Nové Thinkpad modely pre rok 2018 potešia (nielen) vyšším výkonom

Nové Thinkpad modely pre rok 2018 potešia (nielen) vyšším výkonom

Jar je, už nielen dátumom, aj podľa teplôt posledných dní naozaj tu a to neznamená iba krajšie počasie a menej vrstiev oblečenia, ale aj novú várku čerstvých produktov od veľkých spoločností. S jarným upratovaním, kedy ľudia vyhadzujú staré a nepotrebné veci, predsa treba ponúknuť novinky, ktorými si môžu potom zaplniť novovzniknuté miesta v domácnosti. A spoločnosť Lenovo na to ide poriadne zostra, s nádielkou noviniek v rade Thinkpad - zariadení zameraných na profesionálov.

Nová generácia zariadení z rodiny Thinkpad pre rok 2018 prichádza s množstvom očakávaných, ale aj prekvapivejších vylepšení, s ktorými sme sa mohli zoznámiť osobne pri ich oficiálnom predstavení. Značka Thinkpad oslávila minulý rok v októbri už 25 rokov svojej existencie, no svoju obľúbenosť u profesionálov si nezískala iba tým, že je na trhu dlho, ale hlavne tým, že sa stále snaží inovovať a poskytovať funkcionalitu, ktorú skúsení používatelia vyhľadávajú a bez ktorej sa neobídu.

Celkovo sme sa dozvedeli o trinástich zariadeniach, z ktorých sa päť dočkalo hlavne novšej generácie výkonnejších komponentov a 8 si prešlo oproti predošlej generácii nielen zvýšením výkonu, ale aj naozaj viditeľnými zmenami dizajnu.

Hlavnými novinkami tejto generácie sú integrácia funkcionality na zlepšenie bezpečnosti, inovácia na poli displejov a zakomponovanie ôsmej generácie Intel procesorov spolu s konektivitou USB-C s podporou štandardu Thunderbolt.

Nové Thinkpad zariadenia určené na firemné použitie ponúkajú takzvaný ThinkShutter, integrovanú posuvnú krytku webkamery, ktorú ocenia určite nielen zamestnanci vo firmách, ale v dnešnej dobe šikovných hackerov aj používatelia, ktorí si svoje súkromie radi chránia. Po stránke bezpečnosti vo vyšších radách tiež poteší možnosť odomykať počítač nielen heslom, ale aj tvárou za pomoci funkcie Windows Hello, fungujúcej vďaka webkamere v spojení s infračervenou kamerou. Na väčšine Thinkpad zariadení je aj možnosť odomykať počítač odtlačkom prsta, no aj tu Lenovo ponúka zvýšenú ochranu proti zneužitiu, takže ak sa napríklad jeden deň porežete na prste a odomknete si ním počítač, algoritmus bude očakávať túto zmenu aj v budúcnosti a niekto, kto si vytvoril odliatok vášho prsta v minulosti sa tak do vášho zariadenia už nedostane.

Po stránke displejov prichádza Lenovo so zaujímavou inováciou oznámenou pod menom On-Cell Touch. Drvivá väčšina dotykových displejov doposiaľ fungovala vďaka sklenenému povrchu v ktorom bola uložená celá funkcionalita dotykového ovládania. On-Cell Touch integruje rozoznávanie dotykov priamo do displeja a je tak možné ponúknuť zariadenia podporujúce dotykové ovládanie s tenšou obrazovkou a dokonca matným displejom.

Okrem toho sú na vybraných modeloch po novom dostupné aj WQHD panely s podporou HDR, ktoré si môžu používatelia nastaviť presne podľa svojich preferencií cez softvér Lenovo Vantage.

Nakoniec pri väčšine modelov prešla najväčšou zmenou externá konektivita zakomponovaním USB-C s podporou štandardu Thunderbolt. Vďaka tomu mohlo Lenovo konečne presedlať z tradičných dokovacích staníc, ktoré sa k zariadeniam pripájali špeciálnym konektorom zo spodu a uberali tak priestor využiteľný na lepšie komponenty, alebo bránili trendu stenšovania zariadení, na nové riešenie, ktoré sa pripája z boku do USB-C portov. Nové dokovacie stanice sa budú predávať v troch verziách, Basic, Pro a Ultra a ponúknu hlavne rozdielne možnosti pripojiteľnosti.

Integrácia Thunderbolt štandardu robí z Thinkpad zariadení zaujímavú možnosť aj pre herných nadšencov, nakoľko bude vďaka tomuto portu možné k notebookom s integrovaným GPU čipom, určeným hlavne na kancelársku prácu, možné pripojiť aj externú grafickú kartu a užiť si tak na kvalitnom displeji aj trochu zábavy.

Nakoniec nás, po skončení prezentácie, v rámci kladenia otázok, potešila správa, že sa ešte tento rok dočkáme Thinkpad zariadení s procesormi od spoločnosti AMD s integrovanými VEGA grafickými jadrami, čo určite ocenia hlavne používatelia hľadajúci nielen profesionálny vzhľad a kvalitné prevedenie, ale aj vyšší grafický výkon.

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk