Audio novinky z dielne Creative predstavené na CES

Audio novinky z dielne Creative predstavené na CES

Creative Technology predstaví svoje inovatívne zvukové riešenia na poprednej svetovej elektronickej výstave CES 2020 vrátane najnovších produktov ocenenej slúchadlovej holografie Super X-Fi a jej rozširujúceho sa ekosystému.

Ukážka ekosystému Super X-Fi

Prvý rad produktov Super X-Fi bol uvedený na CES 2019 a pozbieral 15 „Best of show“ ocenení z rôznych audio médií, ktoré prišli z celého sveta, aby zažili túto prielomovú technológiu. Super X-Fi prináša zvukovú scénu špičkového systému priestorových reproduktorov do slúchadiel a prispôsobuje ho skenovaním hlavy a uší používateľa, takže zvukový zážitok na mieru sa stáva prirodzeným, ako nikdy predtým.

Významným vylepšením tejto produktovej rady v tomto roku je implementácia profilu Super X-Fi Gen2, aktualizovaná verzia zvukového profilu Super X-Fi, ktorá sľubuje ešte väčšiu presnosť personalizácie pre používateľov, ktorá poskytne dokonalejší zvuk v širšom rozsahu.

Profil Super X-Fi Gen2 bude predstavený výlučne hosťom v Creative stánku na veľtrhu CES 2020, na ktorom sa predstavia najnovšie produktové novinky ekosystému Super X-Fi. Patria sem Creative SXFI CARRIER, prvý soundbar na svete s holografiou Super X-Fi pre slúchadlá, ktorá nadväzuje na dedičstve jeho slávneho predchodcu, X-Fi Sonic Carrier, ktorý bol označovaný priemyselnými odborníkmi ako „soundbar of the gods“. Spoločne vyvinutý so spoločnosťou Dolby Laboratories má vlastný Dolby dizajn, vďaka čomu je prvým zvukovým panelom Dolby Atmos Speaker System (DASS), ktorý poskytuje dychberúci zvuk, ktorý počuť všade okolo, dokonca aj nad hlavou, a poskytuje tak plný a pohlcujúci zvukový zážitok.

Predstavené budú aj prichádzajúce slúchadlá s tromi meničmi, ktoré rozšíria rad produktov Super X-Fi. SXFI TRIO sú slúchadlá do uší s trojitým meničom, ktoré sa dodávajú s pripojeným sériovým SXFI WIRE, čo je ešte menšia a ľahšia verzia SXFI AMP veľkosti prstov. Aurvana Trio Wireless je slúchadlové riešenie so Super X-Fi READY, ktoré používateľom umožňuje prístup k výkonu softvéru Super X-Fi prostredníctvom lokálneho obsahu mobilnej aplikácie SXFI.

Hosťom bude predvedená produktová ponuka venovaná aj hrám. Slúchadlá SXFI GAMER, ktoré sa prvý krát objavia, majú špeciálne navrhnutý zvukový profil, ktorý optimalizuje zvukový profil Super X-Fi pre FPS hry. V nadväznosti na oznámenie spoločnosti Creative z roku 2019 o jej partnerstve s výrobcom OEM notebookov CLEVO pri výrobe notebookov so vstavaným systémom Super X-Fi, bude predstavený prototyp modelu.

Spoločnosť Creative predstaví na CES svoje ďalšie najnovšie a prichádzajúce zvukové riešenia, ako napríklad:

  • SXFI TV, sprievodná skrinka HDMI TV, ktorá spája slúchadlá SXFI THEATER s televízormi,
  • prvý Sound Blaster so Super X-Fi, Sound Blaster X3,
  • ukážky nástupcov nesmierne populárnych bezdrôtových slúchadiel Outlier Air a Outlier Gold.

Super X-Fi Gen2

Super X-Fi prináša zvukovú scénu špičkového systému priestorových reproduktorov do slúchadiel a prispôsobuje ju pomocou umelej inteligencie (UI) pre prirodzený zážitok z počúvania. Od svojho celosvetového uvedenia na CES 2019 boli používatelia a kritici unesení realizmom personalizovaného zvuku, ktorý je prispôsobený ich antropometrickým profilom.

Super X-Fi Gen2 obsahuje aj ďalšie dôležité vylepšenia vrátane zachovania ďalších detailov v konfigurácii priestorového zvuku spolu s vyššou presnosťou určovania polohy. Zvuková vernosť je vylepšená, čo vedie k jasnejšiemu zvukovému podpisu. Znamená to dokonalejší zvuk v širšom rozsahu a celkovo omnoho väčšiu radosť pre používateľov.

V prípade filmov je dialóg jasnejší a umiestnenie zvukových signálov je presnejšie s vylepšeným výkonom basov. Je to lepšie aj  v rôznych hudobných žánroch, pretože vylepšená obnova detailov posúva používateľov bližšie k štúdiovému prostrediu.

Pokiaľ ide o hry, zážitok zo Super X-Fi je vylepšený v širokej škále typov hier s lepším vnímaním vzdialenosti a polohy. Okrem toho spoločnosť Creative predstaví na výstave CES 2020 špeciálny herný zvukový profil navrhnutý pre FPS hry  v ukážke SXFI GAMER headsetu.

Výhody nového profilu Super X-Fi Gen2 tu nekončia. Vďaka novému prístupu v metodike projektovania sa spotreba energie stáva efektívnejšou. Napríklad slúchadlá SXFI AIR získajú navyše viac ako 10% výdrže batérie.

Profil Super X-Fi Gen2 bude implementovaný do všetkých existujúcich užívateľských profilov na celom svete v priebehu CES 2020 a používatelia potrebujú vykonať jednoduché aktualizácie firmvéru svojich produktov a stiahnuť si svoje nové profily prostredníctvom aplikácie SXFI, aby zažili úplne nový holografický zvuk. 


SXFI GAMER

Holografia slúchadiel Super X-Fi je ocenená technológia, ktorá prináša zvukovú scénu špičkového systému priestorových reproduktorov do slúchadiel a personalizuje ju pomocou umelej inteligencie (UI) pre prirodzený zážitok z počúvania. Od svojho celosvetového uvedenia na trh a zisku 15 ocenení na výstave CES 2019 boli používatelia a kritici unesení realizmom personalizovaného zvuku, ktorý je prispôsobený ich antropometrickým profilom.

Na veľtrhu CES 2020 spoločnosť Creative uvádza na trh úplne nový model Super X-Fi Gen2, vylepšenú verziu zvukového profilu Super X-Fi, ktorá obsahuje kľúčové vylepšenia, ako je vyššia presnosť pri prispôsobovaní zvukového profilu používateľa, zachovanie ďalších detailov v konfigurácii priestorového zvuku, vyššia presnosť polohy a vernosť zvuku.

Herný zvukový profil v SXFI GAMER zahŕňa všetky tieto prvky a optimalizuje ho tak, aby sa perfektne hodil pre FPS hry - zobrazovanie v prostredí, zvukové signály, projekcia na diaľku a smerovanie sú vylepšené v prospech konkurenčných výhod hráča.

Okrem kvality zvuku ostrostrelca slúchadlá SXFI GAMER fungujú rôznymi spôsobmi v prospech hráča. SXFI GAMER má profil RGB osvetlenia, ktorý je agresívnejší a štýlovejší ako v predchádzajúcich herných headsetoch Creative a poskytuje väčšie pohodlie používateľom s koženými koncovkami do uší. Kľúčovou vlastnosťou je jeho mikrofón s úplne novým dizajnom pre lepšiu hernú komunikáciu. Je vybavený integrovaným pop filtrom, vylepšenou jednosmernosťou na odstránenie nepotrebného okolitého zvuku, lepšou redukciou šumu a celkovo čistejším, prirodzenejším zvukom.

SXFI GAMER je predbežne naplánovaný na uvedenie na trh v Q2 2020 a bude sa predávať za atraktívne ceny, aby oslovil čo najširší trh.


Soundbar Dolby Atmos Reproduktorový system (DASS) – prvý svojho druhu

Kvalita zvuku kompaktných soundbarov je zvyčajne obmedzená ich menšou veľkosťou, ktorá znižuje schopnosť vytvárať rozsiahle zvukové scény. SXFI CARRIER, napriek tomu, že meria iba 880 mm na dĺžku, poskytuje dychberúci a pohybujúci sa zvuk zo soundbaru na základe prispôsobeného dizajnu Dolby pre prvý DASS soundbar svojho druhu.

SXFI CARRIER vychádza z technického zázraku, oceneného soundbaru Creative X-Fi Sonic Carrier, označovaného odborníkmi ako „the soundbar of the gods“. Vývoj modelu SXFI CARRIER si vyžadoval starostlivé usporiadanie akustických konceptov tak, aby sa dosiahol čistý a výkonný akustický výkon, ktorý ukazuje zdatnosť systému domáceho kina v neuveriteľne kompaktnom prevedení. Posledným detailom je výkonný 10-palcový bezdrôtový subwoofer, ktorý slúži na maximalizáciu celého potenciálu pôsobivého riešenia soundbaru.

Prvý soundbar s technológiou Super X-Fi

SXFI Carrier prelomí ďalšiu dimenziu tým, že je prvým soundbarom na svete so slúchadlovou holografiou Super X-Fi - ktorá na CES 2019 vyhrala 15 najlepších ocenení. Super X-Fi prináša zvukovú scénu systému priestorových reproduktorov do slúchadiel a prispôsobuje ju s umelou inteligenciou pre prirodzený zážitok z počúvania. Užívatelia si to budú môcť vyskúšať prostredníctvom výstupu na slúchadlá zo SXFI CARRIER a vychutnať si filmový zvuk, ako keby ho počúvali cez reproduktory, funkcia, ktorá je obzvlášť užitočná pri sledovaní filmov neskoro v noci.

Okrem toho bude SXFI CARRIER vybavený všestranným profilom pripojenia vrátane Bluetooth, USB-C a USB-A, portom eARC HDMI pre nekomprimovaný a bezstratový zvuk vo formáte HD a dvoma vstupmi HDMI 2.1, ktoré umožnia bohatý zvuk a kvalitu obrazu s vysokým rozlíšením, ktoré pochádzajú zo zdroja videa s rozlíšením 8K.

SXFI Carrier má byť uvedený na trh v Q2 2020 a bude mať atraktívnu cenu pod 1 000 USD.

Zdroj: Creative

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk