HP predstavuje novú generáciu notebookov Spectre x360 13

HP predstavuje novú generáciu notebookov Spectre x360 13

Výborné spracovanie, výkon, mobilita a posilnené bezpečnostné funkcie opäť posúvajú hranice toho, čo dnešný a náročný používateľ očakáva.

Spotrebitelia chcú stále viac jedno zariadenie pre svoje pracovné úlohy i osobný život. Prémioví zákazníci trávia takmer polovicu svojho času na počítači mimo domova. Šesť z desiatich používateľov sa navyše obáva, že notebook nedostatočne ochráni ich súkromie. Práve preto Spectre x360 13 ponúka používateľom špičkový sofistikovaný dizajn, mobilitu a bezpečnosť - aby používateľ mohol byť vždy a všade pokojný a mal k dispozícii výkon potrebný pre svoju prácu i zábavu.

Krásny aj ergonomický:

 • O 13 % menší oproti minuloročnému modelu, s pomerom obrazovky k telu 90 % v každom uhle a hmotnosťou 1,27 kg - a to všetko s omnoho vyšším výkonom.
 • Voliteľne obrazovka so svietivosťou 400 nit, prvý trinásťpalcový 4K OLED displej s technológiou True Black HDR a kontrastným pomerom 100 000:1 od HP, ktorý ponúka dokonale sýtu čiernu farbu, je vybavený antireflexnou povrchovou úpravou pre dobrú čitateľnosť na slnku a je už vo výrobe farebne kalibrovaný s Delta E <2 pre o 30 % širšie farebné spektrum .
 • Nádherne rezaný dvakrát skosený "ostrý" dizajn vďaka vysoko precíznemu CNC frézovaniu hliníkového tela.
 • Integrované funkcie s umiestnením portu USB-C v pravom rohu pre lepší manažment káblov a tlačidlo napájania v ľavom rohu zariadenia, aby nedošlo k náhodnému vypnutiu napájania.
 • Najnovší farebný variant okrem Nightfall Black s úpravou Copper Luxe a Poseidon Blue s úpravou Pale Brass je Natural Silver.

HP Spectre x360 13 je o 13 % menší v porovnaní s predošlou generáciou, o 23,4 mm menší na výšku, s horným okrajom menším o 12 mm a spodným o 15 mm.

Výkonný a prepojený:

 • Certifikovaný pre program Project Athena spoločnosti Intel.
 • Dvakrát vyšší výkon oproti predchádzajúcej generácii, prvý konvertibilný počítač od HP s štvorjadrovým procesorom Intel Core 10. generácie s grafikou Iris Plus.
 • Výdrž batérie až 22 hodín je dostatočná pre celý deň práce.
 • Štandardne dodávaný s Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) a voliteľne s 4x4 Gigabit LTE pre o 122 % rýchlejšie pripojenie oproti konfigurácii Cat9 2x2, s až dvakrát vyššou priepustnosťou oproti predchádzajúcej generácii a až trikrát rýchlejším prenosom súborov v porovnaní s Wi- Fi 5 .
 • Optimalizovaný systémový výkon vďaka HP Command Center; prioritizácia úloh a aplikácií pre optimálne spracovanie paketov a lepšiu priepustnosť a latenciu s novou funkciou HP Network Booster; a výber z rôznych prednastavených farebných profilov, presné zobrazenie farieb pri nakupovaní, úpravách fotografií alebo sledovaní filmov vďaka novej technológii HP Display Control.

HP Spectre x360 13 je vybavený prijímačmi 4x4 LTE pre podporu rýchlosti sťahovania v rade gigabajtov ; funkcia HP Network Booster používateľom umožňuje kombinovať rôzne sieťové rozhrania Wi-Fi a LTE13 pre optimálne pripojenie vždy a všade.

Bezpečný a inteligentný:

 • Šesť z 10 používateľov si v záujme bezpečnosti a z obáv proti zneužitiu15 fyzicky zakrýva webkameru na svojom notebooku. Vypínač webkamery v podobe samostatného tlačidla HP Webcam Kill Switch obmedzuje riziká hacknutia cez webkameru tým, že ju v čase, keď nie je používaná, odreže od napájania.
 • Nové samostatné tlačidlo s LED indikátorom pre zapínanie a vypínanie mikrofónu.
 • Na začiatku budúceho roka aj možnosť voľby variantu so zabudovaným privátnym filtrom obrazovky s ocenenou technológiou HP Sure View Gen3 so svietivosťou až 1000 nit.
 • Jednoduché prihlásenie pomocou systému Windows Hello so štandardnými funkciami, ako je najmenšia IR kamera HP s rozmerom 2,2 mm a čítačka odtlačkov prstov, pre pohodlie používateľa umiestnená priamo na klávesnici.
 • Ochrana pri online aktivitách pri pripojení k nezabezpečeným alebo nedôveryhodným sieťam Wi-Fi pomocou ExpressVPN a správa hesiel "pod jednou strechou" vďaka funkcii LastPass.

Osem z 10 ľudí si myslí, že výrobcovia notebookov by mali uľahčiť vypnutie webkamery notebooku. HP teraz ponúka komfortný a bezpečný vypínač webkamery notebooku HP Webcam Kill Switch.

Najlepšie produkty si zaslúžia najlepšiu starostlivosť

Prémiový laptop HP Spectre x360 13 je jedným z vybraných produktov, u ktorých spoločnosť HP ponúka svoju novú službu prémiového servisu. S týmto vyšším stupňom podpory už nemusí zákazník svoj notebook nikam nosiť ani posielať. Naopak servis príde za ním. To všetko bez stresu zo zbytočnej administratívy a poplatkov. Prémiová podpora pre notebooky radu HP Spectre, HP ENVY a OMEN navyše k štandardnému servisu ponúka:

 • Prednostné vybavenie servisného zásahu
 • Opravu notebooku doma alebo v práci
 • Servisné hodiny od pondelka do piatku od 8 do 18 hodín
 • Možnosť zapožičania náhradného notebooku počas doby opravy

Cena a dostupnosť: HP Spectre x360 13 bude v predaji od októbra za cenu od 1 279 eur. HP Spectre x360 13 vo farebnom prevedení Poseidon Blue s 16 GB RAM, 4 K OLED displejom a 1 TB SSD a 32 GB Optane bude v predaji od novembra za cenu 1 819 eur. HP Spectre x360 13 vo farebnom prevedení Natural Silver s 8 GB RAM, displejom FHD a 512 GB SSD a 32 GB Optane bude v predaji od októbra za cenu od 1 359 eur.

Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk