TP-Link prezentuje svoje najnovšie sieťové produkty

TP-Link prezentuje svoje najnovšie sieťové produkty

TP-Link rozširuje populárny rad mesh sietí Deco a predstavuje portfólio produktov s podporou Wi-Fi 6.

TP-Link predstavuje návštevníkom na veľtrhu IFA štyri nové mesh systémy zo svojej širokej rady Deco. Predovšetkým sa jedná o Deco X60, ktorý okrem inteligentnej mesh technológie disponuje tiež novým štandardom Wi-Fi 6. Rovnako ako jeho menší brat, Deco X20. Sieťový špecialista TP-Link predstavuje v hale 17 tiež novú verziu Deco P9, ktorá je vybavená funkciou dátového prenosu cez elektrické vedenie, ako aj Deco E3 v roli cenovo dostupného mesh systému.

Deco X20

Zariadenie Deco X20 je o niečo menšie ako Deco X60, ale rovnako výkonné. Má tiež Wi-Fi 6 a dosahuje rýchlosť až 1800 Mbit/s. Každá jednotka komunikuje v dvoch pásmach, má dva gigabitové porty a je vybavená bezpečnostným riešením HomeCare, ktoré prináša bezplatný antivírusový softvér a rozsiahle funkcie pre ochranu detí na internete. V prípade chytrých domácností funguje Deco X20 ako rozbočovač pre správu bezdrôtových zariadení prostredníctvom IFTTT alebo možno nastavovať vybrané sieťové funkcie cez hlasových asistentov Alexa alebo Google Assistant. V závislosti na aktuálnej potrebe ho možno nastaviť aj ako prístupový bod.

Deco P9

Toto Deco kombinuje inteligentnú mesh sieť s technológiou powerline umožňujúcu prenos dát cez elektrické vedenie. To znamená, že WLAN signál možno sprostredkovať na vzdialené miesta, aj za hrubé steny a stropy, až do dielne, garáže či záhradného domčeka. V porovnaní s už dostupným systémom Deco P7 neprichádza P9 v podobe dizajnových diskov, ale v štýlovom stĺpikovom prevedení, a možno ho preto ľahšie integrovať do domáceho prostredia. Pokiaľ chcete pripojiť k sieti televízor, set-top box, hernú konzolu alebo PC pomocou kábla, môžete využiť dva gigabitové porty na každej jednotke.

Deco E3

Najefektívnejší spôsob, ako nahradiť existujúcu Wi-Fi infraštruktúru za modernu Wi-Fi mesh sieť, predstavuje práve model Deco E3. Balíček sa skladá z routeru a extenderu. Po inštalácii potom v domácnosti vytvorí inteligentnú, jednotnú mesh sieť s jedným sieťovým názvom, napr :. "Domáca Wi-Fi". Pre káblové pripojenie je potom k dispozícii gigabitový port a Deco E3 podporuje aj Alexu a IFTTT.


TP-Link taktiež predstavuje novú generáciu bezdrôtového pripojenia k sieti - rad produktov podporujúcich nový štandard Wi-Fi 6. Aby bolo možné reagovať na rýchlo rastúce požiadavky na sieť, bol nutný nový Wi Fi štandard (Wi-Fi 6 / 802.11ax). Do domácej siete je integrovaných stále viac koncových zariadení, čo vedie k jej častému preťaženiu a oneskoreniam v komunikácii. Wi-Fi 6 zaručuje pre pripojené zariadenia vyššiu rýchlosť, dlhší dosah a väčšiu kapacitu.

Mesh sada pre Wi-Fi 6: Deco X60

Deco X60 je prvý mesh systém spoločnosti TP-Link s Wi-Fi 6, ktorý môže v sade s tromi jednotkami pokrývať Wi-Fi signálom plochu až 650 m2. Deco X60 poskytuje dátový prenos bez oneskorenia (575 Mbit/s na 2,4GHz pásme a 2400 Mbit/s na 5 GHz) pre viac ako 100 zariadení a pridelí vhodnú šírku pásma podľa potreby. Tým sa uvoľňujú zbytočne blokované prostriedky a sú distribuované medzi aktívnych užívateľov. Zvýšená účinnosť tak zaisťuje rozšírenie kapacity pre paralelne bežiace aplikácie a umožňuje existenciu aplikácií náročných na šírku pásma, ako sú televízne vysielanie vo 4K aj 8K, hranie hier alebo riadenie inteligentnej domácnosti.

WLAN router Archer AX50

Tento Wi-Fi 6 router pracuje v pásme 2,4 GHz pri rýchlosti až 574 Mbit/s a ​​v pásme 5 GHz pri rýchlosti až 2402 Mbit/s. Vnútri je výkonný dvojjadrový procesor od spoločnosti Intel. Pretože nový WLAN štandard je schopný znásobiť výkon svojho predchodcu Wi-Fi 5, možno generovať dva dátové prúdy v jednom smere a súčasne prenášať dáta na niekoľko zariadení naraz (2x2 MU-MIMO). Ako obvykle u produktov v tejto kategórii, poskytuje TP-Link svojim zákazníkom v rámci HomeCare zadarmo antivírusový softvér a rodičovskú kontrolu.

WLAN repeater RE505X

Aj napriek výrazne zvýšenému dosahu Wi-Fi 6, nie všetky rohy bytu môžu byť vybavené dostatočnou šírkou pásma. Pre zosilnenie existujúceho signálu tu prichádza do úvahy cenovo efektívny extender. RE505X prenáša zaznamenaný signál do vzdialených miest bezprecedentnou rýchlosťou až 1,5 Gbit/s. RE505X je kompatibilný s produktmi OneMesh pre neskoršie rozšírenie siete, takže ak sa zmenia požiadavky, nič nebráni tomu, aby sa dovybavilo a rozšírilo pokrytie akejkoľvek OneMesh siete.

Sieťová PC karta TX3000E

Aby bolo možné plne využívať výhody nového WLAN štandardu, musí byť pripojené koncové zariadenie samozrejme tiež kompatibilne s Wi-Fi 6. Pre PC predstavuje TP-Link novú sieťovú kartu TX3000E, ktorá prostredníctvom dvoch externých antén dosahuje prenosové rýchlosti až 2402 Mbit/s. To umožňuje sťahovať videá v HD kvalite počas niekoľkých sekúnd alebo prenášať niekoľko streamovaných živých videí súčasne a bez oneskorenia. To je obzvlášť zaujímavé pre náročných hráčov, pre ktorých aj najmenšie oneskorenie môže mať ďalekosiahle dôsledky. Sieťová karta tiež podporuje aktuálny šifrovací štandard WPA3 a inštaluje sa klasicky cez PCI Express.

Zdroj: TP-Link

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk