Netflix otvoril nové herné štúdio vo fínsku

Netflix otvoril nové herné štúdio vo fínsku

 

Herný biznis láka.

Streamovací gigant Netflix ohlásil založenie nového herného štúdia v hlavnom meste Fínska, Helsinki. Jeho šéfom bude bývalý generálny manažér štúdia Zynga Helsinki Marko Lastikka.

Netflix tak pokračuje v masívnych investíciách do vytvárania originálneho herného obsahu, ktorý je však zatiaľ obmedzený iba pre smartfóny na platformách iOS a Android. Ku knižnici hier má prístup každý predplatiteľ služby Netflix, no podľa posledných štatistík túto možnosť využíva zatiaľ veľmi málo ľudí.

"Je to ďalší krok v našej vízii vybudovať prvotriedne herné štúdio, ktoré prinesie stovkám miliónov našich členov na celom svete množstvo nádherných a veľmi pútavých originálnych hier - bez reklám a bez nákupov v aplikáciách," povedal šéf herného oddelenia spoločnosti Netflix Amir Rahimi.

"Ešte je to len začiatok a čaká nás ešte veľa práce, aby sme na Netflixe poskytli skvelý herný zážitok. Vytvorenie hry môže trvať roky, takže som hrdý na to, ako v prvom roku postupne budujeme základy našich herných štúdií, a teším sa na to, že sa budeme môcť podeliť o to, čo vytvoríme v nasledujúcich rokoch."

Jedno zo štúdií Netflixu, Night School Studio iba v pondelok ohlásilo odklad svojej hry Oxenfree II.

Zdroj: Netflix

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk