Nová AAA Alien hra je údajne vo vývoji a dočkať by sme sa jej mali už na budúci rok
Fáma

Nová AAA Alien hra je údajne vo vývoji a dočkať by sme sa jej mali už na budúci rok

 

Zatiaľ však „údajne.“

Známy herný insider Tom Henderson si pre fanúšikov značky Alien pripravil veľmi milé prekvapenie. Prezradil totiž, že sa k nemu dostali dokumenty odhaľujúce vývoj novej AAA Alien hry, ktorej by sme sa (zatiaľ neberieme do úvahy možné odklady) mali dočkať už v záverečných mesiacoch roka 2023.

Podľa Hendersona je tento projekt označený ako „Marathon“ a je vo vývoji pre PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5 s AAA rozpočtom. Bohužiaľ, Hendersonovi sa zatiaľ nepodarilo vypátrať štúdio, ktoré túto hru vyvíja. Hra by však mala byť zaradená do žánru survival hier s jasnou inšpiráciou v sériách ako Dead Space či Resident Evil.

Rovnaký dokument Hendersonovi naznačil dokumentáciu a konceptové obrázky z možného pokračovania Alien: Isolation. To znamená, že návrh na vývoj takejto hry bol zo strany štúdia (pravdepodobne Creative Assembly) podaný, no je otázne, či bol tento koncept aj schválený. A teda nie je jasné, že „Alien: Isolation 2“ je v súčasnosti vo vývoji. Štúdio Creative Assembly má v súčasnosti oficiálne oznámený projekt hry HYENAS. Štúdio má na svojich sociálnych sieťach informáciu, že pracuje na dvoch herných projektoch.

Ak sú informácie Hendersona pravdivé, tak je dosť možné, že k oficiálnemu ohláseniu hry by mohlo prísť na odovzdávaní ocenení The Game Awards.

Zdroj: Insider Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk