Po GTA VI hackerovi už údajne pátra FBI

Po GTA VI hackerovi už údajne pátra FBI

 

Dva útoky za týždeň.

V nedeľu sme sa dočkali asi najväčšieho herného leaku v dejinách, keď sa užívateľovi, ktorý na GTAForums vystupuje pod prezývkou teapotuberhacker podarilo narušiť bezpečnosť serverov štúdia Rockstar Games a výsledkom toho je nie len viac ako 90 videí z GTA VI, ale zároveň údajne aj zdrojový kód ku GTA V a GTA VI.

Hacker však bude mať čo robiť, aby sa mu to prepieklo. Podľa dostupných informácií ide totiž o rovnakého človeka, ktorý stojí za narušením bezpečnosti spoločnosti Uber, ktoré sa udialo v priebehu minulého týždňa a na jeho stope sú už v súčasnosti zložky FBI a Ministerstva spravodlivosti USA.

Spoločnosť Uber uviedla vo svojom vyhlásení: "Domnievame sa, že tento útočník alebo útočníci sú napojení na hackerskú skupinu s názvom Lapsus$, ktorá je v poslednom roku čoraz aktívnejšia. Táto skupina zvyčajne využíva podobné techniky na útoky na technologické spoločnosti a len v roku 2022 okrem iného narušila spoločnosti Microsoft, Cisco, Samsung, Nvidia a Okta. Cez víkend sa objavili aj správy, že ten istý človek narušil výrobcu videohier Rockstar Games. V tejto veci úzko spolupracujeme s FBI a americkým ministerstvom spravodlivosti a budeme ich úsilie naďalej podporovať."

Či však naozaj môže za obe narušenia bezpečnosti rovnaký človek alebo rovnaká skupina zatiaľ nevedno a Uber sa zjavne snaží obe prípady spojiť.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk