForce, vrátane modelov s GeForce RTX 2080 SUPER a 2070 SUPER GPU.

Rozsah uvádzaných nových typov je rekordný a siaha od konfigurácií s RTX 2060 začínajúcich na cene 999 amerických dolárov. Nové platformy sú založené na architektúre NVIDIA Turing, ktorá umožňuje využiť dedikované hardvérové ​​jadrá k výpočtom v reálnom čase spojeným s ray tracingom a AI. Vďaka nej nové notebooky ponúknu lepší výkon aj vizuálnu stránku v najobľúbenejších hrách dneška a výhody prináša aj užívateľom najznámejších aplikácií pre tvorbu obsahu.

Značná časť modelov je ponúkaná v konfiguráciách s Max-Q. Technológia spoločnosti NVIDIA je teraz rozšírená o nové funkcie, ktoré z nej robia najvýkonnejšiu a najúspornejšiu notebookovú platformu.

Nové Max-Q technológie: Tenšie, ľahšie a efektívnejšie notebooky

Technológia NVIDIA Max-Q pri svojom uvedení pred niekoľkými rokmi transformovala herné notebooky a vytvorila novú kategóriu výnimočne ľahko prenosných zariadení, ktoré bola tenšie, ľahšie a úspornejšie než čokoľvek predtým. Teraz sa Max-Q dočkal nových vylepšení, ktoré zvyšujú efektivitu v porovnaní s predchádzajúcimi dizajnmi a predstavuje funkcie, ktoré ponúkajú vyšší výkon a dlhšiu prevádzku na batériu:

  • Dynamické zvyšovanie výkonu (Dynamic boost) - Inteligentne a automaticky vyvažuje výkon GPU a CPU na základe jednotlivých snímok, čím zvyšuje celkový výkon v hrách. Dynamické zvyšovanie výkonu je automatické, adaptívne a vždy pracuje na zvýšenie výkonu celého systému bez nárastu spotreby.
  • Nízkonapäťové GDDR6 - NVIDIA spolupracovala s partnermi medzi výrobcami pamätí na zvýšenie efektivity a ponúkla vysoký výkon pri využití nízkonapäťových GDDR6 pamätí.
  • Advanced Optimus - Prelomová inovácia prináša dlhšiu prevádzku na batériu a ničím nerušený zážitok z hrania bez trhania vďaka technológii NVIDIA G-SYNC. Advanced Optimus určuje, ktorá GPU vykresľuje obraz a v pravý čas inteligentne vyberá vhodnú GPU podľa typu pracovnej záťaže bez nutnosti reštartovať celý systém. Ako prvý na svete bude mať túto technológiu séria notebookov Lenovo Legion.
  • Regulátor účinnosti novej generácie - Regulátory napätia novej generácie pomáhajú optimalizovať dizajn systému tak, aby GPU mohla pracovať efektívnejšie a podávať vyšší celkový výkon.
  • Deep Learning Super Sampling 2.0 - DLSS 2.0 využíva Tensor jadrá, ktoré sú na RTX GPU dedikované pre AI výpočty. Ide o vylepšenú neurónovou sieť pre deep learning, ktorá zvyšuje počty snímok za sekundu a zaisťuje skvele vyzerajúci ostrý obraz. Dodá potrebnú rezervu vo výkone, ktorú možno využiť pre maximálne nastavenie ray-tracingových efektov, vyššie rozlíšenie a predĺženie prevádzky na batériu až o 20 percent.

RTX Studio dáva výkon pre prácu s grafickým obsahom

NVIDIA tiež oznámila nové RTX Studio notebooky s GPU RTX SUPER a najnovšími procesormi Intel 10. generácie. V ponuke budú modely od výrobcov Acer, Gigabyte, MSI a Razer. Ponúknu skvelú voľbu tvorcom, ktorí hľadajú nekompromisný výkon pre prácu s 3D obsahom a videom.

Viac ako 45 aplikácií pre prácu s grafickým obsahom, medzi ktoré patrí Adobe Premiere Pro, DaVinci Resolve, Autodesku Arnold, Blender a mnoho ďalších, podporujú akceleráciu pomocou RTX s využitím RT jadier v RTX GPU.

Cena a dostupnosť: Nové herné a RTX Studio notebooky budú u predajných partnerov postupne uvádzané do predaja od týždňa začínajúceho 15. aprílom, ďalšie modely prídu v priebehu mája. Konkrétne modely a ich ceny sa môžu líšiť v závislosti od regiónu a ponuke predajcov, patriť medzi ne budú notebooky od Acer, ASUS, Clevo, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, MSI, Razer a ďalšie.

Ceny notebookov s GeForce RTX 2060 začínajú na 999 amerických dolároch a patrí medzi ne Acer Nitro 5, ASUS ROG Strix G15, HP Omen 15, MSI GF65 Thin, Lenovo Legion Y540 a 5i alebo MSI GF65 Thin. Ďalšie modely budú oznámené neskôr.

Zdroj: Nvidia

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk