Herné štúdia spoločnosti Warner Bros. sú údajne zatiaľ v bezpečí

Herné štúdia spoločnosti Warner Bros. sú údajne zatiaľ v bezpečí

 

Darí sa im nad očakávania.

Nad hernými štúdiami spoločnosti Warner Bros. už niekoľkokrát viselo niekoľko otáznikov. Ak si dobre spomínate, tak v priebehu roka 2020 sa nahlas špekulovalo o tom, že vrámci aktivít na zníženie dlhu sa spoločnosť zbaví svojej hernej divízie, pričom cena sa mala vyšplhať na 4 miliardy dolárov. Následne si to však spoločnosť rozmyslela a štúdiá Rocksteady, TT Games, Avalanche Software, Warner Bros. Montreal, Monolith a NetherRealm si ponechali.

Medzitým však nastalo ďalšie zemetrasenie, kedy sa nedávno dokončilo spojenie Warner Bros. a spoločnosti Discovery do jedného gigantu. Jedného gigantu s obrovským dlhom. A preto sa očakávali čistky a tieto čistky mohli veľmi ľahko zasiahnuť aj do hernej divízie.

Štúdiá však zatiaľ údajne môžu byť pokojné. Prezradil to užívateľ Redditu BoxOffice, ktorý má údajne silné väzby na zamestnancov Warneru a Discovery. Tieto väzby potvrdil okrem iného aj tým, že predčasne vyzradil informácie, ktoré manažment spoločnosti prezentoval počas zverejnenia finančných výsledkov.

Čo tak tento užívateľ tvrdí? Podľa neho je manažment Warner Bros. – Discovery nadšený z hernej divízie a neplánuje žiadne veľké zmeny. Herné štúdiá údajne prekonávajú očakávania a Discovery chce zároveň svoje herné štúdiá použiť na preskúmavanie herného trhu. Neočakáva sa teda, že tento gigant herný priemysel opustí, za predpokladu, že bude toto úspešné obdobie pokračovať.

A dá sa predpokladať, že toto úspešné obdobie pokračovať bude. Štúdiá Warner Bros. totiž v tomto roku vydali úspešnú hru LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Multiversus má za sebou veľmi sľubný štart a už v októbri sa chytá vydanie Gotham Knights. Za nám bude nasledovať nedávno odložená hra Hogwarts Legacy a v roku 2023 by sme sa mali dočkať aj vydania Suicide Squad: Kill the Justice League. A Monolith pracuje na Wonder Woman hre a NetherRealm pravdepodobne chystá ďalší Mortal Kombat.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk