Turnaj IEM Katowice 2020 prichádza - Kto si odnesie domov tituly z CS:GO a StarCraft II turnaja ?

Turnaj IEM Katowice 2020 prichádza - Kto si odnesie domov tituly z CS:GO a StarCraft II turnaja ?

Čaká nás výnimočný herný týždeň plný napínavých zápasov.

Jeden z najväčších herných turnajov v Európe - IEM Katowice 2020 - začína už o pár dní a prináša so sebou prestížny turnaj v CS.GO a StarCraft II. 14. ročník IEM Katowice odštartujú už 24. februára prvé skupinové zápasy, ktoré rozhodnú o tom najlepšom tíme v FPS hernom hite Counter Strike: Global Offensive a najlepšom hráčovi v real time stratégií StarCraft II.

Kto však bude mať to šťastie a zasadne na pomyselný víťazný trón v Katowiciach ? Poďme sa pozrieť na jednotlivé hry a predikcie.

Vyhraj počas IEM Katowice s Fortunou! Počas Katowíc môžeš vyhrať aj ty. Ak máš 18, stav si na víťaza vo Fortune. Využi teraz jedinečnú príležitosť, zaregistruj sa na ifortuna.sk a využi vstupný bonus 40€ s kódom ESPORT20.

Counter Strike: Global Offensive

Medzi hlavných favoritov turnaja jednoznačne patria tímy Astralis, Mousesports a Liquid. Tím Astralis dlhodobo dominoval scéne a odniesol si domov titul aj minulý rok. Avšak forma tímu je momentálne otázna. V poslednom turnaji sa tejto svetoznámej zostave nepodarilo prebojovať zo skupinových súbojov. Dokážu sa do štartu zápasov dostať späť do formy? Bude zaujímavé sledovať ich cestu na IEM Katowice.

V Katowiciach sa možno dočkáme aj slovenského zastúpenia vo víťaznom tíme. Druhú priečku rebríčka tímov momentálne okupuje tím Mousesports, za ktorý hrá aj slovenský talentovaný hráč Frozen. Mousesports mali silný záver minulého roka. V podobnom tempe pokračujú aj v tomto roku a sú na najlepšej ceste zosadiť Astralis z trónu.

Skvelé výkony možno však aj očakávať od tímu Liquid, ktorý spolu s Astralis patril k špičke minulého roka. Karty zamieša aj zostava Natus Vincere, ktorá v posledných zápasoch dosiahla dobré výsledky. V tíme nahradil slovenského hráča Guardiana mladý ruský hráč Perfecto a táto zmena sa zatiaľ vyplatila. Prekvapiť môžu ešte aj tímy Faze, Fnatic, Vitality a G2.

Prvé skupinové zápasy napovedia, či tieto predikcie sú správne a kto sa nakoniec postaví na pomyslený víťazný trón. Na výsledok zápasov si môžeš staviť aj ty vo Fortune. Kompletné kurzové stávky pre CS:GO nájdeš tu - celkový víťaz & zápasy

StarCraft II

Populárny RTS Blizzard titul sa opätovne vracia do Katowíc spolu s prizepoolom 150 000 amerických dolárov. Minuloročný víťaz "soO“ z tímu Chivo SC však tento rok určite svoje prvenstvo neobháji, keďže sa ani on a ani jeho súper z Katowic 2019 - Splyce - turnaja nezúčastnia. Ostáva tak viac priestoru pre iných profesionálnych hráčov. Medzi najväčších favoritov patrí určite "Serral", ktorý síce minulý rok skončil na 6. mieste, ale má na svojom konte titul majstra sveta z roku 2018.  

Poraziť ho môže "Dark“ z tímu Dragon Phoenix Gaming, ktorý drží aktuálny titul Majstra sveta 2019. Práve počas majstrovstiev v juhokórejskom Soule zlomil svoje prekliatie „večne tretí“ a po 5 rokoch na e-sportovej scéne dosiahol doposiaľ najväčší úspech svojej kariéry. 

Zamiešať karty o celkového víťaza môže aj mladý iba 17-ročný “Reynor“ , ktorý sa stal finalistom Majstrovstiev sveta v Soule, kde podľahol práve “Darkovi“ 4:1. Reynor sa do povedomia dostal koncom roka 2018 na WCS v Montreale, kde obsadil 2. priečku. Minulý rok sa zúčastnil šiestich veľkých turnajov, z ktorých si odniesol dve prvé miesta (WCS Winter Europe a WCS Summer).

Na turnaji môžu samozrejme prekvapiť aj hráči ako Maru, Rogue, TY a iní, avšak nedosahujú takú kvalitu ako prvé trio. Ovládne Katowice práve mladý Reynor, alebo ho predčia skúsenejší Dark či Serral? Tipni si na absolútneho víťaza a výsledky zápasov vo Fortune

Prvé zápasy zo skupiny môžeme sledovať už v pondelok 24.2., oficiálny rozpis nájdete na stránke IEM Katowice

Zdroj: iemkatowice

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk