Štúdio Gearbox zamestnancom potvrdilo, že sa môže stať obeťou predaja

Štúdio Gearbox zamestnancom potvrdilo, že sa môže stať obeťou predaja

 

Možností je však viacero.

Včera sme vás informovali o tom, že spoločnosť Embracer Group, ktorá sa zmieta vo finančných problémoch po tom, čo po agresívnej expanzii nedokázali dotiahnuť do konca kontrakt so saudskou spoločnosťou Savvy Games Group. Tá mala priniesť v priebehu niekoľkých rokov 2 miliardy dolárov, no namiesto toho za sebou zanechala škrty a dokonca aj zavretie štúdia Volition.

V snahe znížiť operačné náklady však Embracer zvažuje odpredaj štúdia Gearbox Software a pridruženého vydavateľstva Gearbox Entertainment. A aj keď včera išlo iba o správu Reuters s odkazom na ich zdroje, tak teraz je to už viac-menej potvrdené samotným Gearboxom.

Bloomberg sa totiž dostal k internému emailu, ktorý rozoslal komunikačný šéf Gearboxu Dan Hewitt zamestnancom. V ňom Hewitt potvrdil, že vedenie Embracer zvažuje rôzne možnosti a medzi dve pravdepodobné patrí buď odpredaj Gearboxu inej spoločnosti, alebo vykúpenie Gearboxu s tým, že by sa spoločnosť stala opäť súkromnou: „Základom je, že Gearbox zostáva súčasťou Embracer," napísal Hewitt. „Zvažuje sa však mnoho možností vrátane prevodu Gearboxu, osamostatnenia Gearboxu a ďalších. Nakoniec budeme postupovať podľa toho, ktorá cesta bude najlepšia pre Gearbox aj Embracer. Zatiaľ sa o ničom nerozhodlo, ale v nasledujúcich týždňoch sa bude veľa špekulovať.“

Na rozdiel od štúdia Volition je však dobrou správou to, že tak či onak bude Gearbox pokračovať vo svojej štandardnej činnosti. Štúdio je totiž na rozdiel od Volition komerčne úspešné a ich séria Borderlands predala dokopy 77 miliónov kópií. Vydavateľská odnož spoločnosti má zas na konte nedávno úspešne vydanú hru Remnant 2.

Vzhľadom na to, že držiteľom značky Borderlands je spoločnosť Take-Two sa špekuluje, že práve toto vydavateľstvo by sa mohlo stať novým vlastníkom Gearboxu. Či sa však tak stane, ukáže až čas.

Andy Robinson z webu VGC však dodal, že informácie o finančnej situácii Embracer Group, ktoré sa k nemu dostávajú neznejú vôbec dobre a preto je možné, že ďalšie škrty sú na ceste.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk