Geoff Keighley: E3 zabila samú seba

Geoff Keighley: E3 zabila samú seba

 

Radosť z toho určite nemá.

Tento rok sa uskutočnil malý mini-súboj medzi podujatiami E3 2023 a Summer Game Fest. Bolo zrejmé, že miesto pre oboch nezostane a nakoniec sa porúčala výstava E3 2023, ktorá bola zrušená. Summer Game Fest je pritom relatívne novou letnou hernou udalosťou, ktorá bola vybudovaná na chrbte COVID-19 pandémie a neschopnosti E3 prispôsobiť sa novým trendom.

Producent Geoff Keighley, ktorý má Summer Game Fest na starosti to však ako súboj nevidel a podľa jeho slov E3 zabila samú seba a za jej „smrť“ nie je zodpovedný Summer Game Fest.

„Myslím, že E3 sa istým spôsobom zabila sama," odpovedal Keighley. „Chápem, prečo ľudia hovoria, že [SGF zabil E3], ale myslím si, že ak niečo, tak sme vytvorili Summer Game Fest a ja som Summer Game Fest vybudoval, pretože som videl, že E3 padá. Ako človek, ktorý miluje toto ročné obdobie... dve desaťročia bola E3 súčasťou môjho života od čias, keď som bol 15-ročný. Od prvej E3 v roku 1995 som chodil na každú výstavu. Miloval som ju a definovala moje leto."

Dodal: "Bolo to pre mňa také vzrušujúce, a keď som videl, že sa to začína rúcať, bolo to srdcervúce. Myslím, že mali problém s relevantnosťou a v posledných rokoch aj s účasťou. Takže áno, myslím, že otázka znie, čo by sa stalo, keby sme nerobili Summer Game Fest? Myslím si, že by sa veci v lete naozaj rozpadli."

Keighley taktiež poprel, že vydavatelia odišli z E3 2023 aby uprednostnili Summer Game Fest: „Chápem sentiment okolo toho. Bolo mi ľúto, že sme sa museli rozhodnúť odísť a vybudovať niečo nové, ale všetko sme to robili v spolupráci s vydavateľmi a náš zoznam partnerov pre Summer Game Fest sa zrušením tohtoročnej E3 vôbec nezmenil," povedal.

„So všetkými, s ktorými sme spolupracovali, sme spolupracovali celé mesiace okolo Summer Game Festu. Takže existoval svet, v ktorom by Summer Game Fest a E3 koexistovali, a o tejto možnosti sme veľa hovorili s [organizátorom E3] ReedPop, pretože oni sa oveľa viac zameriavali na veľké obchodné a spotrebiteľské podujatie, a to nie je to, čo sme robili so Summer Game Fest."

„E3 sa v roku 2020 zrušila, keď som sa stiahol kvôli pandémii, a ja som začal Summer Game Fest doma v náhradnej spálni, ani som nevedel, čo vlastne robím - len sme sa snažili vymyslieť spôsob, ako priniesť fanúšikom novinky. A potom, spomínate si, v roku 2021 urobili digitálnu E3, čo bol taký ich pokus, myslím, urobiť niečo podobné tomu, čo sme robili my. A potom sa to neuskutočnilo minulý rok, neuskutočnilo sa to ani tento rok. Takže áno, nikdy som nemal pocit, že konkurujeme E3, robili sme niečo iné. Zameriavali sme sa na veľkú digitálnu show vysielanú naživo.“

Tohtoročná edícia Summer Game Fest je naplánovaná na 8. júna od 21:00 nášho času.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk