Novinky od Western Digital predstavené na veľtrhu IFA 2019

Novinky od Western Digital predstavené na veľtrhu IFA 2019

Zahŕňajú ich herné externé disky WD_BLACK, super tenký prenosný externý disk s kapacitou 5 TB a nové pamäťové karty SanDisk s vysokou rýchlosťou prenosu dát.

WD_Black

Produktová rada externých herných diskov WD_Black, je postavená na mieru hráčom počítačových hier, ktorí čelia problémom pri rozhodovaní, ktoré obľúbené hry obetovať, v okamihu, kedy ukladacia kapacita ich herných zariadení dosiahla limit. Medzi piatimi novinkami tejto produktovej rady stojí za povšimnutie herný disk WD_Black P50 Game Drive SSD, ktorý je vo svojej triede prvým externým herným diskom s rozhraním SuperSpeed USB (20 Gb/s). Táto novinka bude v predaji v priebehu tohto roku. Navyše táto produktová rada zahŕňa dva externé disky licencované značkou Xbox: Herný disk WD_Black P10 Game Drive pre Xbox One (už teraz k dostupný) a WD_Black D10 Game Drive pre Xbox One (dostupný koncom septembra). Tieto dva disky ponúkajú taktiež skúšobné členstvo v programe Xbox Game Pass Ultimate. Produktová rada WD_Black poskytuje výkon, kapacitu a spoľahlivosť, ktoré umožnia hráčom na PC, aj konzolách hrať ešte lepšie a bez obmedzenia.

WD

Oceňovaná produktová rada prenosných externých diskov My Passport je najnovšie vylepšená tak, aby omnoho lepšie vyhovovala dnešným potrebám používateľov. Teraz s kapacitou až 5 TB vo vôbec najtenšom rozmere ponúka tento disk väčší ukladací priestor kdekoľvek na cestách pre ľahký prenos a uchovávanie dát, ako sú drahocenné fotografie, videa a dokumenty. Nové externé disky My Passport a My Passport for Mac sú dodávané v širokej palete farebných variant a štíhlom dizajne a je na nich poskytovaná trojročná záruka. Disk je tenký len 19,15 mm (0,75"). Disky My Passport sú naformátované pre Windows 10 a majú konektor USB 3.0 spätne kompatibilný s rozhraním USB 2.0. My Passport for Mac je formátovaný pre macOS Mojave a má USB-C konektor, je teda ihneď po rozbalení pripravený na použitie.

Cena: Nové externé disky My Passport budú dostupné prostredníctvom internetových obchodov a u vybraných predajcov. Ceny budú začínať na 89 EUR pre 1TB model a končiť na 219 EUR pre model 5 TB. Pri modeloch My Passport for Mac 5TB je doporučená koncová cena 229 EUR.

SanDisk

Značka SanDisk u svojej novej pamäťovej karty SanDisk Extreme PRO CFexpress Card Type B využíva technológiu NVMe novej generácie. Nová karta je určená predovšetkým pre fotografov a kameramanov, ktorí potrebujú využívať výhody najmodernejších technológií pre digitálny obsah vo vysokom rozlíšení. Vďaka doslova bleskovej rýchlosti prenášania dát, viac než trikrát vyššej než pri našich existujúcich pamäťových kartách, karty formátu CFexpress umožňujú konzistentné nahrávanie videa v rozlíšení RAW 6K video a vylepšujú sled prác. Nové karty budú dostupné v priebehu tohto roku.

SanDisk ďalej predstavuje pamäťovú kartu 1TB SanDisk Extreme PRO SD UHS-I – najrýchlejšiu kartu na svete s kapacitou 1 TB formátu UHS-I SD2

Ďalším vystaveným prielomovým produktom značky SanDisk je svetovo prvé zariadenie typu dva-v-jednom, bezdrôtová nabíjačka s automatickým zálohovaním iXpand Wireless Charger . Tento nový produkt ponúka používateľom súčasne nabíjanie a lokálne zálohovanie fotografií pre iPhony a smartfóny s Androidom, ktoré podporujú technológiu Qi. Tieto riešenia prinášajú elegantný spôsob, ako bezpečne zálohovať digitálne spomienky pri rutinnej činnosti, akou je dobíjanie telefónu.

Pre zákazníkov, ktorí hľadajú rýchlu dodatočnú ukladaciu kapacitu pre svoj iPhone a chcú na ňom uvoľniť miesto pre ďalšie fotografie a videa uvádza SanDisk nový flash disk iXpand Flash Drive Go.

Zdroj: Western Digital

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk