Rockstar údajne odmietol návrh na prípravu GTA filmu s Eminemom

Rockstar údajne odmietol návrh na prípravu GTA filmu s Eminemom

 

Iná doba...

V dnešnej dobe sú filmové/seriálové adaptácie herných sérii v móde, no ešte donedávna tomu tak nebolo. A to, čo sa na strieborné plátno dostalo, vo všeobecnosti za veľa nestálo. Nechýbalo však veľa a mohli sme sa dočkať filmovej adaptácie série GTA a to ešte v čase okolo vydania GTA III.

Prezradil to filmový agent Kirk Ewing, ktorý sa podľa vlastných slov priatelil s jedným z tvorcov moderných GTA hier, Samom Houserom: „Vzhľadom na vzťah, ktorý som mal s Rockstarom a so Samom, som ho vlastne jednu noc vystopoval v jeho hotelovej izbe, kde som vedel, že sa na nejaký čas zdrží, a obaja sme zostali hore do noci a rozprávali sa o možnosti natočiť film. To bolo tesne po Grand Theft Auto 3. A myslím, že v tom čase Sam ešte stále myslel na to, že by to mohlo byť niečo, čo by chcel urobiť."

Pamätám si, ako mi asi o štvrtej ráno zavolal jeden z producentov z Los Angeles s ponukou na nakrútenie filmu a povedal: "Kirk, máme Eminema do hlavnej úlohy a je to film Tonyho Scotta, päť miliónov na drevo, máš záujem?“ A ja som zavolal Samovi a povedal som mu: 'Pozri, musíš si to vypočuť. Chcú, aby Eminem hral vo filme Grand Theft Auto a aby ho režíroval Tony Scott. A on povedal: "Nemám záujem.“

„Vtedy sa stiahli z akejkoľvek konverzácie o nakrúcaní filmu, keď si uvedomili, že herná séria, ktorú majú, je väčšia ako akýkoľvek film, ktorý sa v tom čase chystal."

Dnes je transmedia prístup pri tvorbe herných značiek veľmi silnou zbraňou, no na druhej strane je fakt, že séria GTA nepotrebuje promo prostredníctvom filmov. Veď posledná hra v sérii, GTA V, predala viac ako 170 miliónov kópií.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk