Western Digital debutuje s úložiskom pre umelú inteligenciu

Western Digital debutuje s úložiskom pre umelú inteligenciu

Western Digital uvádza odolnú pamäťovú kartu WD Purple SC QD101 Ultra Endurance microSD navrhnutú špeciálne pre výrobcov zariadení, resellerov a firmy inštalujúce mainstreamové bezpečnostné kamery. Naviac spoločnosť oznámila rozšírenie portfólia pevných diskov o HDD disk WD Purple s kapacitou 14 TB, ktorý je kompatibilný so širokou radou produktov zabezpečovacej techniky.

Podľa výskumu IHS Markit Technology je možné očakávať, že globálne dodávky profesionálnych kamier pre dohľadové a zabezpečovacie systémy vzrastú medzi rokmi 2018 až 2023 zo 140 miliónov kusov na 224 miliónov. Samotné kamery so vstavanou pamäťou potom porastú priemerne o 17 % ročne. Medzi rokmi 2018 a 2023 porastie podiel kamier podporujúcich rozlíšenie 4K medzi sieťovými kamerami z 3,6 % na viac než 24 %. V tejto súvislosti sa očakáva 5,7násobný nárast záznamu generovaného v rozlíšení 4K oproti rozlíšeniu 1080. To len potvrdzuje rýchle rastúce požiadavky na ďalšie ukladacie kapacity.

Portfólio produktov Western Digital s označením WD Purple je navrhnuté špeciálne na zabezpečenie spoľahlivého výkonu v mainstreamových dohľadových a zabezpečovacích systémoch, ktoré pracujú nepretržite v režime 24/7. Tieto na mieru navrhnuté riešenia ponúkajú v tomto segmente vysokú kvalitu a dlhodobú spoľahlivosť pre vysoké pracovné zaťaženie. Bežné používateľské pamäťové karty microSD alebo bežné HDD disky nie sú na tento charakter pracovného zaťaženia dostatočné.

Odolná pamäťová karta WD Purple SC QD101 Ultra Endurance microSD

Pamäťová karta WD Purple SC QD101 microSD využíva technológiu Western Digital 3D NAND s 96 vrstvami a poskytuje rastúcemu trhu bezpečnostných kamier cenovo výhodnú kombináciu vysokej odolnosti, vysokého výkonu a veľkej kapacity až do 512 GB.

  • Navrhnutá pre integrátorov a firmy dodávajúce zabezpečovacie dohľadové kamerové systémy
  • Ideálna na mainstreamové nahrávanie a zálohovanie priamo v kamerách
  • V kompatibilných kamerách je možné aktivovať monitoring stavu pamäťovej karty, umožňujúcej firmám a systémovým integrátorom získavať informácie a upozornenia na zostávajúce hodnoty odolnosti a životnosti a preventívne poskytnú pamäťovej karte potrebný servis
  • Dostupná v kapacitách 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB
  • Ultravysoká odolnosť pre dlhé, kontinuálne nahrávanie

Pevný disk WD Purple 14 TB HDD je kompatibilný so širokou radou bezpečnostných systémov

  • Pevný disk WD Purple 14 TB, ako ďalšie disky Western Digital rady WD Purple, je navrhnutý pre bezpečnostné kamerové systémy s vysokým rozlíšením záznamu v nepretržitej prevádzke v režime 24/7
  • Disk vyžíva exkluzívnu technológiu Western Digital AllFrame pre vylepšený záznam videa, ktorá napomáha obmedziť chyby, pixeláciu videa alebo prerušovanie záznamu, ktoré by mohlo nastať v nahrávacom zariadení
  • Pevné disky WD Purple majú vylepšené hodnoty pracovného zaťaženia, čo podporuje systémy navrhnuté pre nepretržitý záznam videa v režime 24/7 pri využití až 64 kamier.

Dostupnosť: Pevné disky HDD WD Purple 14 TB sú k dostupné prostredníctvom vybraných resellerov a predajcov. Pamäťová karta WD Purple SC QD101 microSD bude na trhu v prvom štvrťroku roku 2020.

Zdroj: Western Digital

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk