Boli sme sa zoznámiť s novými prírastkami do portfólia Lenovo Legion

Boli sme sa zoznámiť s novými prírastkami do portfólia Lenovo Legion

Spoločnosť Lenovo predstavila nové kúsky v ponuke svojej herne orientovanej značky produktov Legion. My sme pri tom, samozrejme, nemohli chýbať, takže sme si urobili malý výlet do Prahy a zúčastnili sa oficiálnej premiéry nových Lenovo Legion notebookov a stolových počítačov na českom a slovenskom trhu.

Lenovo je značka známa vo svete technológií už dlhé roky, no Legion je stále mladšie označenie ich produktov. Snaha vylepšovať svoje zariadenia a ponúkať nielen najlepší možný pomer ceny za výkon, ale aj zaujímavý dizajn, ktorý sa nestratí ako v izbe zapáleného hráča, tak na mítingu s profesionálmi, a v neposlednej rade kvalitu a spoľahlivosť je pri Lenovo Legion citeľná ešte viac ako v predošlých rokoch.

Pri dizajnovaní a výrobe svojich nových zariadení sa totiž nevybrali iba za tými najzapálenejšími hráčmi, ale snažili sa vypočuť väčšiu čast herného osadenstva. Tí najzapálenejší hráči sú totiž často aj tými najhlasnejšími a zaujímajú ich aj veci, ktoré množstve ľudí ničím nezlepšia život. To môže potenciálne širšie spektrum ľudí odrádzať od kúpy. Lenovo si preto urobilo prieskum nielen medzi svojimi zákazníkmi, ktorý odhalil zaujímavé fakty podporujúce dojmy a trendy posledných rokov.Celkový prieskum ukazuje, že bežný hráč už nie je 20-ročný študent, ani 40-ročný samotár bývajúci s rodičmi. Nie, čoraz viac sa totiž vyrovnáva pomer medzi ženami a mužmi (46%-54%), ktorí hrávajú hry a kupujú si herný hardvér. Priemerný vek hráča sa tiež momentálne pohybuje okolo 34 rokov. Ďalší prieskum priamo medzi zákazníkmi Lenovo Legion ukázal, že viac ako 60% z opýtaných majiteľov je zamestnaných na trvalý úväzok a len 17% momentálne študuje.

Hráči už jednoducho nepredstavujú špecifickú skupinu ľudí, ktorí uvidia ostré uhly, nablýskaný povrch, farebné svetielka na každej voľnej ploche a softvér na správu makro kláves. Ako väčšina hráčov a hráčok vie, my sme všade. Od internetových kaviarní cez študentské internáty, bežné domácnosti až po nadnárodné firmy. A práve preto sú nové Legion notebooky a stolové počítače tak zaujímavé.

Tohtoročná nádielka nie je oproti tej minuloročnej iba výkonnejšia, ale prešla aj úplnou zmenou dizajnu, ktorá by mala viac zodpovedať požiadavkám moderných hráčov. Lenovo so značkou Legion síce začiatok roka 2017 neodštartovalo zle, no išlo o typicky vyzerajúce herné zariadenia plné agresívnych kriviek a svetielok len za účelom mať krivky a svetielka, ako má aj rad ďalších produktov iných značiek. Zariadenia z rady Legion 2018 ale prichádzajú s kompromisom. Existuje totiž veľmi tenká hranica medzi striedmym dizajnom, ktorý prejde bez povšimnutia na pracovnom stretnutí či v kancelárii profesionála, a jedinečnou osobnosťou s agresívnym dizajnom a podsvietením, ktoré dokáže zo zariadenia okamžite urobiť hviezdu večera.


Do hlavného portfólia Lenovo Legion pribudli dva nové notebooky a dva stolové počítače, ktoré sa ešte ďalej delia po stránke výkonu.

Notebook Legion Y530 prináša kombináciu výkonu postačujúceho aj na moderné tituly v tele s moderným dizajnom, ktorý je navrhnutý s prihliadnutím na optimalizáciu chladenia, a to za veľmi prívetivú cenu.

Plnohodnotná klávesnica s numlockom a bielym podsvietením zaručuje, že si hráči vychutnajú ako prácu, tak aj zábavu, a to nielen doma, ale aj na cestách. Telo Legion Y530 z odolného plastu má hrúbku 24 mm a váži iba 2,3 kg. Základné modely ponúknu grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1050, no dostupné budú aj verzie s kartami až po GTX 1060 a všetky budú spolupracovať s procesormi Intel Core ôsmej generácie. V Lenovo vďaka uloženiu webkamery, ktorú tak či tak množstvo hráčov nepoužíva, pod displej taktiež dosiahli takmer úplnú absenciu rámikov a zážitok z hry a dojem veľkého displeja v kompaktnejšom tele je tak ešte silnejší. Panely s uhlopriečkou 15,6“ disponujú 1080P rozlíšením s viac ako dvomi miliónmi pixelov a rozlíšením FHD. Lenovo Legion Y530 by mal byť na slovenskom trhu dostupný od augusta za cenu od 929 eur.


Vyššia rada notebookov s označením Legion Y730 je vyrobená z celohliníkových materiálov a rovnako sa pýši spojením výkonného hardvéru od NVIDIA a ôsmou generáciou procesorov Intel Core. Y730 ponúka po stránke podsvietenia už nielen jednu farbu, ale plné RGB spektrum. Po stránke grafického výkonu budú modely začínať s grafickou kartou GTX 1050 Ti, no na výber bude neskôr aj model s GTX 1070. V závislosti na vybranej grafickej karte budú v ponuke ako panely s 60Hz obnovovacou frekvenciou, tak pri silnejších kúskoch aj 144Hz, čo určite poteší nejedného hráča. Vybrané modely budú takisto podporovať funkcionalitu NVIDIA G-SYNC. Zaujímavosťou notebookov Legion Y730 je taktiež možnosť kúpiť si kompaktnejší model s 15,6 palcovým displejom, no dostupné budú aj kúsky s panelom s uhlopriečkou 17,3 palca. Na slovenský trh dorazia modely Y730 až v októbri a budú dostupné za cenu od 1519 eur pri 15“ verzii a 1619 eur za 17“ verziu.

Čerešničkou na torte týchto veľmi zaujímavých notebookov je ponuka spoločnosti Lenovo, ktorá ku každému novému kúsku predanému v Čechách alebo na Slovensku zadarmo pribalí On-site záruku s garantovanou reakciou servisného technika do nasledujúceho pracovného dňa. Tento typ záruky je u náročných hráčov veľmi obľúbený, no doposiaľ ho bolo možné získať pri bežnejších zariadeniach iba za značný príplatok. Takto môžu hráči spávať pokojne s vedomím, že pokiaľ sa ich hernému či profesionálnemu nástroju niečo stane, budú vedieť, že na odstránení problému sa pracuje okamžite. Síce to nemusí znamenať okamžitú opravu na budúci deň, keďže spoločnosti nemusia niektoré náhradné diely mať vždy naskladnené, no technik by mal príčinu problémov odhaliť čo najskôr a potenciálne dodanie náhradných dielov by nemalo trvať viac ako pár dní narozdiel od zvyčajnej (ne)odpovede niektorých servisných stredísk, ktoré využívajú zákonom daných 30 dní do plna.

Pokiaľ ale nepotrebujete výkonný stroj na cesty a hľadáte skôr stolový počítač, ktorý by dokázal pokryť všetky herné aj profesionálnejšie nároky, ponúka Lenovo dva formáty desktopov.

Legion T530 predstavuje takmer tradične vyzerajúci tower, ktorý ale disponuje integrovaným držiakom, beznástrojovým prístupom, najnovšími hernými procesormi Intel ôsmej generácie a dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1050 v základnej verzii, resp. GTX 1060 6GB v tej výkonnejšej. S obsahom 28 litrov Lenovo Legion T530 nezaberie na stole alebo ani pod ním príliš veľa miesta a bude na našom trhu dostupný od augusta za cenu od 779 eur. Dostupná bude ešte vyššia rada s označením T730, ktorá prinesie výkonnejšie komponenty ako pretaktovateľné procesory s voliteľným vodným chladením a kvalitné RAM značky Corsair, no dátum jej príchodu ešte nie je známy.

Ak vás náhodou všednejšie vyzerajúci Tower formát neoslovil, no stále chcete desktop, potom Lenovo predstavilo model C530, kde prvé písmeno v mene znamená Cube, teda kocku. Toto rozloženie zmenšuje vnútorný objem skrine na úctyhodných 19 litrov, no pritom stále ponúka najnovšie procesory od Intelu v spojení s pamäťou Intel Optane, ktorá zvyšuje rýchlosť inštalácie aj načítania náročných hier. C530 bude v najvyššej konfigurácií ponúkať výkonnú grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB, no na výber budú, samozrejme, aj menej výkonné varianty. Príchod počítačov Legion C530 do slovenských obchodov je očakávaný v priebehu októbra.

Výkon notebookov sme si mohli vyskúšať zatiaľ v obmedzenej miere, no desktopy sme poriadne prevetrali vďaka pripraveným volantom a titulu WRC 6 a nemôžeme referovať žiadne zaváhanie. Plnohodnotné recenzie na nové produkty z Lenovo Legion sa vám, samozrejme, pokúsime sprostredkovať v momente, keď budú dostupné na Slovensku.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk