E3 sa v roku 2023 oficiálne vráti v tradičnom júnovom slote

E3 sa v roku 2023 oficiálne vráti v tradičnom júnovom slote

 

Príde tam však vôbec niekto?

Tradičná výstava E3 zažíva v posledných rokoch krušné chvíle. Postupne totiž svoju účasť začali odriekať veľké spoločnosti na čele so Sony a následne prišla pandémia koronavírusu s bolo „po paráde.“ Svojej šance sa tak uchopil producent Geoff Keighley so svojim Summer Game Fest, ktorý úž dávnejšie potvrdil, že sa s ním budeme môcť stretnúť aj o rok. Nebude však sám.

ESA totiž potvrdila, že E3 sa bez boja nevzdá a od 13. do 16. júna sa dočkáme výstavy E3 2023, ktorú však premiérovo bude organizovať spoločnosť ReedPop, ktorá je známa vďaka organizácií podujatí ako PAX, Comic Con či EGX. Tá plánuje nový formát:

  • Prvé dva dni E3 2023 (13. a 14. júna) budú rezervované exkluzívne pre biznis partnerov a médiá
  • Ďalší deň (15. jún) bude umožnený vstup aj bežnej verejnosti, no zároveň tam uvidíme aj partnerov a médiá.
  • Posledný deň (16. jún) bude vyhradený iba pre bežnú verejnosť.

LA Convention Center bude rozdelený na dve výstaviská pričom do jedného z nich budú mať prístup iba členovia médií a partnerov. Tento koncept celkom pripomína fungovanie výstavy GamesCom.

"Z môjho pohľadu je dôležité, čo výstava robí, aby obsiahla celý 'týždeň E3'," uviedol Christopher Dring, vedúci oddelenia hier B2B spoločnosti ReedPop.

"Keby som mohol naplánovať dokonalú E3, všetko by sa odohrávalo na jednom mieste počas piatich dní. A nebolo by potrebné rezervovať si hotelové izby na víkend, ani by sme nemuseli neustále preskakovať do budov a z nich. Ale taká nie je realita. Niektoré herné spoločnosti sa chcú prezentovať v rôznych priestoroch a v rôznom čase. A je to ich absolútne právo.

"E3 bude oficiálne spolupracovať s toľkými inými podujatiami, koľko ich bude mať, a to zadarmo. Ale aj tie, ktoré sa nepripoja oficiálne, bude stále podporovať hry a spoločnosti v rámci týchto výstav."

Podľa Dringa budú potvrdení vystavovatelia zverejnení v nasledujúcich mesiacoch a "na základe toho, čo počúvam, som optimistický, ale tím musí dokázať, že toto je iná E3, za ktorou stojí iná skupina, ktorá je odhodlaná robiť niečo skutočne dobré."

Uvidíme teda, na koho stranu sa pripoja veľkí vydavatelia. Keighley a E3 2023 budú totiž určite súperiť o to, aby k sebe naviazali čo najviac herných premiér a ohlásení. Za predpokladu, že jeden z nich to nevzdá.

Zdroj: ESA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk