Bývalí veteráni štúdia Blizzard oznámili vytvorenie nového štúdia

Bývalí veteráni štúdia Blizzard oznámili vytvorenie nového štúdia

 

Diabolské skúsenosti.

Bývalí vývojári štúdia Blizzard Jay Wilson a Julian Love ohlásili spolu s ďalším herným vývojárom Danom Kellym vytvorenie nového herného štúdia s názvom Gas Giant Games. V ňom bude Wilson šéfom dizajnu, Love kreatívnym šéfom a Kelly bude predsedom.

Jay Wilson bol okrem iného aj režisérom vývoja hry Diablo III, zatiaľ čo Love sa venoval skôr sérii World of Warcraft – konkrétne bol hlavným dizajnérom expanzie Legion. Kelly v minulosti pracoval pre vydavateľstvo THQ. Okrem toho sú súčasťou štúdia ďalší vývojári so skúsenosťami s vývojom hier ako Gears of War, Cyberpunk či Kingdom Hearts.

Štúdio vyvíja akčnú RPG hru pre PC a konzoly, no potencionálne by sme sa mohli dočkať aj verzie pre smartfóny. Ohlásenie existencie štúdia nie je náhodné – jeho zakladatelia sa totiž chystajú na vývojársku výstavu GDC, ktorá sa uskutoční na budúci týždeň. Počas výstavy budú potencionálnym investorom ukazovať svoju hru s nádejou získania financovania: „Čas vývojárskeho tímu je vzácny a nie je ospravedlniteľné, aby ho trávil niečím iným ako hrami, ktoré chce robiť. A my chceme robiť túto hru," povedal Love.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk