Ubisoft: Streamovanie transformuje videoherný priemysel rovnako ako Netflix ten filmový

Ubisoft: Streamovanie transformuje videoherný priemysel rovnako ako Netflix ten filmový

 

Kontrakt dáva zmysel.

Súčasťou novej akvizičnej zmluvy medzi Microsoftom a Activision Blizzard je aj odpredaj streamovacích distribučných práv na Activision Blizzard hry po dobu 15 rokov s neobmedzenou platnosťou spoločnosti Ubisoftu. Túto podmienku si vydupal britský regulačný orgán CMA, no vzhľadom na to, že herné streamovanie sa zatiaľ nevie odlepiť od zeme, tak mnohí nad týmto kontraktom pokrútili hlavami.

Nie však Ubisoft. Šéf vydavateľstva Yves Guillemot totiž v rozhovore pre Financial Times prezradil, že herné streamovanie sa nie len že odlepí od zeme, ale prinesie rovnakú revolúciu do spôsobu hrania hier, ako priniesol Netflix do spôsobu sledovania televízie.

„Keď spoločnosť Netflix prvýkrát oznámila, že sa chystá začať streamovať, jej akcie veľmi klesli a bola veľmi kritizovaná," povedal. „Dnes vidíme, čím sa stali. S videohrami to bude rovnaké, ale bude to trvať nejaký čas. Keď sa to však rozbehne, stane sa to veľmi rýchlo.“

„Pevne veríme, že v najbližších piatich až desiatich rokoch sa bude veľa hier streamovať a tiež vyrábať v cloude," povedal Guillemot. "To nás prinútilo k tomu, aby sme pokračovali v dohode s [Microsoftom]. Krajiny, ktoré potrebujú veľmi rýchlo napredovať, sa často vrhajú na nové technológie a vynechávajú staré metódy starých systémov," povedal. „Preto si myslíme, že [tieto regióny] prejdú na streamovanie a cloud rýchlejšie ako ostatné.“

Guillemot však odmietol prezradil detaily dohody s Microsoftom, no na základe informácií Microsoftu je zrejmé, že súčasťou dohody je aj jednorazová platba Ubisoftu smerom k Microsoftu v nešpecifikovanej výške.

Zdroj: Financial Times

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk