Vedenie Capcomu: Ceny videohier sú príliš nízke

Vedenie Capcomu: Ceny videohier sú príliš nízke

 

Predajná cena nezodpovedá rozpočtom.

Videoherný priemysel sa nachádza vo veľmi zaujímavej situácii. Na jednej strane tu máme rastúce náklady na vývoj, ktoré sú spôsobené jednak väčším počtom vývojárov, ktorí sú potrební na vývoj AAA hry a taktiež aj vyšším finančným nákladom na jedného vývojára, no na druhej strane tu máme bežných hráčov, ktorí majú nastavené hranice toho, koľko sú ochotní zaplatiť za jednu AAA hru. Celá situácia sa blíži do kulminačného bodu, kedy bude celý AAA priemysel finančne neudržateľný.

Operačný šéf Capcomu Haruhiro Cujimoto v rozhovore s investormi prezradil, že ceny videohier sú nastavené príliš nízko. Poukázal na fakt, že vývoj hier je „100-násobne finančne náročnejší“ ako počas Famicon (NES) éry, no predajná cena hier tento nárast nereflektuje.

„Osobne mám pocit, že ceny hier sú príliš nízke. Náklady na vývoj sú asi stokrát vyššie ako v ére Famicomu, ale ceny softvéru sa až tak nezvýšili. Je tiež potrebné zvýšiť mzdy. Vzhľadom na skutočnosť, že mzdy v celom odvetví rastú, si myslím, že zvyšovanie jednotkových cien je pre podnikanie zdravou voľbou.“ Podľa neho by ideálna cenová hladina pre hry v súčasnosti mala byť na úrovni 80 - 100$, čo by pre ceny v Európe znamenalo 90 - 100€. 

Iba pripomíname, že rozpočty AAA hier v súčasnosti štandardne prekračujú 150 miliónov dolárov a to bez nákladov na marketing. K zvýšeniu cien však už došlo pri prechode na súčasnú generáciu konzol, kedy sa cena zvýšila na 80€.

Zdroj: Insider-Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk