ADATA uvádza nové SSDčko SU650

ADATA uvádza nové SSDčko SU650

Vďaka použitiu 3D TLC Flash čipov ponúka SSD disk kapacity až do 480 GB s prenosovými rýchlosťami až 550 MB/s pre čítanie a 510 MB/s pre zápis. Výkonnosť a dátová integrita sú zaistené podporou inteligentného SLC cachingu a opravného kódu Low-density parity-check (LDPC). Vzhľadom k veľkosti M.2 2280 je SSD disk SU650 ideálny ako pre notebooky, tak aj pre stolové počítače.

3D NAND je skvelou voľbou pre upgrade

Pri návrhu SU650 boli použité pamäťové čipy 3D NAND Flash, čo umožňuje ponúknuť efektívnejší a spoľahlivejší disk vo vyšších kapacitách (120 GB, 240 GB a 480 GB). Či už ho používatelia využijú ako systémový disk alebo dátové úložisko, ide o jednoduchý spôsob, ako zrýchliť chod počítača. Skvelou voľbou je najmä pre ľudí, ktorí práve prechádzajú z pevných diskov na SSD. Navyše majú 3D NAND Flash obvody výrazne nižšiu spotrebu v porovnaní s pevnými diskami až o 80%, čo ocenia najmä pracujúci používatelia na notebookoch v teréne.

Rýchly a spoľahlivý

Vďaka inteligentnému SLC cachingu majú pamäťové čipy NAND Flash skvelý výkon. Aj preto dosahuje SU650 rýchlosti pre čítanie a zápis až 550/510 MB/s, takže ponúkne svojim majiteľom rýchlejší štart systému, prenos súborov a sťahovanie z internetu. Okrem toho vie vďaka opravnému kódu LDPC odhaliť a tiež opraviť väčšie množstvo chýb v dátach. Ukazovateľ strednej doby bezporuchovej prevádzky (mean time between failure, MTBF) dosiahol hodnoty 2 milióny hodín. Pre porovnanie, disky s obvodmi 2D NAND Flash dosahujú bežne 1,5 milióna hodín.

SSD Toolbox a Migration Utility zadarmo

Pri kúpe SSD disku SU 650 získajú noví majitelia tiež programy ADATA SSD Toolbox a ADATA Migration Utility. SSD Toolbox umožňuje monitorovať a spravovať SU650, zobrazovať stav disku, mieru opotrebenia a informácie o životnosti. Migration Utility je obzvlášť užitočné pre všetkých, ktorí prechádzajú z disku HDD na SSD, nakoľko rýchlo a jednoducho zálohuje a prenesie obsah celých diskov, a to vrátane operačných systémov.

Odporúčané koncové ceny: SU650 120GB – 22 eur, 240GB – 36 eur, 480GB – 62 eur

Zdroj: Adata

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk