Hra Ashfall sa ocitla v strede kontroverzie kvôli svojmu názvu

Hra Ashfall sa ocitla v strede kontroverzie kvôli svojmu názvu

 

2x Ashen.

Čínska spoločnosť NetEase počas Tokyo Game Show predstavila novú post-apokalyptickú MMO hru s názvom Ashfall, ktorá sa chystá na PC a smartfóny v zatiaľ neurčenom čase.

Prakticky okamžite po ohlásení hry však okolo tejto hry vznikla kontroverzia. A to kvôli jej názvu.

Nie je to totiž tak dávno, čo nové herné AAA štúdio Liithos ohlásilo hru s rovnakým názvom a ktorá je taktiež post-apokalyptická hra, no nie v MMO žánri. Štúdio Liithos založili veteráni PlayStation Studios Michael Mumbauer (bývalý šéf Sony VASG) a John Garvin (šéf vývoja Days Gone).

Mumbauer teraz tvrdí, že štúdio Liithos ponúklo spoločnosti NetEase hru Ashfall začiatkom roka 2022 za účelom získania vydavateľa a sarkasticky skonštatoval, že aj keď ich NetEase odmietol, tak názov hry sa im páči natoľko, že si ho „ponechali.“

NetEase však išiel o krok ďalej a požiadal o zaregistrovanie ochrannej známky Ashfall na použitie pre videohru. To by efektívne znamenalo, že Liithos by nemohol používať názov hry Ashfall pre svoju vlastnú hru a to aj napriek tomu, že verejnosti tento názov hry predstavili ako prví. Na druhej strane však majú právo a možnosť bojovať proti registrácii tejto ochrannej známky a nečudovali by sme sa, keby tak aj spravili.

„Je frustrujúce, že veľká zahraničná spoločnosť môže takto nehanebne a úmyselne nerešpektovať vývojárov. Nevidím žiadne iné vydavateľstvo, ktoré by toho bolo schopné,“ napísal na sociálnej sieti Twitter Mumbauer.

Uvidíme, ako sa teda príbeh dvoch Ashfall hier skončí. Isté je však pravdepodobne to, že Ashfall od Liithos nebude vydávať NetEase.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk