Legendárny Hideki Kamija opúšťa v októbri štúdio PlatinumGames

Legendárny Hideki Kamija opúšťa v októbri štúdio PlatinumGames

 

Nová kapitola.

Štúdio PlatinumGames oznámilo na svojich účtoch na sociálnych sieťach, že kreatívny režisér štúdia Hideki Kamija opustí štúdio 12. októbra po 17 rokoch, ktoré strávil v štúdiu. Kamija je jedným zo zakladateľov štúdia.

„S poľutovaním oznamujeme, že Hideki Kamiya opustí spoločnosť PlatinumGames 12. októbra 2023. Sme mu skutočne vďační za jeho kreatívne nápady, vedenie a prínos k rastu spoločnosti PlatinumGames od jej založenia až dodnes. Veríme, že sa mu bude aj v budúcnosti dariť ako tvorcovi hier. Tešíme sa, že s ním sa herný priemysel stane lepším miestom. Prajeme mu do budúcnosti všetko najlepšie!“

Kamija pridal na svojom profile vyhlásenie: „Ako som oznámil na oficiálnom účte PlatinumGames X, 12. októbra 2023 opúšťam spoločnosť PlatinumGames. Stalo sa tak po dlhom zvažovaní na základe môjho vlastného presvedčenia a v žiadnom prípade to nebolo ľahké rozhodnutie. Mám však pocit, že tento výsledok je najlepší. Budem naďalej tvoriť svojím spôsobom Hidekiho Kamija. Dúfam, že budete mať oči na stopkách."

Kamija má za sebou množstvo úspešných a vplyvných hier od Resident Evil 2 cez prvý Devil May Cry až po sériu Bayonetta či hru Astral Chain. V súčasnosti mal na starosti hru s označením Project G.G.

Zdroj: X

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk