EA ohlásilo prepúšťanie: O prácu príde 6% zamestnancov

EA ohlásilo prepúšťanie: O prácu príde 6% zamestnancov

 

Výsledok ekonomickej výkonnosti.

Rok 2023 je v znamení prepúšťania v dôsledku spomalenia ekonomiky a to platí aj pre herný priemysel. Prepúšťal už Microsoft, prepúšťalo Take-Two a mnoho ďalších menších spoločností. A teraz sa do zoznamu pridáva Electronic Arts.

Vydavateľ oznámil reštrukturalizáciu, kvôli ktorej príde o prácu 6% zamestnancov, čo vzhľadom 12 900 celkových zamestnancov znamená prepustenie približne 775 zamestnancov.

V stredajšej správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy spoločnosť uviedla, že v súvislosti s týmto krokom očakáva náklady vo výške až 200 miliónov USD. Tieto náklady pozostávajú z „približne 65 až 70 miliónov USD v súvislosti so znížením hodnoty duševného vlastníctva, približne 55 až 65 miliónov USD v súvislosti s odstupným pre zamestnancov a nákladmi súvisiacimi so zamestnancami, približne 45 až 55 miliónov USD v súvislosti s redukciou kancelárskych priestorov a približne 5 až 10 miliónov USD iných nákladov vrátane zrušenia zmlúv."

Šéf EA Andrew Wilson povedal zamestnancom, že EA „operuje zo silnej pozície“ a má k dispozícii silné značky pre svetlú budúcnosť spoločnosti: „Keďže sa v našom portfóliu viac zameriavame, upúšťame od projektov, ktoré neprispievajú k našej stratégii, prehodnocujeme našu realitnú stopu a reštrukturalizujeme niektoré naše tímy."

Wilson dodal: „Toto je najťažšia časť a my pracujeme na tomto procese s maximálnou starostlivosťou a rešpektom. Tam, kde môžeme, poskytujeme našim kolegom príležitosti na prechod na iné projekty. Tam, kde to nie je možné, poskytujeme odstupné a ďalšie výhody, ako je zdravotná starostlivosť a služby spojené s kariérnym prechodom.“

Reštrukturalizácia by sa mala skončiť v septembri.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk