Údajný GTA VI hacker pred súdom vyhlásil, že je nevinný

Údajný GTA VI hacker pred súdom vyhlásil, že je nevinný

 

Čaká nás dlhý súd?

Už je to vyše týždeň, čo sme sa dočkali asi najväčšieho herného leaku v dejinách, kedy sa na internet dostali zábery z hrania vývojárskej verzie hry GTA VI. Navyše, hacker na GTAForums tvrdil, že sa dostal aj k zdrojovému kódu GTA V a GTA VI. Ten sa však zatiaľ na internet nedostal, pretože polícia v Londýne zadržala údajného hackera. A ten má iba 17 rokov.

Nie je to však žiadne neviniatko. Podľa dostupných informácií totiž niekoľko dní predtým narušil bezpečnosť serverov spoločnosti Uber a ak ide o toho istého človeka, tak má na „rováši“ už aj podmienku za to, že ako člen hackerskej skupiny Lapsus$ „hackol“ spoločnosti Microsoft a Nvidia.

Dotyčný tínedžer je obvinený z dvoch prečinov porušenia podmienky a taktiež aj dvoch prečinov zneužitia počítačov. Prokurátor Valerie Benjamin pred súdom prezradil, že hacker použil na hacknutie smartfón a vďaka nemu získal prístup k serverom spoločností a „držal ich ako rukojemníkov.“ Zatknutý tínedžer však tvrdí, že je nevinný a sudca preto poslal celý prípad pred súd vyššieho stupňa a pojednávanie sa uskutoční neskôr.

Vzhľadom na porušenie podmienky hrozí mladíkovi celkom dlhý pobyt za mrežami. Uvidíme však, či prokurátorovi podarí preukázať jeho vinu.

Zdroj: Bloomberg Law

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk