Bývalí tvorcovia Need for Speed založili nové AAA štúdio

Bývalí tvorcovia Need for Speed založili nové AAA štúdio

 

Informácií je zatiaľ málo.

Veteráni sérií Need for Speed a Burnout zo štúdia Criterion Games, ktorí odišli zo štúdia v decembri po vydaní hry Need for Speed Unbound ohlásili založenie nového AAA herného štúdia s názvom Fuse Games. Jeho šéfom je bývalý generálny riaditeľ Critertion Games Matt Webster, no pripojili s k nemu aj ďalší – Steve Uphill (šéf obsahu Need for Speed Unbound), Pete Lake (šéf produkcie), Andrei Shires (šéf technológií) a Alan McDairmant (operačný šéf).

Tento tím vývojárov v súčasnosti hľadá miesto, kde by mohli otvoriť svoju pobočku v okolí mesta Guildford vo Veľkej Británii, no chcú adaptovať hybridný prístup k práce a preto teda bude možné pracovať pre štúdio aj na diaľku.

Štúdio bude pracovať na novej AAA značke pre PC a konzoly, no na otázku, či pôjde o pretekársku hru Webster neodpovedal: „Aj naša nedávna história zahŕňa niekoľko vecí," pripomína Webster. "Samozrejme, arkádové pretekárske hry a pretekárske hry s otvoreným svetom sú to, čo poznáme veľmi hlboko. Ale v priebehu rokov sme sa pohrávali aj s inými žánrami vrátane Battlefrontu, Battlefieldu... VR. Vieme, v čom sme dobrí, a to teraz zahŕňa širokú škálu vecí. Keď si vyberieme svoj žáner, chceme v ňom byť lídrom.“

Štúdio má momentálne 17 zamestnancov a čaká ho teda expanzia, aj keď Webster nechcel prezradiť finálny cieľ: „Mali sme to šťastie, že sme mohli pracovať na hrách, ktoré zahŕňali celú škálu počtu zamestnancov," povedal Webster. "Vieme, aké to je, keď malá skupina vytvára niečo nové, ale aj keď na obrovskom vývoji pracuje niekoľko stoviek ľudí. My skončíme niekde medzi tým.“

Fuse tak môžeme pridať do nášho nedávneho článku nových herných štúdií, ktoré by ste mali mať v hľadáčiku. Aj keď je viac ako jasné, že na ich prvý projekt si ešte počkáme.

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk