GTA 6 obklopujú šialené špekulácie: Nie, hra nebude stáť 150$

GTA 6 obklopujú šialené špekulácie: Nie, hra nebude stáť 150$

 

Šialené očakávania budia šialené špekulácie.

GTA 6 bude asi najočakávanejším herným vydaním v histórii videohier a napriek tomu, že hra ešte nebola oficiálne ohlásená (iba formálne), tak už teraz sa pomaly ale isto začína budovať šialenstvo. Take-Two totiž očakáva vydanie hry počas budúceho finančného roka a akosi sa očakáva, že Rockstar hru ohlási v tomto roku.

GTA 6 však okrem hráčov priťahuje aj šialené špekulácie a rovno dve sa objavili počas minulého týždňa. Ak ste ich postrehli, tak snáď dúfame, že vám netreba pripomínať o aké hlúposti ide. Ak však nie, tak si tieto špekulácie prejdeme.

Prvá z nich sa týkala finálnej ceny hry GTA 6. Na internete sa totiž objavil „leaker,“ ktorý tvrdil, že GTA 6 sa bude predávať za 150$, čo by bola bezkonkurenčne najdrahšia hra vo videohernej histórii. A aj keď nepochybujeme o tom, že GTA 6 bude jedným z najnákladnejších projektov z hľadiska rozpočtu, tak neočakávame, že hra prekoná hranicu 80€ za digitálnu verziu. Šéf Take-Two Strauss Zelnick už viackrát skonštatoval, že súčasne nastavená cena by mala zostať v platnosti. Navyše predpokladáme, že Shark Cards systém monetizácie sa presunie aj do nového dielu a ten prinesie vydavateľstvu Take-Two potrebné milióny na zaplatenie vývoja.

Ďalšia, možno ešte šialenejšia špekulácia sa týka veľkosti, ktorú bude hra vyžadovať na disku. Podľa ďalšieho „leakera“ si totiž hra vypýta 750GB miesta na disku. Odhliadnuc od toho, ako šialene to znie by to však znamenalo, že hra by pravdepodobne nedostala certifikáciu na vydanie na konzolách, nakoľko by sa nezmestila na disky konzol Xbox Series S a PlayStation 5. Takže aj táto bizarná špekulácia sa asi sotva zakladá na pravde.

Dokiaľ však Rockstar nepotvrdí oficiálne informácie o hre, tak sa takéto šialené špekulácie budú šíriť. Ako napríklad aj tá, že GTA 6 poskytne hráčom naraz prostredia San Andreas, Libery City a Vice City. Internetové kliky a 5 minút slávy sú totiž asi silným lákadlom pre mnohých.

Čo však z vývoja GTA 6 pravidé je? Napríklad minuloročný leak...

Zdroj: Reddit/X/ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk