Nová turnajová myš Razer Viper ponúka 3x rýchlejšie ovládanie hry

Nová turnajová myš Razer Viper ponúka 3x rýchlejšie ovládanie hry

Razer predstavil Razer Viper - odľahčenú hernú myš, navrhnutú v spolupráci s profesionálnymi hráčmi, ktorá sa môže pochváliť novými optickými spínačmi Razer. Každý detail myši Razer Viper prešiel dôkladnou kontrolou tak, aby hráčom zabezpečili absolútnu kontrolu pri kompetitívnej hre, preto je myš vybavená 5G optickým senzorom Razer a o obmedzenie problémov s ťahaním sa postará kábel Razer Speedflex.

Nové optické spínače

Viper je prvá myš z dielne spoločnosti Razer, ktorá v sebe skrýva nové optické spínače Razer. Ide o najrýchlejší spínače, aké Razer doteraz vyvinul, ktoré sa môžu oproti klasickým mechanickým spínačom pochváliť až trojnásobnou rýchlosťou aktivácie. Klasické mechanické spínače posielajú elektrické signály cez kovové kontakty, signál sa tak ďalej odráža a môže dôjsť k jeho znásobeniu. To, že počítač zaznamená kliknutie len raz, zaisťuje tzv. "Debounce delay", ten ale zároveň znižuje rýchlosť odozvy.

U optických spínačov Razer k žiadnemu fyzickému kontaktu pri odoslaní signálu nedochádza. Používa sa infračervený lúč, ktorý prejde spúšťou a odošle do počítača elektrický signál. Spínače vďaka tomu okamžite reagujú na každé kliknutie a tak nehrozí, že by niektorá akcia dopadla inak, než hráč zamýšľal. S životnosťou až 70 miliónov kliknutí sú optické spínače Viper navrhnuté tak, aby zvládli aj tie najnáročnejšie herné zápasy a pritom hráčom zabezpečili potrebnú rýchlosť a presnosť.

Testované profesionálmi priamo pri hre

Razer Viper predstavuje nový štandard herných myší a priamo pri hre ju testovali tí najlepší profesionálni hráči. Legenda v hre CS: GO tímu MIBR, Epitacio "TACO" de Meloit, si prototyp Razer Viper vyskúšal pri hre na turnajoch v priebehu posledného roka.

Do myši Razer Viper som sa zamiloval na prvý pohľad, má perfektný tvar. Vďaka optickému spínaču pôsobí každé kliknutie plynulejšie a rýchlejšie a ohybný kábel je pri hraní CS: GO úplne úžasný.

hovorí TACO z MIBR.

Minimálna hmotnosť pre nekompromisný výkon

S hmotnosťou iba 69 gramov je Viper tá najľahšia myš, akú kedy spoločnosť Razer vyrobila. Zníženie hmotnosti sa ale podarilo dosiahnuť bez obmedzenia sily kostry a tak je výsledkom pevné, obojručné šasi, bez kompromisov čo do odolnosti alebo sily. Odľahčené šasi myši Viper je navrhnuté tak, aby vydržalo aj tie najnáročnejšie esportové zápasy.

Viper sa môže pochváliť novým káblom Razer Speedflex. Vďaka novému povrchu kábla, ktorý minimalizuje ťahanie, sa hráči môžu tešiť na dlhé, ničím neobmedzené ťahy myšou a pohyb bez zadrhávania. Kábel totiž výrazne obmedzuje trenie a zasekávaniu na tradične problémových miestach a postará sa aj o oveľa menej drhnutia pri pohybe kábla po stole a jeho hranách.

Myš Razer Viper je vybavená oceňovaným 5G optickým senzorom s natívnym rozlíšením 16 000 DPI, presnosťou rozlíšenia 99,4% a rýchlosťou sledovania 450 palcou za sekundu (IPS).

Extrémna možnosti prispôsobenia

Razer Viper je plodom pokračujúcej spolupráce medzi spoločnosťou Razer a tými najlepšími profesionálnymi hráčmi a tak disponuje funkciami, ktoré sú vyrobené priamo na mieru kompetitivnímu hraniu na turnajoch.

Softvér Razer Synapse 3 umožňuje doladiť nastavenie DPI do tých najmenších detailov. Nastavenie sa potom ukladá priamo v internej pamäti DPI, takže k nemu majú užívatelia okamžitý prístup, nech už sú kdekoľvek. Viper je vybavený ôsmimi programovateľnými tlačidlami, ktoré je možné ďalej upravovať cez makrá a sekundárne funkcie. K tým najdôležitejším akciám sa tak dá dostať ľahko a rýchlo.

Cena a dostupnosť: 79,99 USD / 89,99 EUR. Razer.com - PRÁVE TERAZ. Globálne - PRÁVE TERAZ.

Zdroj: Razer, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk