23 týždňov, 1,1 milióna blokov a nový pixel art rekord v Minecrafte je na svete

23 týždňov, 1,1 milióna blokov a nový pixel art rekord v Minecrafte je na svete

Myslíte si, že máte príliš veľa voľného času? Máte radi hry, umenie a ich spojenie? Prečo teda nestraviť chvíle oddychu vytváraním pixelovaného umenia v Minecrafte, ako to spravil Thorlar Thorlarian?

Úspešný streamer na stránke Twitch.com o sebe prehlasuje, že je "Kráľom Pixel Umenia". A po jeho poslednom počine, ktorý mu trvalo vytvoriť viac ako 23 týždňov, na jeho slovách asi je aj kúsok pravdy. Thorlal totiž v hre Minecraft vytvoril obrovskú reprodukciu obrázku z festivalu Blizzcon 2010, (anti)hrdinky série Starcraft, Sarah Kerrigan, inak známej aj ako Queen of Blades. Na jej vytvorenie spotreboval viac ako 1,1 milióna herných blokov, presnejšie podľa podľa jeho výpočtov to bolo presne 1,128,960 blokov.

Thorlal tvorbu tohoto diela streamoval cez stránku Twitch a počas vysielania sa mu podarilo vyzbierať viac ako 3500 dolárov, ktoré boli ďalej venované charitatívnym organizáciám. Jediný menší problém, ktorý mierne zatienil veľkosť a úspech tohoto projektu je fakt, že množstvo používateľov stránky Reddit.com a iných internetových fór označilo Thorlara za podvodníka. Podľa nich sa Thorlar vyjadril, že nepoužil na pomoc žiaden program, ale pri takomto veľkom obrázku si vraj musel vytvoriť akúsi rozkúskovanú mapu celého obrázku s programom ako je SpriteCraft, čomu nasvedčujú aj niektoré vizuálne chyby, ktoré by v obrázku nemali čo robiť. Posúďte ale sami, aj keby mu bola predloha vytvorená programom, ručne osadiť viac ako milión blokov nie je žiadna sranda a vyzbierané peniaze boli určené na dobrú vec.

Zdroj: pcgamer.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk