10 miliárd dolárov a Zuckerbergovo „metaverzum“ vyzerá horšie ako hry na Nintendo Wii

10 miliárd dolárov a Zuckerbergovo „metaverzum“ vyzerá horšie ako hry na Nintendo Wii

 

Z kohútika zatiaľ tečie.

Už dlhšiu dobu je známe, že hlavnou snahou Marka Zuckerberga je v súčasnosti preraziť v tzv. metaverze a zjednodušenou teóriou je, že vďaka internetu a AR/VR technológiám budeme prežívať svoj život práve v tomto metaverze. A ak ste to náhodou nepostrehli, tak možno vám niečo napovie fakt, že materská spoločnosť sociálnej siete Facebook sa volá Meta.

A aj keď vieme, že celý koncept metavertza je zatiaľ v zárodkoch, spoločnosť Meta už na tento koncept preinvestovala viac ako 10 miliárd dolárov. A výsledok je doslova na smiech.

Mark Zuckerberg totiž oznámil, že ich metaverzum s názvom Horizon Worlds je spustený vo Francúzsku a Španielsku a urobil tak pomocou „in-game“ fotografie svojho avatara a v pozadí sa vyníma Eifellova veža a bazilika Sagrada Familia. Ako však môžete sami vidieť, výsledok vyzerá prinajlepšom smiešne a prinajhoršom trápne. A pri pomyslení na sumu, ktorú Meta do tohto konceptu preinvestovala si iba ťukáme na čelo.

Zuckerberg skonštatoval, že sa nevie dočkať, ako ľudí uvidí preskúmavať tento pohlcujúci svet a teší sa, ako bude môcť Horizon Worlds priniesť čoskoro do ďalších krajín.

Vizuál metaverza Horizon Worlds totiž dosahuje úrovne hier ako Second Life (2007) či The Sims, čo okamžite podotkli rôzni užívatelia sociálnych sietí. Niektorí si dokonca dovolili porovnať kvalitu vizuálu Eifellovej veže s jej vzhľadom v hre Twisted Metal v roku 1996.

Určite je teda na mieste otázka. Bol by niekto z vás ochotný tráviť svoj voľný čas vo virtuálnom svete, ktorý vyzerá predpotopne zle?

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk