Microsoft dostal zákaz akvizície Ubisoftu na najbližších 10 rokov

Microsoft dostal zákaz akvizície Ubisoftu na najbližších 10 rokov

 

Aspoň niekoho nekúpia...

Dnes je už viac ako pravdepodobné, že Microsoft nakoniec získa Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov. Môže za to reakcia britského regulačného orgánu CMA na modifikovanú akvizičnú zmluvu, ktorá odpredá práva na herné streamovanie Activision Blizzard hier spoločnosti Ubisoftu na 15 rokov s neobmedzenou platnosťou.

Microsoft si však týmto zablokoval možnosť kúpy vydavateľstva Ubisoft na minimálne 10 rokov. Vyplýva to zo správy regulačného orgánu CMA. Tá v dokumente špecifikovala podmienky, ktoré bude musieť Microsoft splniť vrámci novej akvizičnej dohody. Fungovať by malo v skratke tak, že okamžite po dokončení akvizície vytvorí Microsoft spoločnosť s názvom Cloud Newco, ktorá bude následne odpredaná spoločnosti Ubisoft a táto spoločnosť bude vlastniť streamovacie práva na Activision hry po celom svete okrem Európskeho hospodárskeho priestoru.

Je teda pochopiteľné, že pre CMA je neprípustné, aby Microsoft mohol následne kúpiť spoločnosť, ktorej odpredali práva na streamovanie Activision Blizzard hier. Microsoft taktiež nemôže získať podiel vo vydavateľstve Ubisoft počas tohto obdobia. Je taktiež zakázané, aby Ubisoft odpredal streamovacie práva na Activision Blizzard hry späť Microsoftu a ani jedna zo strán nemôže túto dohodu vypovedať.

Samozrejme je potrebné podotknúť, že tento zákaz vstúpi do platnosti až po úspešnom dokončení akvizície Activision Blizzard. 

Zdroj: CMA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk