Novinky zo sveta Lenovo Think - Inovácie ruka v ruke s bezpečnosťou

Novinky zo sveta Lenovo Think - Inovácie ruka v ruke s bezpečnosťou

Každá spoločnosť sa snaží neustále inovovať a prinášať lepšie produkty či použiteľné výmysly. Máloktorá značka je však natoľko známa svojou neustálou inováciou na poli výkonu, bezpečnosti a využiteľnosti v reálnom svete, a to pri stálom zachovávaní striedmeho dizajnu a dobrých návykov, ako je rad produktov Think. Spoločnosť Lenovo neustále prináša ďalšie a ďalšie vychytávky a len nedávno si pozvala novinárov a partnerov na malé stretnutie, kde sa podelila o svoje momentálne úspechy a predstavila aj niečo z vízie do budúcnosti.

Lenovo je partnerom jedného známeho výrobcu prevažne červených športiakov s logom vzpínajúceho sa koňa a ich snahy získať trofeje v pretekoch Formula 1, takže celá akcia sa udiala v priestoroch bratislavskej Max 60 motokárovej haly so sprievodným programom v podobe zážitku na elektrických motokárach.

To najlepšie však neboli zaujímavé priestory, ani možnosť vybúriť sa s ďalšími účastníkmi na trati. Hlavnými hviezdami večera boli ThinkPad notebooky a prezentácia prešpikovaná zaujímavými informáciami.

Prezentáciou nás previedol Michal Pikus, EAST SMB 4P manažér spoločnosti Lenovo, a začal rovno popísaním momentálnej situácie na trhu a trendov, ktoré pomaly, ale isto hýbu spoločnosťami. Či už ide o túžby zákazníkov a firiem po stále ľahších, výkonnejších a bezpečnejších zariadeniach, zvyšujúce sa nároky takzvaných mileniálov či míľovými krokmi napredujúce pracovné podmienky v IT sektore a firemnom prostredí, Lenovo neustále načúva svojím fanúšikom a snaží sa promptne reagovať na všetky potreby.

Zopakované boli tiež najnovšie prírastky do portfólia Think produktov, či už notebookov, počítačov, monitorov alebo príslušenstva.

Z notebookov musím spomenúť, že recenziu na najnovší notebook z modelového radu X1 s menom Extreme si môžete prečítať na našej stránke, hoci na základe svojej mierne vyššej ceny neobdržal plné skóre. Ďalšia zaujímavá recenzia, ktorú si môžete čerstvo prečítať, je na ThinkPad E590, ktorý je cenovo oveľa zaujímavejší a pritom stále nadmieru výkonný a predstavuje tak skvelú možnosť pre vstup do sveta Think zariadení. Všetky novinky ponúkajú najnovšie procesory nielen značky Intel, ale už aj výkonnejšie modely od AMD, rýchle disky či dobre vyvážené doplnkové komponenty ako grafické karty či profesionálne monitory. Ďalšími inováciami ako zabudovanou fyzickou krytkou webkamery nazývanou ThinkShutter, bezplatnou aplikáciou na sledovanie bezpečnosti na WiFi sieťach či dvojitými ochranami BIOSu a dôležitých softvérových aj hardvérových komponentov si Lenovo stále udržuje náskok pred konkurenciou.

Veľké, malé aj najmenšie stolové počítače z radu Think si rovnako prešli vylepšeniami, pribudli nové možnosti pri výbere procesorov aj grafických kariet pri zachovaní skvelých možností budúceho vylepšenia či jednoduchosti opravy.

V Lenovo sa taktiež snažia prinášať pridanú hodnotu, kde by ju možno bežný zákazník nehľadal. To je napríklad vidno pri predstavení monitorov, do ktorých je možné na zadnej strane uložiť kompaktný počítač z radu Think TIO, vďaka čomu vznikne jednoducho vylepšiteľný AIO počítač. Šikovní technici a dizajnéri v Lenovo si totiž očividne uvedomili, že životnosť monitora je oveľa dlhšia ako životnosť a funkcionalita kancelárskych počítačov, a preto sa rozhodli vytvoriť možnosť All-In-One počítača, ktorý nebude o pár rokov potrebné celý aj s monitorom vyhodiť z obehu, no bude stačiť dokúpiť model počítača s novšími komponentami.

Na záver zazneli informácie o partnerstvách, ktoré sa Lenovo podarilo vybudovať a vďaka ktorým dokáže ako spoločnosť a výrobca produktov oveľa rýchlejšie a jednoduchšie reagovať na meniace sa trendy či nové hrozby v IT svete. Spomeniem len pár najznámejších mien, ktoré so spoločnosťou Lenovo úzko spolupracujú, ako sú Intel, Microsoft, MobileIron či WINMAGIC, no takýchto strategických spoluhráčov je oveľa viac a každý pre majiteľov Lenovo produktov prináša inováciu či bezpečnosť v inom segmente.

Pokiaľ si Lenovo udrží smer, ktorým sa posledných pár rokov uberá, bude na svete určite veľa spokojných, spokojne pracujúcich a bezpečných ľudí a ja sa teším na ďalšie novinky, ktoré budeme v redakcii testovať v dohľadnej budúcnosti.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk