Lenovo predstavilo prvý skladateľný a 5G počítač

Lenovo predstavilo prvý skladateľný a 5G počítač

Lenovo na konferencii CES 2020 pokračuje vo svojom poslaní a predstavuje svetu inovácie, ktoré majú potenciál meniť životy, posúvať celý segment dopredu a odhaliť nové možnosti, ktoré prináša naša rýchlo sa rozvíjajúca éra konektivity.

Rýchla budúcnosť s 5G

S 5G, ktorá bude naďalej meniť technologické zázemie a umožní rozvoj inteligentných miest, inteligentnej infraštruktúry a inteligentného internetu vecí (IoT), priniesla spoločnosť Lenovo svetovo prvé 5G PC– po prvýkrát sa tak 5G konektivita stane súčasťou prémiového počítačového zážitku mimo smartfónovej technológie. Yoga 5G je ultraprenosný notebook 2v1 a celkovo prvý počítač poháňaný počítačovou platformou Qualcomm Snapdragon 8cx 5G. Poskytuje vysokorýchlostné pripojenie k sieti 5G, ktoré je až 10-krát rýchlejšie ako 4G, a to prostredníctvom poskytovateľa služieb 5G2 keď ste na cestách, alebo prostredníctvom spoľahlivého prístupu k Wi-Fi keď ste doma.

Yoga 5G bude dostupná na jar 2020, s cenou začínajúcou od 1499 dolárov.

Skladateľné zariadenia

ThinkPad X1 Fold je prvý plne funkčný počítač so sklopným OLED displejom. Je navrhnutý tak, aby poskytoval bezprecedentnú produktivitu a ponúkne priekopnícku novú formu, ktorá znovu pretvorí mobilnú výpočtovú techniku. Ako sa mení z viacerých režimov, z malého zariadenia do úplne plochého 13,3-palcového displeja, X1 Fold dodá efektívnosť notebooku s prenosnosťou smartfónov. X1 Fold, vyrobený kombináciou ľahkých zliatin, uhlíkových vlákien a potiahnutý luxusným koženým foliovým poťahom, ponúkne odolnosť a spoľahlivosť, ktorú používatelia očakávajú od každého počítača ThinkPad. Skonštruované spolu s Intel, je toto neptretržite pripojené PC poháňané procesormi Intel Core s technológiou Intel Hybrid a na začiatku v polovici roku 2020 bude k dispozícii so systémom Windows 10. Spoločnosť Lenovo plánuje v budúcnosti ponúknuť počítač ThinkPad X1 Fold spolu so systémom Windows 10X, aby sa zvýšila používateľská skúsenosť pri sklápaní. Voliteľné pripojenie 5G navyše umožní nové spôsoby práce kdekoľvek, kedykoľvek a akokoľvek chcete.

Skladacie obaly

Paradigma knihy je stará už tisícročie. Okamžite známa a prenosná, podobnosť s prenosným počítačom je ihneď zrejmá. Prieskum používateľských skúseností naznačuje, že používatelia, ktorí často striedajú telefón, tablet a prenosný počítač, hľadajú niečo s rôznymi schopnosťami a výhodami. ThinkPad X1 Fold je priekopníckym, novým typom ľahkého zariadenia, ktoré dokáže úspešne premostiť silné stránky každého z nich a je bez kompromisov vo výkone alebo veľkosti obrazovky, no dostatočne kompaktné, aby sa zmestilo aj do najmenších tašiek. Špeciálne pre Windows 10 sme vyvinuli dômyselný softvér na prepínanie režimov, ktoré sa prispôsobujú viacerým prípadom použitia v nových prostrediach.

Otvorený, je X1 Fold ideálny na konzumáciu obsahu s častým využitím dotykov a s 13,3 palcovou OLED obrazovkou a hmotnosťou menej ako 1 kg. V režime na šírku s integrovaným stojanom v koženom fóliovom puzdre, môžu používatelia prezerať a komentovať najnovšie prezentácie alebo používať klávesnicu Bluetooth Mini Fold. Keď je zariadenie zatvorené, klávesnica je uložená a bezdrôtovo nabíjaná vo vnútri systému a zaistená magnetmi. Pri prestávke sledujte najnovšiu epizódu svojho obľúbeného seriálu na jasnom OLED displeji so zážitkom Dolby Audio. V orientácii na výšku môžu používatelia robiť poznámky alebo kresliť koncepty pomocou aktívneho pera alebo listovať a podpisovať úradný dokument. Sklopte obrazovku úplne do roviny a použite ju ako tablet alebo ju mierne ohnite, aby ste si počas nasledujúceho letu prečítali niekoľko kapitol ako knihu.

V známejšej orientácii prenosného počítača, môžu používatelia využiť dva nezávislé displeje, aby optimalizovali účinnosť počas určitých aktivít týkajúcich sa viacerých úloh. Zúčastnite sa videohovoru na hornej obrazovke a zároveň sledujte a upravujte prezentáciu na spodnej obrazovke. Porovnajte dokumenty, ktoré sú nad sebou, alebo si robte poznámky na jednej obrazovke a sledujte prednášku na druhej. Tieto prípady použitia sa môžu samozrejme využiť v režime na výšku alebo na šírku, podľa toho, čo je pre užívateľa najlepšie.

Nakoniec, X1 Fold je dokonale vhodný do kancelárskeho prostredia. Pripojte klávesnicu a myš v plnej veľkosti a druhý displej pomocou USB Type-C a rýchlo umiestnite zariadenie do voliteľného stojana ThinkPad X1 na výšku alebo na šírku. Používatelia ocenia výkonostné výhody kompletného stolového riešenia.

Spoľahlivosť a odolnosť

Viac ako štyri roky vo vývoji sme skúmali štyri primárne návrhy pre X1 Fold a vybrali sme pomer 4x3 s displejom 13,3 palca, aby sme dosiahli čo najlepší zážitok a najvyššiu úroveň produktivity.

Náš vývojový tím ThinkPad neúnavne pracoval s technológiou Intel na prekonaní mechanických a elektrických výzviev s ohybným pántom. A vďaka nášmu partnerstvu so spoločnosťou LG Display nastavujeme nové štandardy pre zdokonalenie technológie skladacích obrazoviek. Výsledkom tohto úsilia bolo niekoľko inovatívnych vývojov:

  • Po spracovaní šiestich rôznych prevedení závesov a viac ako dvadsiatich rôznych variácií, sme vytvorili jedinečný viaczložkový krútiaci mechanizmus závesu, ktorý zvláda záťaž počas záhybu.
  • Závesný mechanizmus v kombinácii s ľahkými zliatinami, vrátane rámovej dosky vystuženej uhlíkovými vláknami, optimalizuje zážitok zo sledovania pri rozloženom plochom povrchu.
  • Displej pOLED použitý pri X1 Fold bol podrobený rozsiahlemu testovaniu trvanlivosti, aby bolo jasné, že spĺňa naše kritériá použiteľnosti, pokiaľ ide o poklepanie, sledovanie a spadnutie.
  • Navrhnutý tak, aby vydržal rovnaké testy ako ostatné notebooky ThinkPad, X1 Fold naďalej vydrží aj rozsiahle cykly skladania obrazovky, záťažové testy a testy používania pera, aby spĺňal naše prísne kritériá kvality.

Očakáva sa, že počítač ThinkPad X1 Fold s operačným systémom Windows 10 bude k dispozícii v polovici roku 2020, pričom ceny by mali začínať od 2499 dolárov. Verzia systému s Windows 10X bude k dispozícii neskôr. Očakáva sa, že skladací stojan ThinkPad X1 Fold Stand bude k dispozícii v 2. polovici 2020. Ceny budú zverejnené bližšie k dátumu uvedenia na trh.

Redefinujte osobnú produktivitu

Hranice medzi používaním notebooku a smartfónu sa stierajú a pracovná sila nasledujúcej generácie s nimi často pracuje súbežne, spoločnosť Lenovo tak predstavuje ThinkBook Plus – notebook s inovatívnym displejom e-ink na vrchnom kryte, pre zvýšenie produktivity a sústredenia. Displej sa dá použiť na vytváranie ilustrácií a písanie poznámok pomocou Precision Pen súčasne s prijímaním dôležitých upozornení pri zatvorenom vrchnom kryte. Toto zariadenie je nový druh prenosného notebooku, ktorý poskytuje inovatívne možnosti a funkcie, ktoré používateľom pomáhajú maximalizovať svoju efektívnosť pri multitaskingu.

ThinkBook Plus bude dostupný od marca 2020, s cenou začínajúcou na 1199 dolároch.

Prenosnosť + jednoduchosť

Nový Lenovo IdeaPad Duet Chromebook je navrhnutý pre tých, ktorí browsujú najnovšími aplikáciami, vyhľadávajú najnovšiu zábavu alebo robia zmysluplnú prácu na cestách a je jedným z najľahších a najtenších Chromebookov na svete s dlhou výdržou batérie až do 10 hodín. Nový, plne vybavený, oddeliteľný Chromebook 2v1 má minimalistický dizajn a voliteľný stylus USI pre intuitívny rukopis, písanie poznámok s nízkou latenciou a kreslenie figúr, takže perfektne kombinuje prenosnosť s jednoduchosťou.

IdeaPad Duet Chromebook bude dostupný od mája 2020, s cenou začínajúcou na 279.99 dolároch.

Modernizácia inteligentného domu

V nadväznosti na úspechy Lenovo Smart Clock a Lenovo Smart Display prináša Lenovo odborné znalosti z inteligentných domácností na novú úroveň s predstavením Lenovo Smart Frame. Smart frame je vybavený obrazovkou s matným povrchom a antireflexnou vrstvou, čo znamená, že obrázky je možné obdivovať a prezerať pri akomkoľvek nastavení jasu alebo dennej doby. Jeho snímač farebného tónu upravuje jas obrazu v súlade s okolitým svetlom v miestnosti, aby bol zážitok zo sledovania prirodzenejší a estetickejší, takže je ideálny pre akúkoľvek miestnosť v dome, kde môžete tieto dávno zabudnuté cestovné fotografie znovu objaviť a zdieľať. Na prehrávanie, pokračovanie alebo pozastavenie snímky fotografií alebo videa je možné použiť celý rad gest rukou.

Lenovo Smart Frame bude dostupný od augusta 2020 s cenou začínajúcou na 399 dolároch.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk