Tvorcovia Tomb Raider a Perfect Dark zažili prepúšťanie

Tvorcovia Tomb Raider a Perfect Dark zažili prepúšťanie

 

Embracer opäť v akcii.

Napriek tomu, že štúdio Crystal Dynamics ešte v júni oznámilo, že škrty vrámci Embracer Group sa tohto štúdia nedotknú, tak opak je nakoniec pravdou a štúdio potvrdilo menšie škrty vrámci štúdia, ktoré v súčasnosti pracuje na novej Tomb Raider hre a taktiež spolupracuje so štúdiom The Initiative na vývoji Xbox exkluzivity Perfect Dark.

O prácu prišlo 10 zamestnancov štúdia vrámci snáh o reštrukturalizáciu: „Spoločnosť Crystal Dynamics dnes prijala ťažké rozhodnutie rozlúčiť sa s 9 zamestnancami oddelenia Brand/Marketing a 1 zamestnancom oddelenia IT z dôvodu internej reštrukturalizácie s cieľom zosúladiť štúdio s našimi aktuálnymi obchodnými potrebami," potvrdila. "Pracujeme priamo s dotknutými zamestnancami, aby sme ich plne podporili. Ak máte vo svojom štúdiu voľné príslušné pozície v rámci Brand Direction, Creative Services, Community alebo IT, odovzdajte ich, prosím, na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a my zabezpečíme, aby sa informácie dostali do správnych rúk."

Podľa dostupných informácií súvisí táto redukcia počtu zamestnancov s postupným odstavením fungovania hry Marvel’s Avengers – hra bude 30. septembra stiahnutá z predaja na digitálnych platformách a podpora hry sa skončila ešte v prvej polovici roka.

Embracer sa dostal do finančných problémov po tom, čo sa nedotiahla ich spolupráca so spoločnosťou Savvy Games Group v hodnote 2 miliárd dolárov. Vrámci snáh o reštrukturalizáciu sme sa dočkali zatvorenia štúdia Volition, prepúšťania v štúdiu Beamdog, zrušenia viacerých projektov a možného odpredaja štúdia Gearbox. Embracer pritom Crystal Dynamics kúpil iba v máji minulého roka za 300 miliónov dolárov.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk